Udostępnij
Skomentuj

The Beast Inside – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Polscy producenci stworzyli The Beast Inside – grę survivalową, która wyróżnia się klimatem rodem z horroru.

The Beast Inside – informacje ogólne o grze

Ta niezwykle ambitna produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników gatunku survival horrorów. Oto garść szczegółów.

  • Producent – Illusion Ray
  • Wydawca – MovieGames
  • Data premiery na PC – 17 października 2019 roku
  • Data premiery na PS4 i Xbox One – 2020
  • Tryb gry – single player
  • ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Grę przygotowało polskie studio Illusion Ray, a dystrybucją zajmuje się MovieGames. Właściciele komputerów osobistych już od października mogą cieszyć się rozgrywką. Natomiast The Beast Inside na PS4 i Xbox One pojawi się w 2020 roku. Jednak wciąż czekamy na dokładną datę premiery. Twórcy postawili na tryb dla pojedynczego gracza. Podczas przygody możemy spodziewać się scen przemocy, dlatego gra została przeznaczona wyłącznie dla dorosłych użytkowników.

Polecane karty graficzne

Warto wiedzieć!

Fundusze potrzebne do opracowania gry twórcy pozyskali między innymi z kampanii realizowanej w serwisie Kickstarter. Platforma ta bardzo często wspiera niezależne studia, które chcą stworzyć swoje debiutanckie dzieła. W przypadku polskiego tytułu udało się zebrać nieco ponad 83 tysiące dolarów. Pozwoliło to chociażby na wprowadzenie gry na serwis Steam. Cena The Beast Inside wynosi 89,99 zł.

The Beast Inside – fabuła, detale, mechanika

Głównym bohaterem gry jest pracownik CIA Adam. Pracuje on nad złamaniem sowieckiego kodu szyfrującego, co pozwoliłoby Stanom Zjednoczonym wygrać rywalizację w ramach zimnej wojny. W tym celu Adam przeprowadza się z żoną na wieś, tak aby skupić się wyłącznie na swojej pracy. Spokój to jednak ostatni stan, na jaki może liczyć po przeprowadzce. Odkrywa on bowiem, że w jego nowym domu 100 lat wcześniej mieszkał żołnierz wojny secesyjnej Nicolas. Adam odnajduje jego pamiętnik, w którym żołnierz opisuje proces poszukiwań zaginionego ojca. Nicolas musiał zmagać się z wieloma zjawiskami nadprzyrodzonymi, które przedstawił w pamiętniku. Przez działania Adama, koszmary znów przedostają się do rzeczywistości, zagrażając życiu pracownika CIA i jego żony. Bohater za swoje odkrycia płaci, więc wysoką cenę. The Beast Inside stawia na bardzo ciekawą, lecz przerażającą warstwę fabularną.

Warto w tym miejscu podkreślić, że podczas rozgrywki będziemy wcielać się w dwie postacie – zarówno w Adama, jak i Nicolasa. Pozwoli nam to poznać historię tajemniczego żołnierza, co oczywiście powinno dodatkowo urozmaicić rozgrywkę. Dostaniemy również możliwość odkrycia, jak prezentowały się współczesne lokacje 100 lat temu. Co ważne, świat gry jest półotwarty, co oznacza, że w The Beast Inside nie będziemy mogli poruszać się w sposób dowolny.

Nie to jest jednak najważniejszy aspekt. Twórcy starają się przede wszystkim o stworzenie klimatycznego horroru. O szybsze bicie serca mają nas przyprawić wspomniane zjawiska paranormalne – ruszające się przedmioty, dziwne dźwięki, duchy, a także przeciwnicy, z którymi możemy walczyć korzystając z napotkanych rzeczy bądź rewolweru. W niektórych sytuacjach najrozsądniejszym wyborem okaże się jednak ucieczka. To właśnie poczucie osaczenia i ciągłej pogoni ma stanowić o sile tej gry.

Chcąc rozwinąć fabułę, często będziemy musieli również rozwiązywać rozmaite zagadki logiczne. W tym celu, konieczna okaże się intensywna eksploracja przygotowanych lokacji w celu odnalezienia cennych wskazówek. Wszystko zostało opakowane atrakcyjną oprawą graficzną, przygotowywaną na silniku Unreal Engine 4. Rozgrywka pokazuje mroczne lokacje, co oczywiście jest zgodne z klimatem produkcji. Gra prezentuje się bardzo atrakcyjnie na komputerach gamingowych. To pozwala przypuszczać, że również na PS4 The Beast Inside zachwyci świetną warstwą wizualną.

The Beast Inside – wymagania sprzętowe

Wielu użytkowników zastanawia się, jaki sprzęt pozwoli na obsługę tej ciekawej i innowacyjnej produkcji. Zarówno minimalną, jak i rekomendowaną konfigurację sprzętową zamieszczamy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy Twój zestaw komputerowy umożliwi komfortową zabawę. 

Uruchomienie gry będzie możliwe wyłącznie na sprzęcie o sporej wydajności. Konieczne okaże się przede wszystkim wykorzystanie czterordzeniowego procesora, pamięci RAM typu DDR4 oraz gamingowej karty graficznej z co najmniej 2 GB własnej pamięci. Jeśli jednak zależy nam na poznaniu pełnej szczegółowości, należy zainwestować w jednostkę z dużo wyższą pamięcią oraz bardziej zaawansowany procesor. Z obsługą gry poradzą sobie również starsze systemy Windows.

Uwaga!

Jeżeli nasz komputer nie sprosta oczekiwaniom gry, warto wybrać wersję na konsolę Xbox One lub PS4. The Beast Inside przy wsparciu telewizora z technologią 4K może wyglądać bardzo dobrze. Ponadto konsole oferują ergonomiczne kontrolery, które znacznie poprawią komfort zabawy. Gra już niebawem ukaże się na tych platformach.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.