Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Two Point Hospital – wymagania sprzętowe

Pod koniec sierpnia 2018 roku na rynku pojawiła się nowa gra o prowadzeniu szpitala. Co oferuje?

Twórcy Two Point Hospital, bo o tej produkcji mowa, inspirowali się kultowym Theme Hospital z 1997 roku, który przez graczy wspominany jest do dziś. Oba tytuły łączy oczywiście symulacja życia szpitala, wzbogacona o wiele humorystycznych elementów.

Two Point Hospital – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie gry odpowiada Two Point Studios, które założone przez pracowników Bullfrog Productions, a więc twórców wspomnianego Theme Hospital i kilku innych strategii, takich jak chociażby Theme Park World czy też Theme Aquarium.

  • Producent – Two Point Studios
  • Wydawca – SEGA
  • Data premiery – 30 sierpnia 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Two Point Hospital – fabuła, mechanika, detale

Jak nietrudno się domyślić, w grze wcielamy się w postać ordynatora, którego celem jest prowadzenie szpitala. Co ważne, w trakcie rozgrywki staramy się go także rozbudować i ulepszyć, tak aby był on w stanie przyjmować większą liczbę pacjentów, zajmować się nowymi chorobami i zarabiać.

Cała akcja rozgrywka się w miasteczku Two Point County. W szpitalu przyjmujemy mieszkańców i otaczamy opieką lekarską. Warto podkreślić, że twórcy postawili na przyjemny, komediowy klimat, dlatego nie mamy tu do czynienia z historiami tragicznymi, które doprowadzą nas do płaczu (choć oczywiście cały czas musimy dbać o zdrowie i życie pacjentów). Ciekawie prezentują się niektóre „choroby”, jak na przykład jeansowa skóra czy też obniżona rozdzielczość chorego.

W Two Point Hospital zajmujemy się nie tylko niesieniem pomocy pacjentom, ale również rozwijaniem placówki i dbanie o to, aby ludzie czuli się w niej dobrze. Wymaga to od nas na przykład wybudowania w pełni wyposażonej stołówki czy też zadbanie o rozrywkę. Jeśli pacjenci będą zadowoleni z opieki, wystawią klinice pozytywną opinię i polecą ją innym. To zaś przełoży się na większe zyski szpitala.

Gdy na naszym koncie znajdzie się już pokaźna suma, możemy zadbać o dalszą rozbudowę lub zakupić nowy sprzęt, służący do przeprowadzania skomplikowanych operacji czy też diagnozowania różnego rodzaju chorób, których katalog został bardzo rozbudowany. Możemy także szkolić naszych lekarzy lub zatrudniać nowych, zajmujących się konkretnymi specjalizacjami. To jednak nie wszystko, ponieważ w późniejszej fazie gry będziemy mogli nawet otworzyć kolejne szpitale.

Warto podkreślić, że Two Point Hospital zapewnia nie tylko tryb gry dla pojedynczego gracza, ale również multiplayer, realizowany za pośrednictwem Internetu.

Two Point Hospital – wymagania gry

Oprawa graficzna gry została utrzymana w przyjemnym, kreskówkowym stylu, który bardzo dobrze sprawdza się w tej tematyce. Co ważne, do obsługi tytułu nie jest wymagany super wydajny komputer. Skupić powinniśmy się jednak na zamontowaniu co najmniej przyzwoitej jednostki graficznej.

Two Point Hospital – minimalne wymagania gry

Two Point Hospital – rekomendowane wymagania gry

Two Point Hospital – jaki komputer do gry?

Za komputer wyposażony w procesor Ryzen 5 1600X i przyzwoitą kartę graficzną zapłacimy mniej więcej 2500-3000 złotych. Tyle wystarczy, by cieszyć się rozgrywką na wysokich detalach graficznych, nie tylko w Two Point Hospital. Oczywiście nie możemy zapomnieć także o pamięci RAM. Najlepiej sprawdzają się kości typu DDR4, o taktowaniu w okolicach 2133 MHz.

Two Point Hospital – jaki laptop do gry?

W podobnej cenie znajdziemy laptop, który będzie w stanie „uciągnąć” omawianą grę. Warto postawić na układy Intela ósmej generacji, gdyż wyróżniają się one zwiększoną liczbą fizycznych rdzeni. Jeśli natomiast chodzi o kartę graficzną, z grą poradzą sobie nawet jednostki na poziomie Nvidia GeForce 940MX z 4 GB pamięci.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.