Udostępnij
Skomentuj

Torchlight II – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Druga część popularnej gry typu hack and slash zyskała serca graczy. Oto szczegóły tej ciekawej produkcji.

Torchlight II – informacje ogólne

W tym poradniku dokładnie omówimy wszystkie istotne kwestie związane z grą. Ten gatunek zyskał ogromne grono fanów. Sprawdź, czy najnowsza część gry Torchlight spełni Twoje oczekiwania. Oto szczegóły.

  • Producent: Runic Games 
  • Wydawca: Runic Games
  • Data premiery na PC: 20 września 2012 
  • Data premiery na konsole: 3 września 2019
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Tryby gry: singleplayer, multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 16 lat

Polecane karty graficzne

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada założone przez twórców Diablo – studio Runic Games. Tytuł ten ukazał się na komputerach osobistych w 2012 roku. Po latach w Torchlight II mogą zagrać wreszcie konsolowcy. Producent oferuje zarówno rozgrywkę w trybie jednoosobowym, jak i multiplayer. Gra została przeznaczona dla użytkowników, którzy ukończyli 16 lat. 

Warto wiedzieć!

W lewym dolnym rogu opakowania znajdziemy ikonę z klasyfikacją PEGI. Mówi o tym, dla jakiej grupy wiekowej została przeznaczona gra. Na odwrocie pudełka możemy również przeczytać, o rodzaju niecenzuralnych treści. Z uwagi, że w Torchlight II może przewijać się tematyka narkotyków, produkcja nie jest przeznaczona dla dzieci.

Torchlight II – fabuła, mechanika, detale

Pewien alchemik wykradł moc smoka Ordraka i został opętany przez złe moce, niszczy górnicze miasteczko Torchlight i ucieka. Na tym nie poprzestaje i jest coraz groźniejszy. Zadaniem bohatera jest powstrzymanie groźnego i nieobliczalnego złoczyńcy. Czy uda Ci się przywrócić dawny porządek? Zanim tego dokonamy, będziemy musieli pokonać dziesiątki groźnych bestii i odkryć wiele tajemniczych lokacji. 

Torchlight II jest silnie zakorzeniona w mechanice Diablo, a jednocześnie oryginalna, dzięki wielu autorskim ulepszeniom. Na początku gry otrzymujemy szczegółowy edytor postaci i tworzymy bohatera, który z czasem zyska coraz większe umiejętności. Możemy wybrać jedną z czterech klas postaci – berserk, czarodziej, inżynier i łowca. Każda z nich ma swój unikalny charakter i oferuje różne sposoby walki. W grze będziemy oczywiście zbierać coraz lepszy sprzęt, który pomoże nam w walce. Mowa o różnego rodzaju broniach oraz elementach pancerza. Nie zabraknie również mocy magii. Warto podkreślić, że gra oferuje tryb kooperacji.

Grafika jest niezwykle atrakcyjna i swoją stylistyką nawiązuje nieco do animowanych filmów. Tajemniczy świat wypełniają zróżnicowane lokacje. Gracze mogą liczyć na zmieniające się warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy. Równie dobrze prezentuje się ścieżka dźwiękowa, która buduje klimat tej niezwykłej produkcji.  

Torchlight II – wymagania sprzętowe

Czy Twój komputer poradzi sobie z uruchomieniem gry Torchlight II? Wszystkie najważniejsze wymagania sprzętowe zamieściliśmy w poniższej tabeli. Producent udostępnił konfigurację rekomendowaną dla systemu Windows oraz Mac.

Jak łatwo zauważyć, wymagania sprzętowe nie są wysokie. Aby świetnie bawić się z Torchlight II, wystarczy wyposażyć komputer w procesor o taktowaniu minimum 1,4 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Karta graficzna to kolejny element, który nie musi stać na najwyższym poziomie. Sprzęt z niższej półki cenowej w zupełności wystarczy, aby nie natknąć się na nieprzyjemne spadki animacji. Podobne wymagania sprzętowe dotyczą również systemu MAC OS X, który wymaga jednak nieco mocniejszego procesora. 

Uwaga!

Jeżeli jednak nasz komputer nie spełni wymagań sprzętowych gry Torchlight II, warto zdecydować się na zakup konsolowej wersji. Możemy wybrać PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Ta ostatnia konsola oferuje zarówno rozgrywkę stacjonarną, jak i możliwość zabawy w trybie przenośnym. Każdy z tych wyborów zapewni nadzwyczaj komfortową grę. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.