Udostępnij
Skomentuj

Trainz Railroad Simulator 2019 – wymagania sprzętowe

Już w 2019 roku na rynku pojawi się kolejna odsłona rozbudowanego symulatora kolejowego.

Mowa oczywiście o serii Trainz Railroad Simulator, za tworzenie której obecnie odpowiada studio N3V Games. W nowej części gracze kolejny raz będą mogli wcielić się w rolę budowniczego linii kolejowych, zarządzającego ruchem, a nawet samego maszynisty.

Polecane karty graficzne

Trainz Railroad Simulator 2019 – informacje ogólne o grze

Podobnie jak w przypadku wielu innych symulatorów, najważniejsze okaże się oczywiście realistyczne zachowanie maszyn, a także szeroki wybór rozmaitych elementów konstrukcyjnych. Pierwsze opublikowane materiały pokazują, że twórcy położyli spory nacisk również na przygotowanie szczegółowej oprawy graficznej.

  • Producent – N3V Games
  • Wydawca – N3V Games
  • Data premiery – 2019 rok
  • Tryb gry – single player

Trainz Railroad Simulator 2019 – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspominaliśmy, gra zaproponuje nam wiele sposobów prowadzenia rozgrywki, dzięki czemu coś dla siebie powinni znaleźć wszyscy fani kolei. W edycji 2019 będziemy mogli przede wszystkim budować nowe trasy – zaimplementowany system pozwoli nam na skorzystanie z ogromnej liczby mniejszych i większych elementów, dzięki którym sposobów na przygotowanie ciekawego połączenia będzie wiele. Co ważne, w grze będziemy mogli nie tylko tworzyć nowe trasy, ale również edytować już dostępne. Jak podkreślają twórcy, edytor ma być intuicyjny, dlatego odnajdą się w nim także nowi gracze.

Gdy już trasy zostaną przygotowane, możemy przełączyć się na tryb osoby odpowiedzialnej za sterowanie ruchem kolejowym. Do zadań dyspozytora będzie należało takie rozdysponowanie pracą pociągów, aby do celu docierały możliwie jak najszybciej. Ostatni tryb związany jest natomiast z postacią motorniczego, dzięki któremu będziemy mogli przejechać się po gotowych lub przygotowanych trasach. W tym przypadku twórcy także pomyśleli o graczach początkujących – lokomotywą możemy bowiem sterować na dwa sposoby. Pierwszy dotyczy pełnej symulacji, w ramach której do naszej dyspozycji zostaje oddana rozbudowana konsola sterowania, natomiast drugi jest trybem zręcznościowym, w którym to sterowanie zostało maksymalnie uproszczone.

Warto podkreślić, że premierowe wydanie Trainz Railroad Simulator 2019 nie będzie dziełem kompletnym. Twórcy udostępnią bowiem wiele elementów w formie płatnych dodatków DLC. Mowa tu między innymi o elementach przydatnych podczas budowania tras, a także nowych lokomotywach. Wzorem innych symulatorów, pełna paczka ma być niezwykle rozbudowana, a zdobycie wszystkich dodatków będzie wymagało zainwestowania pokaźnych środków.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, została ona przygotowana w oparciu o silnik E2, który napędzał również poprzednie dzieło N3V Games, czyli Trainz Simulator: New Era. Uwagę należy zwrócić nie tylko na przygotowane lokacje, ale również na wszelkie efekty towarzyszące pracy lokomotywy. Wszystko to sprawia, że gracze mogą poczuć się jak prawdziwi maszyniści.

Biorąc pod uwagę przedstawione informacje, nie sposób pozbyć się wrażenia, że gra zaoferuje mnóstwo przydatnej zawartości, która jednak nie będzie dostępna wraz z premierową wersją gry. Projekt okaże się więc gratką dla fanów tego typu symulatorów i samego kolei.

Trainz Railroad Simulator 2019 – wymagania sprzętowe

Jak już wspominaliśmy, twórcy starają się przygotować atrakcyjną, szczegółową oprawę graficzną, która dodatkowo zwiększy doznania płynące z rozgrywki. Opublikowane do tej pory materiały udowadniają, że im się to udało, choć trzeba przyznać, że gra nie wymaga specjalnie wydajnych podzespołów do obsługi.

Trainz Railroad Simulator 2019 – wymagania gry

Trainz Railroad Simulator 2019 – jaki komputer do gry?

Warto zwrócić uwagę na to, że gra będzie potrzebować sporą ilość wolnego miejsca na dysku twardym. Wartość ta ulegnie powiększeniu w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup i instalację dodatków DLC. Chcąc liczyć na płynną rozgrywkę, należy postawić przede wszystkim na bardzo szybki procesor, najlepiej czterordzeniowy.

Producent zaleca zamontowanie 4 GB pamięci RAM, choć pełną swobodę uzyskamy instalując kości 8 GB RAM. W przypadku karty graficznej nie musimy decydować się na spore inwestycje – przyzwoita jednostka z 1 lub 2 GB pamięci własnej okaże się wystarczająca.

Trainz Railroad Simulator 2019 – jaki laptop do gry?

Choć wymagania podane zostały dla komputerów stacjonarnych, łatwo przełożyć je na laptopy. Interesować powinien nas procesor (zalecane są modele z czterema rdzeniami, należące do najnowszej generacji) oraz pamięć RAM typu DDR4 – im więcej, tym lepiej. Uzupełnieniem specyfikacji będzie dedykowana karta graficzna z 2 GB własnej pamięci.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.