Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

The Outer Worlds – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

W tym poradniku przedstawimy szczegóły na temat The Outer Worlds. Jakiego komputera będziemy potrzebować?

The Outer Worlds – informacje ogólne 

Gra bardzo szybko zyskała duże uznanie w oczach miłośników gatunku RPG. Trudno się dziwić, gdyż mamy do czynienia z bardzo ambitną produkcją nastawioną na bogatą fabułę i eksplorację świata. Oto garść szczegółów.

  • Producent: Obsidian Entertainment
  • Wydawca: Private Division
  • Data premiery na PC, PS4 i Xbox One: 25 października 2019 roku
  • Data premiery na Nintendo Switch: 2020
  • Tryby gry: singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 18 lat

Za produkcję gry odpowiada popularne studio Obsidian Entertainment. W ich portfolio znajdują się takie hity jak Pillars of Eternity, czy Fallout: New Vegas. Natomiast dystrybucją zajmuje się Private Division. Premiera The Outer Worlds odbyła się 25 października 2019 roku. Rozgrywką mogą cieszyć się posiadacze PS4, Xbox One oraz komputerów osobistych. Użytkownicy Nintendo Switch muszą poczekać do 2020 roku, lecz dokładna data jeszcze nie została ujawniona. Producent postawił wyłącznie na tryb dla pojedynczego gracza. 

Uwaga!

Zabawa w The Outer Worlds została przeznaczona tylko dla dorosłych graczy. Specjalne oznaczenie, które mówi o ograniczeniach wiekowych, znajduje się w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Na odwrocie można zapoznać się z informacjami na temat treści niecenzuralnych. W przypadku dzieła Obsidian Entertainment użytkownik spotka się z zawartością nacechowaną przemocą i wulgarnym językiem. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

The Outer Worlds – fabuła, mechanika, detale

Historia zabiera gracza w przyszłość, gdzie człowiek zajmuje się kolonizacją obcych planet. Okrutne korporacje uzyskały prawo do zakupu układów gwiezdnych. Tę prawdę poznaje bohater gry, który budzi się z hibernacji i trafia na planetę Terra 2. W tym momencie rozpoczyna się batalia o przetrwanie oraz badanie zagadkowych intryg. Nie zabraknie ciekawych postaci, trzymających w napięciu misji oraz oczywiście zaciętej walki, która stanowi bardzo ważny aspekt rozgrywki. Decyzje gracza oraz opcje dialogowe mają bardzo duże znaczenie dla rozwoju wydarzeń. Fabuła prezentuje się nadzwyczaj ciekawe i wciąga na długie godziny. Dzięki temu gracze z niecierpliwością czekali na premierę The Outer Worlds.

The Outer Worlds to pierwszoosobowa gra RPG, która często stawia nacisk na dynamiczną akcję. Do dyspozycji gracza oddano wiele zróżnicowanych zadań. Można radzić sobie z nimi samemu lub skorzystać z pomocy postaci NPC. Zarówno bohater, jak i jego towarzysze będą rozwijać różnorodne umiejętności. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, a duży wpływ na jej powodzenie ma ekwipunek, gromadzony podczas trwania przygody. Oczywiście wraz z postępem gry rośnie poziom doświadczenia. Postać odblokuje również nowe umiejętności, które znacznie urozmaicą rozgrywkę. 

Na duże słowa uznania zasługuje atrakcyjna warstwa wizualna. Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie. Widać to zwłaszcza w projekcie postaci i lokacji. Różnorodność świata zachwyca na każdym kroku. Zmieniające się krajobrazy, bogactwo kolorów i detali zachęcają do realizacji kolejnych celów. To wszystko udało się osiągnąć dzięki technologii Unreal Engine. Warto również wspomnieć o ścieżce dźwiękowej. Graczom będzie towarzyszyć świetna muzyka. Na doskonałym poziomie stoją również odgłosy bohaterów. 

Warto podkreślić, że gra ukaże najładniejszą grafikę, jeśli tylko wyposażymy komputery w odpowiednie podzespoły. Jednak The Outer Worlds na PS4, czy Xbox One również wygląda bardzo dobrze.

The Outer Worlds –  wymagania sprzętowe

Mamy do czynienia z produkcją, która wyróżnia się bardzo atrakcyjną grafiką. Dlatego wielu graczy zastanawia się, czy ich komputer poradzi sobie z uruchomieniem rozgrywki. Oczywiście twórcy zadbali o odpowiednią optymalizację swojego dzieła. Jednak należy pamiętać, że do obsługi zaawansowanych technologii potrzebne są wysokiej klasy podzespoły. Szczegółowe informacje o wymaganej konfiguracji komputerowej przedstawiamy w poniższej tabeli. 

Nie ulega wątpliwości, że nawet średniej klasy komponenty powinny poradzić sobie z obsługą gry The Outer Worlds na PC. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie procesora Intel Core i3-3225 oraz karty graficznej GeForce GTX 650 Ti. Warto również pamiętać o zasobie 4 GB pamięci RAM. Oczywiście ta konfiguracja może okazać się niewystarczająca, aby osiągnąć płynność animacji przy najwyższych ustawieniach graficznych. 

Aby cieszyć się bogactwem detali, warto pomyśleć o wyposażeniu komputera w komponenty wyższej klasy. Rekomendowane przez producenta procesory to Intel Core i7-7700K oraz AMD Ryzen 5. Natomiast pamięć RAM powinna wynosić minimum 6 GB. Na pokładzie sprzętu należy również zainstalować kartę graficzną GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 470. To oczywiście podzespoły z wysokiej półki cenowej, jednak pozwolą na doskonałą zabawę przy wielu nowych produkcjach. Premiera The Outer Worlds nie przyniosła wielkiej rewolucji, jeśli chodzi o wymagania sprzętowe. Wielu graczy spodziewało się podobnej konfiguracji.    

Warto wiedzieć!

Oczywiście nie każdy komputer spełni wymagania gry. Dlatego wielu użytkowników decyduje się na edycję konsolową. The Outer Worlds na PS4, czy Xbox One prezentuje się znakomicie i oferuje doskonałą zabawę bez spadków animacji. Najnowsze wersje tych urządzeń przy wsparciu telewizora z technologią 4K ukażą rewelacyjną grafikę. Zapowiedziano również wersję na Nintendo Switch. Konsola japońskiego producenta pozwoli na zabawę zarówno w trybie przenośnym, jak i stacjonarnym. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.