Udostępnij
Skomentuj

Resident Evil 3 Remake – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Trzecia część kultowego cyklu pojawi się w odświeżonej wersji. Oto szczegóły na temat Resident Evil 3 Remake

Resident Evil 3 Remake – informacje ogólne o grze

Serii Resident Evil miłośnikom gatunku survival horror przedstawiać nie trzeba. Pierwsza część cyklu ukazała się już w 1996 roku. Od tamtego czasu rozpoczęła się wspaniała historia, która trwa do dziś. Z najwyższym uznaniem graczy spotkały się pierwsze cztery odsłony serii. Dlatego twórcy chętnie odświeżają klasyki. Co należy wiedzieć o Resident Evil 3 Remake? Przedstawiamy najważniejsze informacje. 

Polecane karty graficzne

  • Producent – Capcom
  • Wydawca – Capcom
  • Wydawca w Polsce – Cenega S.A. 
  • Data premiery – 3 kwietnia 2020
  • Tryb gry – singleplayer, multiplayer w formie dodatku
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada znane na całym świecie studio Capcom. W portfolio twórców znajdziemy wiele wspaniałych tytułów z różnych gatunków. Polskim wydawcą jest Cenega S.A. Resident Evil 3 Remake ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na komputerach osobistych i konsolach – PlayStation oraz Xbox. Produkcja oferuje tryb dla pojedynczego gracza, lecz do gry dołączony będzie spin off serii o nazwie Resident Evil: Resistance, który pozwoli na zmagania sieciowe.

Uwaga!

Resident Evil 3 Remake to survival horror z elementami przemocy. Dlatego rozgrywka została przeznaczona wyłącznie dla graczy pełnoletnich. Stosowne oznaczenia, które informują o ograniczeniach wiekowych, znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Na odwrocie wyszczególniono rodzaj treści niecenzuralnych, których można spodziewać się podczas rozgrywki. To niezwykle ważne oznaczenia. Dzięki nim dokonamy odpowiedzialnych zakupów.

Resident Evil 3 Remake – fabuła, mechanika, detale

Akcja trzeciej odsłony tej popularnej serii dzieje się przed wydarzeniami, jakie miały miejsce w części drugiej. W Racoon City szaleje wirus T, który stanowi owoc pracy korporacji Umbrella. Przez przypadek wydostał się spod kontroli i zaraził mieszkańców, zamieniając ich w zombie. W tych ponurych okolicznościach musi odnaleźć się protagonistka – Jill Valentine, która niegdyś była oficerem elitarnego oddziału S.T.A.R.S. Prześladuje ją potężny potwór – Nemesis, stworzony przez Umbrella, aby zabić wszystkie żyjących ludzi związanych ze wspomnianą jednostką specjalną. Bohaterka usiłuje uciec z miasta. Po drodze spotka wiele niebezpieczeństw, a także sprzymierzeńców. Aby lepiej zrozumieć fabułę gry, będziemy zbierać notatki, opisują wydarzenia w mieście. 

Resident Evil 3 to jeden z najlepiej ocenianych tytułów w historii gatunku. Mamy do czynienia z survival horrorem, a rozgrywka została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Podczas zabawy rozwiązujemy ciekawe i zróżnicowane zadania, przemierzając Racoon City. Oczywiście głównym elementem rozgrywki będzie walka. Do dyspozycji bohaterki oddano szeroki arsenał broni (nóż, pistolety, strzelby). Należy jednak pamiętać, że mechanizm eliminacji wrogów nieco różni się od popularnych shooterów. Dlatego powinniśmy oszczędzać amunicję, korzystając z broni palnej jedynie przy poważnym zagrożeniu. Niekiedy lepszą taktyką okazuje się ucieczka. W grze nie zabraknie znakomitych zagadek logicznych. Mamy do czynienia z niezwykle ambitną produkcją, która wywołuje wiele emocji, przynosi mnóstwo satysfakcji i wciąga na długie godziny. To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

Podstawowa odsłona Resident Evil 3 spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony graczy. Jednak od 1999 roku wiele się zmieniło. Standardy graficzne uległy znacznej poprawie, a dziś nawet najlepsze klasyki straszą archaizmami. Dlatego Capcom postanowiło nadać grze nowy blask i dostosować swój tytuł do oczekiwań graczy. Już pierwsze zwiastuny Remake’u prezentują się znakomicie. 

 

Dowiedz się więcej

Twórcy całkowicie przemodelowali warstwę graficzną, tworząc nad wyraz atrakcyjną kompozycję. Zarówno postacie, jak i wszystkie lokacje wyglądają bardzo szczegółowo. Natomiast animacje są niezwykle efektowne. Klimat horroru idealnie podkreśla muzyka, która za każdym razem zachęca do dalszych wyzwań. Wszystko to sprawia, że Resident Evil 3 Remake zachwyci fanów serii, a także nowych graczy, którzy nie mieli przyjemności zapoznać się z historią bohaterów. 

Resident Evil 3 Remake – wymagania sprzętowe

Jakiego komputera będziemy potrzebowali, aby zagrać w Resident Evil 3 Remake? Oczywiście tak atrakcyjna grafika wymaga wysokiej klasy podzespołów. Producent przedstawił jedynie minimalne wymagania sprzętowe. Na ich podstawie można wywnioskować, że gra została bardzo dobrze zoptymalizowana. Każdy gamingowy komputer powinien poradzić sobie z jej obsługą. Postanowiliśmy nieco rozszerzyć informacje o wymaganiach sprzętowych, zamieszczając rekomendowaną konfigurację, którą opracowaliśmy specjalnie dla najwierniejszych entuzjastów serii. Szczegóły prezentujemy w poniższej tabeli.

Aby uruchomi grę, wystarczy nam proponowany procesor Intel Core i5 czwartej generacji lub podobny sprzęt marki AMD. Oczywiście najważniejszym elementem specyfikacji jest karta graficzna. Minimalna konfiguracja obejmuje Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260X z pamięcią 2 GB. Natomiast wymagany zasób pamięci to 8 GB RAM. Nie wiemy jeszcze ile miejsca na dysku twardym zajmie Resident Evil 3 Remake, jednak warto pozostawić kilkadziesiąt gigabajtów dostępnej przestrzeni. Grę uruchomimy na 64-bitowych systemach Windows. 

Wielu graczy oczekuje możliwości zabawy przy najwyższej jakości detalach graficznych oraz płynnej animacji. W tym celu warto wyposażyć komputer w zdecydowanie wyższe modele poszczególnych komponentów. Doskonałą propozycją będzie procesor Intel Core i7-4700K, który zapewni szybką rozgrywkę. Przy wyborze karty graficznej warto sięgnąć po jednostkę z wyższej półki oraz pamięć RAM na poziomie minimum 8 GB. Taki zestaw pozwoli nam nie tylko zagrać w Resident Evil 3 Remake, ale również świetnie bawić się przy innych najnowszych tytułach. Oczywiście skompletowanie powyższej konfiguracji wiąże się z wysokimi kosztami. Jednak należy pamiętać, że to inwestycja na najbliższe lata. Dlatego warto zainteresować się ofertą uznanych producentów, którzy oferują podzespoły najnowszej generacji.

Warto wiedzieć!

Jeżeli Twój komputer nie pozwoli na uruchomienie gry, nadal będziesz mógł świetnie bawić się przy Resident Evil 3 Remake. Wystarczy zakupić konsolową edycję. Gra ukaże się również na PlayStation 4 oraz Xbox One. Najlepsze efekty graficzne uzyskamy, podłączając urządzenie do wysokiej jakości telewizora, który oferuje rozdzielczość 4K oraz wsparcie dla technologii HDR. W ten sposób zadbasz o ponadprzeciętny komfort rozgrywki. 

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - PS5 - Xbox Series X - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.