Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Test procesora Intel Core i7-11700 - czy warto kupić?

W niniejszym poradniku przeczytasz, jak prezentuje się wydajność Intel Core i7-11700. Poznaj szczegóły.

Amerykański producent zaprezentował listę modeli jedenastej już generacji procesorów. Jednym z nich jest Intel Core i7-11700. Chociaż na premierę musimy jeszcze zaczekać, poznaliśmy już wiele szczegółów na temat tego układu i możemy rozważyć, czy sprawdzi się w gamingowych komputerach. Prezentujemy najważniejsze elementy specyfikacji i sprawdzamy, czy jednostka warta jest swojej ceny.

Parametry techniczne procesora Intel Core i7-11700

Przed zakupem każdej jednostki CPU należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Dzięki temu można określić zastosowanie procesora, a także stosunek ceny do jakości. Nie da się ukryć, że w przypadku Intel Core i7-11700 specyfikacja wygląda bardzo interesująco, a procesor z pewnością znajdzie wielu entuzjastów. Czas omówić najważniejsze parametry.

Intel Core i7-11700 – dane techniczne

  • Generacja – Rocket Lake (14 nm)
  • Liczba rdzeni – 8
  • Liczba wątków – 16
  • Maksymalne taktowanie – 2,5 GHz/4,9 GHz
  • Pamięć L2 – 4 MB
  • Pamięć L3 – 16 MB
  • Kontroler pamięci – DDR4-3200
  • Zintegrowana grafika – Intel Iris Xe Graphics 32
  • Odblokowany mnożnik – Tak
  • Współczynnik TDP – 65 W

Układ reprezentuje generację Rocket Lake i został opracowany przy procesie litograficznym 14 nm. To 8-rdzeniowa konstrukcja o 16 wątkach. Bazowe taktowanie Intel Core i7-11700 wynosi 2,5 GHz, a taktowanie w trybie turbo na jednym rdzeniu sięga 4,9 GHz, co należy uznać za bardzo dobry rezultat.

Nowy procesor wyposażono w kontroler pamięci DDR4-3200, a pamięć podręczna sięga 16 MB. Bardzo istotnym dla graczy elementem konfiguracji jest zintegrowany układ GPU – Intel Iris Xe Graphics 32. Ponadto mogą oni liczyć na odblokowany mnożnik, a tym samym poprawę wydajności. Warto dodać, że współczynnik TDP wynosi 65 W.

Na papierze procesor prezentuje się całkiem nieźle. Jednak więcej informacji otrzymamy, gdy pojawi się pierwsza recenzja Intel Core i7-11700. Wówczas sprawdzimy, jak nowy radzi sobie w grach i przy profesjonalnym oprogramowaniu. Jednak nie ulega wątpliwości, że wielu entuzjastów wirtualnej rozrywki czeka na nową jednostkę.

Polecane procesory Intel

Podstawowe cechy procesora Intel Core i7-11700

Nowy procesor Intela zaoferuje nieco niższe taktowanie niż model Intel Core i7-11700K. Nadal mamy jednak do czynienia z jednostką przyjazną graczom, a jednocześnie tańszą. Nie ulega wątpliwości, że wysoka częstotliwość taktowania pozwoli na zabawę przy wielu grach. Aby określić wydajność w najnowszych tytułach, będziemy musieli poczekać na rzetelny test Intel Core i7-11700. Pamiętajmy, że parametry procesora to nie wszystko. Pozostałe komponenty konfiguracji komputerowej również powinny gwarantować wysoką wydajność. Wówczas maksymalnie wykorzystamy potencjał sprzętu.

Wydajność procesora nie będzie bez znaczenia również dla osób, które pracują przy profesjonalnym oprogramowaniu. Z recenzjami układu na pewno zapoznają się graficy czy montażyści. Niewykluczone, że zarówno najbardziej wymagający gracze, jak i użytkownicy specjalistycznych programów postawią na modele linii i9, choć na ostateczne wybory przyjdzie jeszcze czas.

Nowy procesor bez wątpienia oferuje wydajność, która przy zastosowaniach biurowych sprawdzi się znakomicie. Jeżeli Twój wysłużony już układ nie radzi sobie z obsługą prostych programów, wybór Intel Core i7-11700K może być strzałem w dziesiątkę. Odpowiednia moc obliczeniowa oraz relatywnie wysoka energooszczędność to elementy, które pozwolą na wygodną pracę bez kompromisów.

Cena procesora Intel Core i7-11700

O zakupie procesora zadecyduje nie tylko specyfikacja techniczna, ale również cena Intel Core i7-11700. Wielu przyszłych klientów już dziś zastanawia się, ile przyjdzie im zapłacić za nowy układ. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z najnowszą generacją procesorów. Intel na bieżąco udoskonala swoje jednostki o nowoczesne technologie. Wielu z nas wybierze jeden z układów, z myślą o wieloletnim komforcie pracy i rozrywki. To korzyści, za którymi oczywiście idzie cena.

Ile kosztuje procesor Intel Core i7-11700? Chociaż oficjalne informacje jeszcze nie zostały ujawnione, nie brakuje plotek. Według obserwatorów rynku koszt zakupu wyniesie około 370 euro. Pod uwagę musimy jednak wziąć stosunek ceny do jakości i wydajności układu. Na podstawie pierwszych informacji na temat specyfikacji, możemy spodziewać się, że w przypadku Intel Core i7-11700 opinie będą pozytywne.

Warto dodać, że amerykański producent na liście procesorów jedenastej generacji umieścił modele, o zróżnicowanych parametrach i cenach. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Nie zabraknie tu również budżetowych propozycji, a także rozwiązań dla najbardziej wymagających miłośników gier. Na pewno warto zapoznać się ze specyfikacją wszystkich układów, aby podjąć rozsądną decyzję zakupową.

Czy warto kupić procesor Intel Core i7-11700?

Wielkimi krokami zbliża się premiera Intel Core i7-11700. Według najnowszych informacji procesory zagoszczą na sklepowych półkach jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zakupem i podsumować dotychczas zdobyte informacje.

Kiedy w Polsce Intel Core i7-11700, pojawi się na rynku, na pewno wiele osób sięgnie po takie rozwiązanie. Atutem może być niższa cena w stosunku do pozostałych procesorów linii i7 oraz całkiem niezła wydajność. Aby podjąć właściwą decyzję zakupową, należy zastanowić się, nad przeznaczeniem procesora. Po inną jednostkę sięgną gracze, a po inną użytkownicy prostych programów, którzy wykorzystują sprzęt do nieskomplikowanych operacji biurowych.

Dla wielu użytkowników wybór Intel Core i7-11700 będzie złotym środkiem. Choć wydajnością nie dorównuje modelom linii i9, może zaoferować wygodną rozgrywkę przy wielu grach, efektywną pracę biurową oraz komfort przy obsłudze zróżnicowanych programów. Zdecydowanie warto czekać na pierwsze porównania i rzetelne testy nowego procesora. Szczegółowe informacje na ten temat z pewnością pojawią się już niebawem.

Udostępnij
3,4
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.