Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Tunic – wymagania sprzętowe

Andrew Shouldice przygotowuje rozbudowana grę przygodową, która na rynku pojawi się w 2019 roku.

Analizując opublikowane do tej pory materiały, można zachwycić się przede wszystkim oprawą graficzną, która prezentuje się nad wyraz okazale. Twórca postawił na kolorowe, szczegółowe lokacje, a także mechanikę inspirowaną serią The Legend of Zelda.

Tunic – informacje ogólne o grze

Do czynienia mamy z produkcją niezależną – rozgrywka ukazana jest w rzucie izometrycznym, a głównym bohaterem gry jest lis, przemierzający dużych rozmiarów świat pełen ciekawych przygód.

 • Producent – Andrew Shouldice
 • Wydawca – Finji
 • Data premiery – 2019 rok
 • Tryb gry – single player

Tunic – fabuła, mechanika, detale

O historii przedstawionej w grze trudno jest cokolwiek powiedzieć, ponieważ jest ona podawana za sprawą informacji podanych w dziwnym języku, którego nie sposób odczytać. Wiemy, że wcielimy się w postać lisa, który postanawia wyruszyć w świat. Czekają na niego nie tylko interesujące miejsca do zdobycia, ale również skarby i potwory. Podczas rozgrywki wiele będziemy mogli wyczytać z tego, w jakich sytuacjach znajduje się nasza postać.

Dużo czasu spędzimy na zwiedzaniu kolejnych map, które jednak w wielu przypadkach prezentują się naprawdę obłędnie. Choć oprawa graficzna jest mocno komiksowa, przygotowane miejsca robią wrażenie ze względu na bogactwo kolorów, grę świateł oraz atrakcyjne modele budynków, postaci i flory. Oczywiście Tunic nie polega wyłącznie na chodzeniu. W grze często przyjdzie nam walczyć z rozmaitymi przeciwnikami (zazwyczaj przy pomocy miecza i tarczy). Będą to zarówno pojedynczy, dość łatwi wrogowie, jak i znacznie trudniejsi bossowie, których unicestwienie będzie wymagało sporych umiejętności zręcznościowych.

Warto podkreślić, że możliwość wykonywania uników oraz wielu kombinacji ciosów jest ograniczona poprzez pasek kondycji, który ulega wyczerpaniu w trakcie walki. Spore znaczenie będą miały również wszelkie przedmioty napotykane przez nas podczas eksploracji – to właśnie zdobywany oręż oraz dodatkowe wyposażenie ma decydować o tym, jak silna jest nasza postać. Do tego dochodzą zagadki logiczne, które mają pojawiać się raz na jakiś czas.

Wspomniana już oprawa graficzna jest przygotowywana przy użyciu silnika Unity, dlatego możemy mieć pewność, że jakość screenów i opublikowanych do tej pory gameplayów potwierdzi się w grze. Na uwagę zasługuje również dynamiczna kamera, która reaguje na nasze poczynania. Okaże się ona przydatna zwłaszcza w walce – dzięki niej, cała gra nabiera dynamiki, co oczywiście wpłynie na jej pozytywny odbiór.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Tunic ma szansę okazać się niezwykle popularną grą przygodową, która nawiąże do dawnych odsłon The Legend of Zelda. Niestety, obecnie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery gry – twórca zapowiada, że ma ona pojawić się na rynku w 2019 roku.

Tunic – wymagania sprzętowe

Ze względu na brak dokładnych informacji dotyczących procesu wydania gry, nie jesteśmy również w stanie dokładnie powiedzieć, jaki sprzęt okaże się wystarczający do obsługi gry. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się w spekulacje.

Tunic – potencjalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 2.5 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Tunic – potencjalne rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Tunic – jaki komputer do gry?

Jeżeli już teraz planujecie zakup nowego komputera i chcecie, aby gra Tunic była obsługiwana na wysokich detalach graficznych, powinniście skupić się na dwóch kluczowych podzespołach – procesorze i karcie graficznej. Stabilną, wysoką ilość klatek na sekundę zapewnią układy dwurdzeniowe, jednak warto zdecydować się na model z czterema fizycznymi rdzenia i taktowaniem w okolicach 3.0 GHz. Oficjalne wymagania nie zostały bowiem jeszcze podane, dlatego wypisane wyżej wartości mogą ulec zmianie. Procesor tej jakości zabezpieczy Was na taką ewentualność.

Podobnie jest w przypadku jednostki GPU. Produkcje tego typu zazwyczaj są obsługiwane przez modele solidne, ale niekoniecznie gamingowe. Decydując się jednak na kartę do gier, z co najmniej 2 GB pamięci własnej, możecie mieć pewność, że gra utrzyma stabilny klatkarz.

Tunic – jaki laptop do gry?

W tym przypadku można posłużyć się podobnymi zasadami. Dobrym rozwiązaniem okaże się zakup laptopa nieco lepszego niż wskazują potencjalne wymagania sprzętowe. Na jaką konfigurację warto się zdecydować? Polecane są modele z gamingowym procesorem (np. i5-7300HQ lub i7-7700HQ) oraz kartami graficznymi na poziomie jednostek Nvidia GeForce 940MX oraz MX150.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.