Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Shadows: Awakening – wymagania sprzętowe

Na koniec wakacji na rynek trafiło kompletne wydanie Shadows: Heretic Kingdoms, składające się z dwóch części.

Pierwszy rozdział gry swoją premierę miał w 2014 roku, dlatego gracze musieli odczekać naprawdę długi czas, aby poznać jego kontynuację. Warto przy tym podkreślić, że Shadows: Awakening pierwotnie miał pojawić się w formie darmowego dodatku, jednak sytuację zmieniło bankructwo studia bitComposer Games, odpowiedzialnego za jego przygotowanie.

Shadows: Awakening – ogólne informacje o grze

Projekt przejęła firma Kalypso Media, która pracę powierzyła autorom pierwszej części gry (Shadows: Heretic Kingdoms), czyli studiu Games Farm. Produkcja pojawiła się w końcu w edycji kompletnej. Co ważne, posiadacze pierwszego rozdziału otrzymali drugi bezpłatnie.

 • Producent – Games Farm
 • Wydawca – Kalypso Media
 • Data premiery – 31 sierpnia 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Shadows: Awakening – fabuła, mechanika, detale

Powróćmy jednak do wydania pełnego. Do czynienia mamy z grą typu RPG akcji, w której rozgrywka jest przedstawiona w rzucie izometrycznym. Fabuła skupia się na tak zwanych Heretyckich Królestwach, w której szaleją demony pożerające dusze swoich ofiar, przejmując ich wspomnienia i osobowość.  Los ten spotkał czterech członków stowarzyszenia Penta Nera – demony w ten sposób mogły przybrać materialną formę, by spróbować przejąć kontrolę nad królestwami.

Rozgrywka skupia się na piątym członków Penta Nera, który postanawia przywołać jednego ze wspomnianych demonów. W odróżnieniu od trzech pozostałych, jest on w stanie pochłonąć kilka dusz naraz. To właśnie tym demonem sterujemy w grze – naszym zadaniem okaże się zebranie drużyny, która będzie w stanie obronić Heretyckie Królestwa przed pochłonięciem ich przez siły ciemności.

Shadows: Awakening to gra typu hack’n’slash, dlatego spory nacisk położony został na walce z hordami potworów. W trakcie gry wykonujemy również wiele misji fabularnych i pobocznych. Ze względu na możliwości naszego demona, który może „posłużyć się” wieloma duszami, w Shadows: Awakening dostępnych jest aż 15 bohaterów, różniących się niemal pod każdym względem.

W jednym momencie sterować możemy trzema postaciami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby przełączać się między całą piętnastką, w zależności do aktualnych potrzeb. Co równie ważne, jedną z postaci jest wspomniany demon, który przyda się nie tylko podczas walki, ale również w przypadku wykonywania rozmaitych zagadek.

Sterowani przez nas bohaterowie awansują na kolejne poziomy, zdobywają coraz mocniejsze wyposażenie, a także uczą się nowych umiejętności. W ten sposób zwiększają się między innymi ich zdolności bojowe.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11903884_1538341903082030_2440066985471289977_n.png?_nc_cat=110&oh=72d93020fab3d6938a83434cbbf0e5c0&oe=5C448104

Shadows: Awakening – wymagania sprzętowe

Oba rozdziały gry wyróżniają się przyjemną oprawą graficzną. Jej obsługa wymaga co najmniej solidnego sprzętu, co potwierdzają oficjalne wymagania sprzętowe.

Shadows: Awakening – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 2.1 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GT 460 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Shadows: Awakening – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GT 970 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Shadows: Awakening – jaki komputer do gry?

Z obsługą omawianej produkcji na niskich detalach graficznych powinno poradzić sobie większość zestawów dostępnych na rynku, także te dysponujące zintegrowanymi jednostkami graficznymi. Problemem okaże się natomiast obsługa średnich i wysokich detali. W tym przypadku musimy pomyśleć o bardzo wydajnej karcie graficznej i co najmniej czterordzeniowym procesorze. Takie komputery kosztują od 2500 złotych wzwyż.

Shadows: Awakening – jaki laptop do gry?

Jeśli zależy nam na poznaniu wszystkich detali przygotowanej oprawy graficznej, powinniśmy celować w laptopy gamingowe, wyposażone w czterordzeniowe procesory (np. i7-7700HQ), solidne jednostki graficzne (polecane są karty z serii GeForce GTX 10) oraz co najmniej 8 GB pamięci RAM. Ile trzeba zapłacić za taki sprzęt? Co najmniej 3200 złotych.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.