Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Wolfenstein III – wymagania sprzętowe

Powstaje nowa odsłona serii Wolfenstein, za którą jest odpowiedzialne studio Machine Games.

Premiera gry zapowiedziana została na 2020 rok, choć nie wiemy jeszcze, w którym dokładnie miesiącu pojawi się na rynku. Warto podkreślić również to, że twórcy do tej pory nie podzielili się zbyt wieloma szczegółami na temat swojej nowej produkcji.

Wolfenstein III – informacje ogólne o grze

Wiemy jedynie tyle, że ma ona być bezpośrednia kontynuacją Wolfenstein II: The New Colossus, a więc poprzedniej części cyklu. Powstanie kolejnej gry opowiadającej o losach B.J. Blazkowicza potwierdził wydawca, czyli firma Bethesda.

 • Producent – Machine Games
 • Wydawca – Bethesda Softworks
 • Data premiery – rok 2020
 • Tryb gry – single player.

Wolfenstein III – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspominaliśmy, o dziewiątej już części cyklu nie wiemy zbyt wiele. Potwierdzone zostały wyłącznie informacje, że za produkcję nadal odpowiedzialne jest studio Machine Games (na swoim koncie ma dwie poprzednie części i dodatki), a także to, że gra wciąż będzie strzelanką FPS.

Na więcej szczegółowych informacji przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać, jednak z pewnością graczy ucieszy fakt, iż będziemy mieć do czynienia z kontynuacją Wolfenstein II: The New Colossus – gra została bowiem bardzo ciepło przyjęta przez graczy. W różnego rodzaju recenzjach i opiniach graczy można było zauważyć pochwałę wprowadzonej mechaniki strzelania oraz fabuły, która w odróżnieniu od wielu innych strzelanek okazała się naprawdę rozbudowana i wciągająca. Do tego wszystkiego doszła również atrakcyjna oprawa graficzna, pozwalająca wczuć się w specyficzny klimat produkcji.

Jak wiadomo, gra opowiada o alternatywnej historii, w której to III Rzesza wygrała II wojnę światową. Wcielając się w bohatera B.J. Blazkowicza, gracze walczą z terrorem, jaki światu zgotowali Naziści. Warto podkreślić, że Machine Games stworzyło niezwykle dynamicznego FPS-a, w którym najważniejszą funkcję pełni walka z ogromną liczbą przeciwników. W tym celu korzystamy z pokaźnego arsenału broni. Wszelkie starcia prezentują się nad wyraz okazale, a my musimy wykazać się nie lada zręcznością.

Do tego należy dodać również bardzo dobrze przygotowane lokacje, które angażują nas na wielu polach. Twórcy stawiają spory nacisk na zróżnicowanie zlecanych misji, w trakcie których wielokrotnie musimy walczyć z groźnymi robotami wykorzystywanymi przez wroga. Ciekawie prezentują się również pomysłowo skomponowane bronie, które dodają grze smaczku.

Nie da się ukryć, że istotnym atutem serii jest oprawa graficzna. Wolfenstein II: The New Colossus udowodnił, że studio Machine Games jest w stanie zachwycający świat oraz mnóstwo doskonałych efektów specjalnych. Warto podkreślić, że przed premierą najnowszej odsłony serii na rynku pojawi się również gra poboczna. Mowa tu o Wolfenstein: Youngblood, w ramach której wcielimy się w postać córek legendarnego B.J. Blazkowicza. Premiera gry została zapowiedziana na rok 2019.

Wolfenstein III – wymagania sprzętowe

Warto wrócić jeszcze do oprawy graficznej, która przygotowywana jest w klimacie typowym dla serii. Najnowsza odsłona serii na rynku pojawi się najwcześniej za nieco ponad rok, dlatego możemy przypuszczać, że będzie prezentowała się jeszcze lepiej niż ostatnie produkcje. To zaś oznacza konieczność zakupu bardzo wydajnego sprzętu do jej obsługi.

Wolfenstein III – potencjalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Wolfenstein III – potencjalne rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.6 GHz
 • Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Wolfenstein III – jaki komputer do gry?

Kupowanie w tej chwili komputera z myślą o omówionej wyżej grze wiąże się z koniecznością przewidywania, jakie dokładnie podzespoły dadzą sobie radę z jej obsługą. Już teraz można jednak przypuszczać, że potrzebna będzie przede wszystkim wydajna karta graficzna. Choć w przypadku wymagań rekomendowanych wskazaliśmy na jednostkę z 3 GB pamięci, warto decydować się na modele jeszcze lepsze. Można to traktować jako formę zabezpieczenia się na każdą ewentualność.

Do tego warto dodać również bardzo wydajny, przynajmniej czterordzeniowy procesor oraz szybką pamięć RAM o taktowaniu 2400 MHz lub wyższym. Im więcej pamięci, tym lepiej.

Wolfenstein III – jaki laptop do gry?

Już ostatnia odsłona serii wymagała skorzystania z bardzo wydajnego laptopa, dlatego nic nie wskazuje na to, by w przypadki Wolfenstein III miało być inaczej. Warto celować w konfiguracje z wysokiej półki – powinny one być wyposażone w gamingową kartę graficzną na poziomie jednostki Nvidia GeForce GTX 1060, 16 GB RAM oraz w cztero lub sześciordzeniowy procesor (np. Intel Core i7-8750H).

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.