Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

The Lord of the Rings: Adventure Card Game – wymagania sprzętowe

Trylogia Tolkiena często gościła już w grach video. W tym poradniku prezentujemy bardzo ciekawą grę karcianą.

The Lord of the Rings: Adventure Card Game – informacje ogólne

Akcja gry została umiejscowiona w świecie znanym z książek Tolkiena. Czy ta produkcja usatysfakcjonuje fanów karcianek? Oto najważniejsze szczegóły:

  • Producent: Fantasy Flight Interactive
  • Wydawca: Asmodee Digital
  • Data premiery na PC i konsole: 29 sierpnia 2019
  • Data premiery na urządzenia mobilne: 2020
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android
  • Tryb gry: singleplayer i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: odpowiednia dla użytkowników w każdym wieku

Gra jest owocem studia Fantasy Flight Interactive. Dystrybucją zajęła się firma Asmodee Digital. W The Lord of the Rings: Adventure Card Game zagramy na PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz oczywiście PC. W 2020 roku do grona graczy dołączą również użytkownicy smartfonów i tabletów. Produkcja oferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Warto wiedzieć!

The Lord of the Rings: Adventure Card Game to jedna z niewielu produkcji, która przeznaczona została dla użytkowników w każdym wieku. W innych przypadkach przed zakupem gry powinniśmy zwrócić uwagę na ograniczenia wiekowe. Znajdziemy je w lewym dolnym rogu opakowania. Na odwrocie zamieszczono informacje o rodzaju treści niecenzuralnych. 

The Lord of the Rings: Adventure Card Game – fabuła, mechanika, detale

Chociaż głównym motorem napędowym produkcji jest walka za pomocą kart, w grze dostępnych jest kilka scenariuszy. Przenosimy się do Śródziemia – krainy dobrze znanej fanom Władcy Pierścieni. W grze spotkamy bohaterów z powieści i filmów. Entuzjaści trylogii poczują się tu jak w domu. Jednak gracze, którzy nie mieli do czynienia z twórczością Tolkiena, nie będą mieli problemu, aby odnaleźć się w świecie gry. 

Zadaniem trójki protagonistów jest rozwiązaniu pięciu zadań. Bardzo istotną kwestią, która rzutuje na powodzenie bitwy, jest oczywiście przygotowanie odpowiedniej talii. Każda z kart charakteryzuje się unikalnymi cechami, które znacznie urozmaicają walkę. Aby odkryć wszystkie możliwości bohaterów, gracz spędzi z The Lord of the Rings: Adventure Card Game wiele godzin. 

Po tytułach karcianych nie spodziewamy się efektów graficznych rodem z najnowszych gier akcji. Jednak warstwę video w omawianej produkcji śmiało można ocenić, jako bardzo dobrą. Wszystkie postacie na kartach prezentują się znakomicie. To samo powiedzieć można o arenach, na których rozgrywają się starcia. Nawet na Nintendo Switch, The Lord of the Rings: Adventure Card Game wygląda świetnie. Na dużą uwagę zasługują również animacje ciosów i zaklęć. Atmosferę gry idealnie podkreśla muzyka. 

The Lord of the Rings: Adventure Card Game – wymagania sprzętowe 

Jak prezentują się wymagania sprzętowe tej produkcji? Wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę, przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Dzięki niej dowiesz się, w jakie parametry należy wyposażyć komputer, aby móc komfortowo bawić się z omawianym tytułem. Producent przedstawił jedynie minimalne wymagania sprzętowe. Oznacza to, że taka konfiguracja zapewni nam świetną zabawę bez zacięć animacji.

Zarówno w przypadku systemu Windows, jak i Mac OS X, wymagania sprzętowe są niskie. Prawie każdy domowy  komputer bez trudu poradzi sobie z tą produkcją. Nawet słabszy procesor i karta graficzna starszej generacji pozwoli nam na wygodną rozgrywkę. Wymagany zasób pamięci RAM to zaledwie 2 GB. Należy pamiętać, aby zadbać o stały dostęp do połączenia internetowego, jeżeli liczymy na rozgrywkę online. 

Uwaga!

Jeżeli jednak nie posiadamy komputera, który spełniłby powyższe wymagania sprzętowe, warto wybrać edycję konsolową gry. Wersja The Lord of the Rings: Adventure Card Game na Xbox One, PS4 oraz Nintendo Switch oferują rozgrywkę  z wygodnym kontrolerem w dłoniach. Dużym atutem sprzętu marki Nintendo jest również możliwość zabawy w trybie przenośnym.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.