Udostępnij
Skomentuj

War of Rights – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Przedstawiamy wymagania sieciowej strzelaniny przygotowywanej w realiach wojny secesyjnej. Jaki sprzęt kupić?

Za War of Rights odpowiada studio Campfire Games, dla którego jest to debiut. Ostateczna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, jednak twórcy zapewniają, że już w 2019 roku gra ma pojawić się w ramach tak zwanego wczesnego dostępu.

Polecane karty graficzne

War of Rights – informacje ogólne o grze

Warto zaznaczyć, że omawiana produkcja ma stawiać wyłącznie na rozgrywkę sieciową, w ramach której gracze będą mogli przejść na stronę Konfederatów lub Unii. Całość zostanie opakowana w realistyczną, atrakcyjną oprawę graficzną.

  • Producent – Campfire Games
  • Wydawca – Campfire Games
  • Data premiery – jeszcze nie została ogłoszona (wczesny dostęp w 2019 roku)
  • Tryb gry – multiplayer

Gra pojawi się wyłącznie na platformie PC. Fani PlayStation lub Xbox na War of Rights prawdopodobnie się nie doczekają. Pomimo, że data oficjalnej premiery nie została ogłoszona, już dziś możemy spróbować wersji wczesnego dostępu. Gra War of Rights dostępna jest na G2A lub Steam. Przeszkodą dla niektórych graczy może być brak polskiego języka. Być może z chwilą premiery, producent doda nowe lokalizacje produktu. Obecnie nie mamy wyboru, gdyż jedynym językiem jest angielski.

War of Rights – fabuła, mechanika, detale

Największym atutem gry mają być dostępne do wyboru scenariusze, które zostały opracowane w oparciu o prawdziwe wydarzenia z tamtego okresu. Wzorem wielu innych gier komputerowych tego typu, w przypadku każdej potyczki będziemy mogli wybrać, w jaką postać się wcielimy – żołnierza wsparcia, wojaka z pierwszej linii frontu, dowódcy etc.

Ważną rolę pełni generał, który analizuje sytuację na froncie, a także wydaje rozkazy – są one następnie przekazywany po kolejnych szczeblach dowodzenia. Oczywiście adresaci rozkazów mogą postępować tak, jak nakazał im dowódca lub wybrać buny i zdecydować się na zupełnie inne działania. Wszystko to sprawia, że gra wyróżnia się sporym realizmem. Widoczny jest on również w sposobie przedstawienia wszystkich potyczek. Zostały one przygotowane zgodnie z informacjami historycznymi, dlatego nie ma tu mowy o wielu przekłamaniach czy też uproszczeniach, jak ma to miejsce w wielu innych podobnych strzelankach.

Wierność wydarzeniom historycznym sprawia, że gry zyskuje odpowiedni klimat, który pozwala graczom lepiej wczuć się w wydarzenia rozgrywane na ekranie. Pomaga w tym także niezwykle realistyczna oprawa graficzna. Opublikowane do tej pory materiały z gry pokazują, że twórcy postarali się o przygotowanie bardzo realistycznych lokacji, a także wysokiej jakości modele postaci. Wykorzystywane uzbrojenie oraz mundury stanowią odwzorowanie tego, czym naprawdę posługiwali się żołnierze w trakcie wojny secesyjnej. War of Rights wydaje się więc prawdziwą gratką dla miłośników historii.

Jak już wspomnieliśmy, gra pozwoli nam na wzięciu udziału w wielu scenariuszach, które odnoszą się do prawdziwych wydarzeń. Mowa tu między innymi o bitwie South Mountain, kampanii Maryland czy też potyczce pod Antietam. Za realistyczną oprawę graficzną odpowiada silnik Cryengine, którego możliwości możemy obserwować w takich produkcjach jak seria Crysis czy też Kingdom Come Deliverance.

Warto podkreślić, że jego wykorzystanie stanowiło nie lada wyzwanie dla każdego studia, dlatego należy mieć nadzieję, że Campfire Games poradzi sobie z wszelkimi trudnościami.

Każdy gracz może zapoznać się z produkcją we wczesnym dostępie. Cena War of Rights na platformie Steam to 107,99 zł. Oczywiście, gra do czasu premiery będzie rozwijać się i dopiero wtedy uzyskamy szereg nowych funkcji.

War of Rights – wymagania sprzętowe

Choć do premiery gry pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz znamy oficjalne wymagania minimalne i rekomendowane - ich spełnienie pozwoli na obsługę wysokich detali graficznych.

War of Rights – minimalne wymagania gry

Minimalne wymagania War of Rights są dostosowane do dzisiejszych trendów, jakie panują na rynku gamingowych komputerów. Większość sprzętów, które radzą sobie z nowymi grami, uruchomi omawiany tytuł. Należy przypuszczać, że posiadacze poniższej konfiguracji, aby uzyskać płynność gry, będą musieli obniżyć jakość grafikiem ustawieniach.

War of Rights – rekomendowane wymagania gry

Bardzo dobra karta graficzna, szybki procesor i duży zasób pamięci RAM to elementy, które zapewnią komfortową rozgrywkę.

  • Procesor: Intel Core i7-7700K 4.2 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 6 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Pamiętaj, że War of Rights nie pojawi się na PS4 i Xbox One. Jesteśmy skazani na rozgrywkę pecetową, a być może na kupno nowego sprzętu lub modyfikację obecnego.

War of Rights – jaki komputer do gry?

Zarówno niskie, jak i wysokie detale wymagają użycia bardzo wydajnego sprzętu. Kupując komputer, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kartę graficzną. Jednostki gamingowe z co najmniej 4 GB pamięci własnej okażą się wystarczające, by móc cieszyć się płynną, stabilną rozgrywką. Do tego należy dodać również cztero lub sześciordzeniowy procesor o bardzo wysokim taktowaniu, a także szybką pamięć typu DDR4.

War of Rights – jaki laptop do gry?

W przypadku urządzeń przenośnych nie jest inaczej – wymagania są wysokie, a ich spełnienie będzie możliwe tylko wówczas, gdy zakupimy sprzęt wysokiej jakości. Polecane są zestawy wyposażone w gamingowe procesory Intela z siódmej i ósmej generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, warto celować w jednostkę pokroju AMD Radeon RX 570.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.