Udostępnij
Skomentuj

The Elder Scrolls: Blades - wymagania sprzętowe i ważne informacje

W tym poradniku omówimy szczegóły na temat najnowszej produkcji z bardzo popularnej serii The Elder Scrolls.

The Elder Scrolls: Blades – informacje ogólne

Kolejny raz na graczy czeka wspaniała i niezwykle różnorodna przygoda w magicznym świecie The Elder Scrolls. Oto garść najważniejszych informacji. 

  • Producent: Bethesda Softworks
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Data premiery: listopad 2019
  • Platforma: Nintendo Switch, iOS, Android
  • Tryb gry: singleplayer i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 16 roku życia

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada Bethesda Softworks. Premiera The Elder Scrolls: Blades zaplanowana jest na listopad 2019 roku, jednak wielu graczy zapoznało się już wcześniej ze wczesną wersją gry. Tytuł dostępny jest na platformy mobilne oraz konsolę Nintendo Switch. Produkcja przeznaczona została dla pojedynczego gracza oraz oferuję zabawę w trybie multiplayer. Gra dostępna będzie za darmo, jednak oferuje mikrotransakcje. Odpowiedni wiek do zabawy z tym tytułem to minimum 16 lat.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Warto wiedzieć!

Gra pojawiła się jedynie na Nintendo Switch oraz platformach mobilnych. Dziś producenci bardzo często wspierają platformy przenośne, z uwagi na to, że niemal każdy nosi ze sobą smartfona. Należy podkreślić, że urządzenia, na których możemy grać również poza domem, coraz lepiej radzą sobie z zaawansowaną grafiką.

The Elder Scrolls: Blades – fabuła, mechanika, detale

Bohaterem gry jest tajny agent imperium Cesarstwa Tamriel. Miasto protagonisty zostaje zniszczone, a on będzie musiał przywrócić dawny porządek. Spróbujemy, więc odbudować oazę spokoju mieszkańców i oczywiście pokonać wrogów, którzy są odpowiedzialni za ten stan rzeczy. Gra stawia przede wszystkim na walkę i eksplorację.

Do dyspozycji gracza oddano ogromny otwarty świat, który zachęca do podróżowania i odkrywania zróżnicowanych lokacji. Za wykonane zadania, otrzymamy zasoby, które pomogą nam odbudować miasto. Świat gry nie utacił klimatu, który przedstawiony został we wcześniejszych częściach serii The Elder Scrolls. Nadal mamy do czynienia z typowym RPG akcji przedstawionym z perspektywy pierwszej osoby. 

Pomimo że platformy mobilne nie oferują tak zaawansowanych rozwiązań technicznych, jak najnowsze konsole, czy komputery, grafika w The Elder Scrolls: Blades prezentuje się bardzo dobrze. Wszystkie modele postaci zostały wykonane z dużym przywiązaniem do detali. To samo możemy powiedzieć o kapitalnie prezentującej się przyrodzie, którą spotkamy podczas naszej wędrówki. Atmosferę gry idealnie podkreśla muzyka, która prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie.   

The Elder Scrolls: Blades – wymagania sprzętowe

Nie wiadomo, czy twórcy zdecydują się zaprezentować The Elder Scrolls: Blades na PC. Obecnie zagrać mogą jedynie posiadacze smartfonów, tabletów oraz konsoli Nintendo Switch. W przypadku urządzeń z systemem Android lub iOS dobrze jest posiadać sprzęt, który będzie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor oraz duży zasób pamięci RAM. Ważna jest również wydajna bateria, gdyż rozgrywka może ciągnąć się godzinami. 

W przypadku słabszych urządzeń istnieje ryzyko, że gra nie zostanie uruchomiona lub doświadczymy nieprzyjemnych spadków animacji. Niektóre smartfony mogą również mocno się nagrzewać przy tak zaawansowanej rozgrywce.

Bardzo dobrym wyborem będzie zakup konsoli Nintendo Switch. Spójrzmy, jak prezentuje się na tle najmocniejszych konsol aktualnej generacji. 

Możliwości popularnego Switcha nie są tak wysokie, jak w przypadku Xbox One X, czy PS4 PRO. Jednak siłą tej konsoli jest bogaty wybór gier ekskluzywnych oraz ogromny komfort zabawy. Możemy liczyć na świetną optymalizację gier, duży ekran i doskonałe sterowanie. 

Uwaga!

Konsola Nintendo Switch to jedyny sprzęt, który w tak wygodny sposób łączy w sobie rozgrywkę w trybie stacjonarnym oraz przenośnym. Wystarczy wyciągnąć ekran ze stacji dokującej i podłączyć do niego joy-cony. W ten sposób grę The Elder Scrolls: Blades możemy zabrać w podróż. W pełni naładowana bateria z pewnością wystarczy na dobrych kilka godzin.

Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.