Udostępnij
Skomentuj

The Settlers – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Legendarna seria powraca! Niebawem będziemy mogli bawić się przy nowej odsłonie The Settlers. Oto szczegóły.

Mowa oczywiście o nowej, ósmej już części cyklu The Settlers. Tym razem twórcy nie zdecydowali się na żaden podtytuł ani nawet na dodanie cyfry wskazującej na numer części. Oznaczać to może, że będziemy mieć do czynienia z powrotem do korzeni gry i rozpoczęcia jej rozwoju na nowo.

Polecane karty graficzne

The Settlers – informacje ogólne o grze

Warto podkreślić, że cykl wraca po aż ośmiu latach nieobecności, dlatego jego ogłoszenie wywołało niemałe poruszenie w branży. Co równie ważne, twórcy jednocześnie zapowiedzieli wypuszczenie odświeżonych wersji poprzednich odsłon. Zapraszamy na poradnik o The Settlers - nowej gry Ubisoft, która już przed premierą zapowiada się znakomicie.

  • Producent – Blue Byte GmbH
  • Wydawca – Ubisoft
  • Data premiery – 2020 rok
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Platformy – PC
  • Ograniczenia wiekowe – od 12 lat

Za produkcję gry odpowiada Blue Byte GmbH, które pracowało przy grach z serii Anno, a także innych odsłonach The Settlers. Natomiast wydawcą jest Ubisoft. Premierę zaplanowano na rok 2020, jednak nadal czekamy na dokładną datę. Gra pojawi się wyłącznie na komputerach osobistych. 

Na oficjalną informację o spolszczeniu The Settlers musimy jeszcze poczekać. Można jednak przypuszczać, że otrzymamy polską lokalizację gry. Ubisoft przyzwyczaił nas do tego w wielu swoich produkcjach i trudno sobie wyobrazić, aby tym razem było inaczej. Warto śledzić najnowsze informacje o grze. Polscy osadnicy to produkcja, która może trafić do szerokiego grona miłośników gier strategicznych w naszym kraju.

Uwaga!

Rozgrywka w The Settlers zostanie przeznaczona dla użytkowników powyżej 12 roku życia. Specjalne oznaczenia, które mówią o ograniczeniach wiekowych znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Natomiast na odwrocie zostaną zaprezentowane informacje na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich należy spodziewać się w grze. W przypadku dystrybucji cyfrowej powinniśmy zwracać uwagę na opis produkcji. Klasyfikacja PEGI pozwoli dokonać odpowiedzialnych zakupów.

The Settlers – fabuła, mechanika, detale

Serii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jednak tym, którzy jakimś cudem nigdy nie mieli z nią styczności, warto wyjaśnić, iż mowa o ekonomicznej grze strategiczne, która polega na kontrolowaniu osadników i przeprowadzeniu ich przez kolejne etapy rozwoju ich społeczności.

Podobnie jak w wielu innych strategiach ekonomicznych (np. seria Anno), element militarny został w The Settlers zmarginalizowany. Główny nacisk został położony na rozwój ekonomiczny. Jeżeli chodzi o fabułę, skupia się ona na losach tytułowych osadników, którzy musieli uciekać ze swoich ziem, zniszczonych przez trzęsienie ziemi.

Naszym zadaniem będzie więc znalezienie im nowego domu i rozbudowa wioski. To jednak nie wszystko, ponieważ w wydarzenia rozgrywane na ekranie została wpleciona pradawna tajemnica, której odkrycie może zmienić wszystko. Jak utrzymują twórcy, The Settlers ma skupić się na mechanizmach, które zaważyły o sukcesie serii, przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych elementów.

Nie powinniśmy spodziewać się rewolucji – mowa raczej o powrocie do korzeni i ponownym umieszczeniu gry w świadomości graczy. Skupimy się więc na powolnym rozbudowywaniu osad i zwiększaniu ich potencjały ekonomicznego. Do tego potrzebni będą nam pracujący w pocie czoła osadniczy, których musimy odpowiednio motywować. Najlepiej poprzez stworzenie im odpowiednich warunków pracy.

Twórcy przygotowują główny tryb fabularny, który zostanie wzbogacony o pojedyncze misje, a także multiplayer, w ramach którego będziemy mogli zmierzyć się z innymi, żywymi graczami.

 

Dowiedz się więcej

Nowością w grze jest możliwość stanięcia do rywalizacji z wodzami innych osad. Możemy wyzwać ich na pojedynek na arenie. Jeśli zwyciężymy, jego pozycja znacząco osłabnie, co w efekcie może doprowadzić do rozłamu w osadzie. Ułatwi to nam jej przejęcie. Musimy jednak uważać, ponieważ porażka w takim starciu poskutkuje pogorszeniem naszej pozycji.

The Settlers – wymagania sprzętowe

Jak utrzymują twórcy, nowa odsłona cyklu ma wyróżniać się kolorową, nieco komiksową oprawą grafiką, która pasuje stylistyczne do poprzednich części. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o oficjalnych wymaganiach sprzętowych, jednak możemy posłużyć się spekulacjami, które powstały na skutek analizy opublikowanych do tej pory materiałów o grze, a także porównania ich z nowymi produkcjami podobnego typu (np. Northgard). Szczegółowe informacje na temat przypuszczalnych wymagań sprzętowych prezentujemy w poniższej tabeli.

Pomimo że gra The Settlers wychodzi w 2019 roku, produkcja nie posiada bardzo wysokich wymagań sprzętowych. Poniższe parametry pozwolą nam cieszyć się rozgrywką, lecz prawdopodobnie będziemy musieli obniżyć jakość grafiki i rozdzielczość.

Rekomendowane wymagania The Settlers są w pełni dostosowane do obecnych trendów na rynku komputerów. Nawet średniej klasy pecety powinny sobie poradzić z produkcją. Stworzenie bardzo ładnej grafiki przy relatywnie niskich wymaganiach sprzętowych stanowi lada wyzwanie dla producentów. W przypadku gry The Settlers to naprawdę może się udać.

Warto wiedzieć!

Oprócz kwestii technicznych, należy również zastanowić się, ile przyjdzie nam zapłacić za samą grę. Cena The Settlers nie została jeszcze określona. Możemy jednak przypuszczać, że w obydwu ścieżkach dystrybucji, będziemy musieli zapłacić trzycyfrową sumę. Ostateczną kwotę poznamy jednak w pobliżu daty premiery.

The Settlers – jaki komputer do gry?

Do płynnej rozgrywki w przypadku omawianej gry wystarczy zapewne komputer ze średniej półki. Settlersy nigdy nie zachwycały szczególnie rozbudowana oprawą graficzną, zawsze była ona utrzymywana w komiksowym stylu, pozbawionym realistycznych efektów. Dwurdzeniowy procesor i przeciętna dedykowana jednostka GPU powinna pozwoli na uruchomienie gry na niskich detalach, natomiast ich zwiększenie będzie wymagało zakupu procesora czterordzeniowego oraz karty wyróżniającej się co najmniej 2 GB pamięci. Poszukiwania możemy rozpocząć od komputerów za 2 tysiące złotych, jednak wyższej klasy sprzęty pozwolą nam na obsługę również wielu innych, nowych gier PC.

The Settlers – jaki laptop do gry?

W tym przypadku będzie podobnie. Warto postawić na zestawy oparte na dobrej jakości procesorze dwu lub czterordzeniowym, 8 GB pamięci RAM, a także na kartę pokroju Nvidia GeForce 940MX. Za taki laptop zapłacimy około 2500 złotych.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.