Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Retro Synthesis – wymagania sprzętowe

Na 2020 rok zapowiedziana została ciekawa produkcja przygodowa, skupiająca się na alternatywnym roku 1999.

Gra ma wyróżniać się ciekawym, cyberpunkowym klimatem, który będzie widoczny przede wszystkim w specyfice przygotowanego świata. Tytuł tworzony jest przez polskie, niezależne studio Black Nest Games, w skład którego wchodzą deweloperzy, którzy w przeszłości pracowali nad takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Retro Synthesis – informacje ogólne o grze

Jak utrzymują producenci, tytuł ma skupić się na działaniach detektywistycznych. Gracze mogą więc liczyć na możliwość rozwikłania wielu zagadek, a także na ciekawą warstwę fabularną. Całość ma wyróżniać się również specyficzną oprawą graficzną.

 • Producent – Black Nest Games
 • Wydawca – PlayWay
 • Data premiery – 2020 rok
 • Tryb gry – single player

Retro Synthesis – fabuła, mechanika, detale

W wersji historii opowiedzianej w grze II wojna światowa nie miała miejsca. Nie oznacza to jednak, że świat rozwijał się bez żadnych problemów. W XX wieku doszło bowiem do poważnych zmian klimatycznych, które sprawiły, że ludzkość stanęła przed wizją rychłej zagłady. Ratunkiem okazały się miasta zakładane nad powierzchnią oceanów – umożliwiły to przede wszystkim ogromne platformy, na których oparto całe metropolie.

W grze odwiedzimy jedno z takich miast – New Venice. Panuje w nim bardzo surowy system hierarchiczny, w ramach którego najzamożniejsi obywatele żyją na wysokich poziomach, natomiast biedota musi mieszkać bardzo blisko wody. Wszystko to utrzymywane jest przez opresyjny system, który pozbawia obywateli realnej wolności.

Kierowaną przez nas postacią jest detektyw Harrison Noels. Będzie on zmuszony rozwikłać wiele trudnych spraw, związanych głównie z obszarami, w których żyją najniższe warstwy społeczne. Rozgrywka w dużej mierze opiera się na eksploracji miasta oraz interakcji z postaciami niezależnymi. Atutem gry ma być samo miasto, a raczej sposób jego przedstawienia. Niejednokrotnie przyjdzie nam odwiedzić wiele ponurych lokacji, które budują specyficzny klimat.

Bardzo ważne w grze okażą się liczne zagadki logiczne, które będziemy musieli rozwiązać, a także rozmowy z postaciami niezależnymi. Ich przebieg może zadecydować o tym, czy śledztwo zostanie nakierunkowane w stronę rozwikłania tajemnicy. Warto podkreślić, że w trakcie prowadzenia rozmów decydujemy o tym, jakim tonem nasza postać będzie wypowiadała swoje kwestie. Ma mieć to oczywiście wpływ na nastawienie przesłuchiwanej przez nas osoby.

Podczas prowadzenia śledztw, będziemy mogli również skorzystać z wielu nowoczesnych urządzeń, które zapewne urozmaicą rozgrywkę. Podobnie jak pościgi za podejrzanymi. Warto podkreślić, że twórcy postawili na komiksową oprawę graficzną, która na opublikowanych do tej pory materiałach prezentuje się bardzo okazale.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/42663241_10157964391554782_2018396902680166400_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=3599c9f5e8bfa41103852496d5f5e545&oe=5C83051A

Retro Synthesis – wymagania sprzętowe

Do premiery gry pozostało jeszcze sporo czasu, dlatego nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, aby spróbować przewidzieć, jaki komputer okaże się potrzebny do obsługi gry na konkretnych poziomach szczegółowości grafiki. Pomocne okaże się z pewnością porównanie z innymi produkcjami tego typu.

Retro Synthesis – potencjalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Dual Core 2.5 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Retro Synthesis – potencjalne rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-2300 3.1 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce 660 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Retro Synthesis – jaki komputer do gry?

Biorąc pod uwagę wartości prognozowane, należy stwierdzić, że niezwykle ważnym podzespołem okaże się procesor. Jeśli komuś zależy na obsłudze wysokich detali graficznych, powinien postawić na model czterordzeniowy, najlepiej wyróżniający się taktowaniem powyżej 3.0 GHz. Do tego warto dodać pamięć RAM typu DDR4 oraz przyzwoitą kartę graficzną, dysponująca co najmniej 2 GB pamięci własnej.

Retro Synthesis – jaki laptop do gry?

Inwestując w sprzęt 3 tysiące złotych, możemy być pewni, że gra polskiego studia zostanie obsłużona na najwyższych detalach graficznych. Za taką kwotę zakupimy bowiem laptop z procesorem o wysokim taktowaniu, 8 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną na poziomie modelu Nvidia GeForce 940MX.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.