Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

The Walking Dead: Saints & Sinners - wymagania sprzętowe

W styczniu 2020 roku na rynku pojawi się nowa gra w świecie The Walking Dead. Jakiego potrzebujemy sprzętu?

Ostatnimi produkcjami z tego uniwersum była finałowa część gier przygodowych z serii Telltale Series - The Walking Dead: The Final Season, która pojawiła się na niemal wszystkich platformach. Tym razem gracze będą mogli spróbować swoich sił w tytule FPP.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

The Walking Dead: Saints & Sinners – informacje ogólne

Gra jest przygotowywana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, dlatego konieczne okażą się odpowiednie gogle VR. Za jej przygotowanie odpowiada studio Skydance Interactive, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak Archangel, czyli gra o mechach i robotach, a także PWND (sieciowa strzelanka).

  • ProducentSkydance Interactive
  • Wydawca – Skydance Interactive
  • Data premiery – 23 stycznia 2020 roku
  • Platformy – PC
  • Tryb gry – single player

Oczywiście twórcy korzystają z licencji serii komiksów The Walking Dead, która została stworzona przez Roberta Kirkmana. Produkcją powinni zainteresować się również fani serialu o tym samym tytule.

Uwaga!

Gra otrzymała klasyfikację wiekową PEGI 18, co oznacza, zgodnie z oficjalnymi informacjami, że jest to produkcja dla dorosłych, w której znajduje się daleko posunięta przemoc, także wobec bezbronnych postaci. Ta klasyfikacja dotyczy również gier gloryfikujące zażywanie narkotyków, a także zawierające dosłowne sceny seksualne.

The Walking Dead: Saints & Sinners – fabuła, mechanika, detale

Historia prowadzona jest w mieście Nowy Orlean, kilka lat po wybuchu epidemii, przez którą ludzie zamieniają się w zombie. Oczywiście naszym celem jest przetrwanie. Gracze zmagać się będą z zagrożeniem zarówno ze strony potworów, jak i innych ocalałych.

Fabuła gry rozpoczyna się w środku wojny między dwoma frakcjami – Wieżą a Odzyskanymi. Walczą one o kontrolę nad miastem, a także ustalenie własnych reguł dla żyjących w nim ludzi. Oczywiście konflikt ten jest bardzo brutalny, toteż nie zabraknie scen morderstw. Gracze wcielają się w bohatera, który, może wstąpić do jednej z frakcji lub pozostać niezależnym – wymagać będzie to jednak sporej zręczności i wykonywania zadań zlecanych przez obie strony.

W trakcie rozgrywki możemy rozwijać swoją postać w stronę dobrego bohatera, który nigdy nie odmawia pomocy innym mieszkańcom lub człowieka, który dba wyłącznie o siebie i nie kieruje się zbytnio rozbudowanymi zasadami moralnymi.

Ze względu na wykorzystanie technologii VR, będziemy mogli zagłębić się w rozgrywaną historię. Jak podkreślają twórcy, gra pozwala na eksploracje rozległego terenu, który jest inspirowanym prawdziwym Nowym Orleanem. Gra opiera się przede wszystkim na wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i pobocznych. Do ich rozwiązania możemy podejść na kilka różnych sposobów, a podejmowane przez nas decyzje będą rzutowały na przedstawianą historię.

Oczywiście w grze nie zabraknie walki, w trakcie której korzystać można z broni palnej i białej. W The Walking Dead: Saints & Sinners został zaimplementowany system craftingu, dlatego wyposażenie możemy tworzyć sami ze znalezionych materiałów lub części pochodzących z rozmontowanych broni. Wrogów można eliminować po cichu lub w trakcie otwartej walki.

Warto wiedzieć!

Do tej pory zapowiedziana została wyłącznie komputerowa wersja gry. Nie wiadomo, więc czy pojawi się odsłona The Walking Dead: Saints & Sinners PS4 oraz Xbox ONE. Jeśli jednak produkcja odniesie sukces, można przypuszczać, że prędzej czy później ukaże się także na konsolach.

The Walking Dead: Saints & Sinners - wymagania sprzętowe

Gra studia Skydance Interactive ma wyróżniać się realistyczną, atrakcyjną oprawą graficzną, co oczywiście przełożyło się na dość spore wymagania sprzętowe. Wpływ na nie ma także wykorzystanie technologii VR. Wszystko to sprawia, że warto dowiedzieć się, jaki komputer wystarczy, by uruchomić ten tytuł.

Jak widać, nawet minimalne wymagania są dość spore. Jeżeli chcecie liczyć na uzyskanie przyzwoitej ilości klatek na sekundę, powinniście dysponować najlepiej czterordzeniowym procesorem o wysokim taktowaniu, a także przyzwoitą, gamingową kartą graficzną.

Pełną szczegółowość oprawy graficznej poznają wyłącznie posiadacze mocnego, gamingowego sprzętu. Wystarczy spojrzeć na wymaganą kartę graficzną, by zdać sobie sprawę, w jakim stopniu gra obciąża komputer na wysokich detalach.

The Walking Dead: Saints & Sinners – cena

Choć premiera gry została zapowiedziana na koniec stycznia, do tej pory nie poznaliśmy jej ceny. Biorąc jednak pod uwagę jej specyfikę, a także analizując inne produkcje VR, można przypuszczać, że trzeba będzie za nią zapłacić około 200 złotych. Sięgną po nią przede wszystkim fani komiksów i serialu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.