Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

UnDungeon – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Niezależne studio Laughing Machnies przygotowuje UnDungeon – grę przygodową czerpiącą z gatunku roguelike.

Całość ma zostać ukazana w rzucie izometrycznym, a grafika będzie dwuwymiarowa. Warto podkreślić, że jest to debiutancka produkcja niemieckich deweloperów. Premiera UnDungeon została przewidziana na rok 2021, jednak dokładnej daty jeszcze nie poznaliśmy.

UnDungeon – informacje ogólne o grze

Podobnie ma się sprawa z wymaganiami sprzętowymi, dlatego na razie możemy posługiwać się wyłącznie spekulacjami i przewidywaniami. Nieco więcej informacji zostało podanych na temat fabuły i mechaniki gry.

  • Producent – Laughing Machines
  • Wydawca – tinyBuild Games
  • Data premiery – 2021 rok
  • Platformy – PC
  • Tryb gry – single player
  • Ograniczenia wiekowe – Od 16 lat

Całość ma zostać ukazana w rzucie izometrycznym, a grafika będzie dwuwymiarowa. Warto podkreślić, że jest to debiutancka produkcja niemieckich deweloperów. Premiera UnDungeon została przewidziana na rok 2021, jednak dokładnej daty jeszcze nie poznaliśmy. Za dystrybucję gry odpowiada tinyBuild Games. Rozgrywka została przeznaczona dla pojedynczego gracza. Produkcja zmierza na komputery osobiste.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Uwaga!

Rozgrywka będzie przeznaczona dla użytkowników powyżej 16 roku życia. Gracze mogą spodziewać się scen walki i przemocy. Przy zakupach warto kierować się oznaczeniami, które znajdują się w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Na odwrocie możemy zapoznać się z informacjami na temat rodzaju treści niecenzuralnych, których można się spodziewać. Decydując się na dystrybucję cyfrową, warto dokładnie przeczytać opis produktu.

UnDungeon – fabuła, mechanika, detale

Akcja gry skupia się na świecie, który został zniszczony w wyniku złączenia się ze sobą siedmiu różnych wymiarów – wydarzenie to spowodowało połączenie światów, w których żyły różne stworzenia. Efektem tego było również pojawienie się siedmiu bohaterów posiadających tak zwane Rdzenie, czyli artefakty nieśmiertelności, które, po połączeniu, mogą odwrócić bieg wydarzeń i sprawdzić, że efekt scalenia siedmiu wymiarów zostanie odwrócony. Gracze będą mogli wcielić się w postać jednego ze wspomnianych herosów, który postara się zdobyć wszystkie artefakty.

Warto podkreślić, że bohater nie będzie nam narzucany – na początku gry wybieramy interesującą nas postać, wyróżniającą się unikalnymi umiejętnościami. Gra opiera się przede wszystkim na dynamicznej walce. Jak można się domyślić, świat gry jest przepełniony rozmaitymi istotami, które zechcą pozbawić nas życia. Przez większość czasu będziemy więc starać się je pokonać. W UnDungeon wykorzystywanych jest wiele broni, zarówno białych, jak i dystansowych.

Oczywiście głównym celem rozgrywki jest zebranie wszystkich artefaktów. Każdy Rdzeń zwiększa możliwości naszej postaci i pozwala na skorzystanie z nowych umiejętności. Nie uświadczymy więc standardowego system rozwoju postaci, znanego z klasycznych produkcji RPG.

Wspomniana walka nie będzie należeć do łatwych. Pod uwagę musimy wziąć rozwiniętą sztuczną inteligencję, która steruje przeciwnikami, zaawansowany silnik fizyczny oraz to, że nasza postać z każdą czynnością traci punkty energii.

Niezwykle ważne w grze będą również interakcje z postaciami niezależnymi. Podczas rozmów poznamy nie tylko specyfikę i historię światów z innych wymiarów, ale również dowiemy się nieco o samym procesie połączenia, zwanym Przesunięciem. Musimy pamiętać też o tym, że nasze wybory mają wpływ na fabułę oraz zakończenie. Gra ma zawierać kilka alternatywnych końców historii, dlatego warto będzie do niej wrócić. Świat będzie generowany proceduralnie, dlatego w przypadku śmierci naszego bohatera, będzie on wyglądał nieco inaczej.

UnDungeon – wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna przygotowana została w stylu pixelartowym, dlatego nawiązuje ona do produkcji sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Całość prezentuje się bardzo przyzwoicie, uwagę warto zwrócić przede wszystkim na zastosowane efekty specjalne. Obecnie nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań, jednak można przypuszczać, że nie będą one zbyt wysokie. 

Podobnie jak w przypadku innych gier z oprawą nawiązującą do klasycznych produkcji, także UnDungeon nie powinien być specjalnie wymagający pod względem sprzętowym. Wystarczający okaże się solidny, dwurdzeniowy procesor i szybka pamięć RAM typu DDR4. Z niskimi detalami graficznymi poradzą sobie zintegrowane karty graficzne, natomiast do obsługi wysokich warto wykorzystać dowolną jednostkę dedykowaną.

Warto wiedzieć!

Rekomendowane wymagania sprzętowe mogą być nieco wyższe, lecz nadal nie przekroczą możliwości zdecydowanej większości komputerów. W tej konfiguracji powinien sprawdzić się procesor Intel Core i3 o taktowaniu 2.2 GHz oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 460. Warto również pamiętać o zasobie 4 GB pamięci RAM. Z obsługą UnDungeon powinny poradzić sobie również starsze systemy Windows.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.