Udostępnij
Skomentuj

Stranded Deep – wymagania sprzętowe i rozgrywka. Czy warto kupić?

Moda na symulatory przetrwania trwa nadal. Stranded Deep jest kolejną grą z tej kategorii. Oto nasz poradnik.

Gra jest symulatorem przetrwania, w ramach którego postaramy się przeżyć na bezludnej wyspie, położonej na Pacyfiku.

Stranded Deep – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Beam Team Games, dla którego jest to pierwsza stworzona gra. Produkcja pojawiła się na trzech platformach, w tym oczywiście na komputerach osobistych. Zapraszamy na nasz poradnik. Gra o rozbitku na wyspie jeszcze nigdy nie była taka emocjonująca.

 • Producent – Beam Team Games
 • Wydawca – Beam Team Games
 • Data premiery – jeszcze nie została ogłoszona
 • Tryb gry – single player

Polecane karty graficzne

Stranded Deep – fabuła, mechanika, detale

Początek rozgrywki przywodzi na myśl film Cast Away oraz serial Lost. Gracze wcielą się bowiem w pasażera samolotu, który rozbija się nad Pacyfikiem. Na szczęście (lub nieszczęście), udaje nam się przeżyć, a następnie, przy pomocy pontonu, dotrzeć na położoną nieopodal wyspę. Szybko okazuje się, że jest ona bezludna, a nam pozostaje zawalczyć o swoje przetrwanie.

Jako rozbitek na bezludnej wyspie w grze, zmuszeni będziemy do zarządzania znalezionymi zasobami, a także postarać się o odnalezienie pożywienia. Co ciekawe, w trakcie rozgrywki często będziemy zmuszani do nurkowania. Pod wodą znajdziemy między innymi wrak statku i wiele przedmiotów, które okażą się przydatne na co dzień.

Stranded Deep stawia na system craftingu. Pozyskane zasoby należy łączyć przy użyciu specjalnie zaprojektowanego interfejsu. Jak zapowiadają twórcy, tworzenie przedmiotów będzie wymagało od nas pomyślunku. Gra nie prowadzi bowiem gracza za rękę – on sam musi dojść do tego, jakie kombinacje pozwolą na stworzenie narzędzi (np. młotka), broni czy też szałasu, w którym schronimy się przed deszczem.

Głównym celem gry Stranded Deep jest oczywiście przetrwanie. Gra, jako rozbitek na wyspie nie będzie prosta, ponieważ na gracza czeka wiele śmiercionośnych zagrożeń. Mowa tu chociażby o zmiennych warunkach atmosferycznych, rekinach, a także o jedzeniu – jeśli będziemy bowiem spożywać co popadnie, możemy mieć pewność, że prędzej czy później nasza postać zachoruje, a nawet umrze. Cały czas musimy pamiętać też o tym, ze zdobywane pożywienie z czasem się psuje.

Warto podkreślić, że rozgrywka jest generowana proceduralnie, dlatego rozpoczęcie gry od nowa sprawi, że trafimy na inną wyspę.

Stranded Deep – fabuła, mechanika, detale

Stranded Deep – wymagania sprzętowe

Wspomniane studio Beam Team Games składa się z dwóch osób, które regularnie wprowadzają usprawnienia rozgrywki i wypuszczają kolejne patchem naprawiające błędy. Twórcy podkreślają, że położyli spory nacisk na oprawę graficzną, choć trzeba przyznać, że wymagania sprzętowe gry są bardzo niskie. Nie potrzebujemy potężnego sprzętu aby cieszyć się komfortową zabawą z omawianą produkcją. Do tego wystarczy dwurdzeniowy procesorr, 2 GB pamięci RAM oraz starszego typu karta graficzna. To bardzo miły gest ze strony twórców, biorąc pod uwagę, że optymalizacja gier nie należy do najprostszych zabiegów.

Stranded Deep – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • Karta graficzna: 512 GB, Nvidia GeForce 9800 GT lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 1 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Stranded Deep – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7850 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 1 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Stranded Deep – jaki komputer do gry?

Z obsługą omawianej gry powinna poradzić sobie praktycznie każdy oferowany na rynku zestaw komputerowy. Minimalne wymagania spełniają nawet konfiguracje oparte na zintegrowanych jednostkach graficznych. Również procesor nie musi być pierwszej młodości. Oczywiście nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy zechcemy uruchomić średnie lub wysokie detale graficzne. Ale i tak wymagany sprzęt nie powinien nikogo powalić na kolana. Warto pamiętać o tym, że dedykowana karta graficzna powinna dysponować 2 GB własnej pamięci. Nawet starszy sprzęt powinien z powodzeniem poradzić sobie z wymaganiami gry Stranded Deep.

Stranded Deep – jaki laptop do gry?

Jeżeli chodzi natomiast o laptopy, z rozgrywki cieszyć się mogą także posiadacze modeli niskonapięciowych, niekoniecznie przystosowanych do obsługi gier PC. Co równie ważne, Stranded Deep zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, co także należy zapisać po stronie zalet gry. Istnieje duża szansa, że starsze laptopy będą bardzo dobrze współpracowały z grą o rozbitku na bezludnej wyspie.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Biurka gamingowe - PlayStation - Xbox - Nintendo Switch - Pady

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.