Udostępnij
Skomentuj

Recenzja Huawei Watch GT 2e - parametry techniczne smartwatcha

Poznaj nowy inteligentny zegarek azjatyckiego producenta, który będzie nadążał za każdym Twoim krokiem.

Parametry techniczne Huawei Watch GT 2e

Rynek inteligentnych zegarków – smartwatchy – rozkwita i z każdym rokiem można zauważyć, jak pojawiają się kolejne, coraz to nowe gadżety. Swoją cegiełkę w tym technologicznym wyścigu systematycznie dokładają także smartwatche Huawei, których producent raz za razem stara się naprawiać poprzednie błędy i oferować z każdym rokiem lepsze modele. Stąd też obecność na rynku Huawei Watch GT 2e – kolejnego modelu serii zdaniem niektórych przełomowej. Co zatem ma do zaoferowania?

Polecane smartwatche Huawei

Wiele pozytywnych opinii dotyczy specyfikacji Huawei Watch GT 2e – parametry techniczne bez wątpienia sprawiają, że to urządzenie jest warte swojej ceny. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39 cala oraz rozdzielczości 454 × 454 px – nie ma problemu z odczytaniem informacji ani nawigowaniem za pomocą dotykowego ekranu. Sprzęt obsługuje procesor Kirin A1 oraz 16 MB pamięci RAM – optymalnie dla Huawei Watch GT 2e. Pamięć przeznaczona do dyspozycji użytkownika to wbudowane 4 GB, gdzie można pomieścić swoje pliki.

Dostępny w Huawei Watch GT 2e ekran oraz podzespoły zasilane są baterią o pojemności 455 mAh. Ponadto producent postarał się, aby sprzęt był odporny na wstrząsy, a także był w stanie znieść ciśnienie rzędu 5 atmosfer. Dodatkowo urządzenie wyposażono w zestaw czujników, takich jak akcelerometr, żyroskop, czujnik pola magnetycznego, pulsometr, czujnik światła czy barometr. Komunikację zapewnia moduł Bluetooth działający w najnowszej technologii oraz system GPS. Zegarek jest kompatybilny z systemami Android 4.4, iOS 9.0 lub nowszymi.

Jakie funkcje posiada Huawei Watch GT 2e?

Zegarek Huawei oferuje szereg zastosowań i aplikacji, których można bez trudu używać. Co dokładnie posiada Huawei Watch GT 2e? Funkcje są niezwykle liczne. Pierwsze w oczy rzucają się zupełnie podstawowe widżety dostępne w opcjach ekranu – urządzenie pozwala sterować muzyką, sprawdzać pogodę, mierzyć stres czy tętno, wykrywać sen oraz aktywność fizyczną. Uda się także przeglądać powiadomienia przychodzące, chociażby z poczty elektronicznej, jednak niemożliwe jest wpisywanie czy dyktowanie tekstu.

Niewątpliwą gratką dla sportowców okaże się kilkadziesiąt dyscyplin sportu dostępnych w ramach aplikacji do monitorowania aktywności fizycznej. Od poprzedniej wersji zegarka Huawei przybyło ich aż 85. Z tymi funkcjami jeszcze łatwiej będzie śledzić swoje postępy i analizować regularne treningi. W ich czasie można używać odtwarzacza muzyki dostępnego w urządzeniu korzystającego z biblioteki, do której użytkownik może skopiować swoją muzykę. Połączenie się z zegarkiem wymaga jednak koniecznie bezprzewodowych słuchawek.

Problemem natomiast okazuje się brak komunikacji za pomocą WiFi czy NFC, co sprawia, że Huawei Watch GT 2e łączyć może się jedynie za pomocą technologii Bluetooth. Ponadto nie pozwala na odbieranie połączeń głosowych, oznaczanie powiadomień jako przeczytanych czy import danych ze swoich wbudowanych aplikacji sportowych. Faktem jest, że urządzenie korzysta z GPS, jednak mimo to nie daje użytkownikowi możliwości uruchomić nawigacji czy choćby sprawdzić swoich współrzędnych. Niewątpliwie to świetny sprzęt głównie dla sportowców i ludzi aktywnych.

Czas pracy zegarka Huawei Watch GT 2e

Istotnym aspektem jest wydajność baterii smartwatcha. Gdyby miało okazać się, że trzeba go codziennie zdejmować do ładowania, to pomiary, które wykonuje, byłby niemiarodajne, jeżeli nawet niebezużyteczne. Szczęśliwie jednak, w przypadku Huawei Watch GT 2e czas pracy wynosi 14 dni, gdy przez cały czas uruchomione są wszystkie funkcje monitorujące puls, stres oraz sen. Kolejne dodatki mające wpływ na wyświetlanie będą stopniowo obniżać czas pracy urządzenia – wyświetlanie tarczy zegara redukuje ten czas już o kilka dni.

Ponadto smartwatch Huawei oferuje około 3o godzin pracy podczas włączonego śledzenia lokalizacji GPS w trakcie treningu. Biorąc pod uwagę niewielką wagę urządzenia, jest to całkiem imponujący wynik, który ma wielki wpływ na komfort użytkowania sprzętu. Po rozładowaniu natomiast wystarczy podłączyć zegarek do ładowania, aby bateria wróciła do normy – niestety brak tutaj funkcji ładowania bezprzewodowego, jaka mogłaby okazać się niezwykle przydatna.

Ile kosztuje Huawei Watch GT 2e?

Chiński producent bez wątpienia nie próbuje przekonać nikogo, że oferuje sprzęt z najwyższej półki przeznaczony jedynie dla wybranych – smartwatche Huawei charakteryzują się przystępnymi cenami, które powinna udźwignąć każda kieszeń. W przypadku zakupu Huawei Watch GT 2e kolory poszczególnych wariantów mogą mieć wpływ na wartość zegarka, co wynika jednak z różnic w konstrukcji urządzeń. Traktować to można jako pewną zaletę, ponieważ oferowany wybór w obrębie tego samego modelu jest przez to większy i każdy znajdzie coś dla siebie.

Decydując się na zakup, należy mieć na względzie, że dla zegarków Huawei Watch GT 2e cena minimalna to ponad 500 zł dla najtańszego wariantu. W zależności od oferty można znaleźć nawet sprzęty wycenione na niemal 800 zł. Bez wątpienia jest to rozsądna cena za oferowany produkt. Najnowszy model sprzętowo wypada znacznie lepiej niż jego poprzednicy – w dodatku cenowo wcale od nich nie odbiega, choć starsze wersje oferują pewne funkcje, które nie pojawiły się z jakiegoś powodu w tegorocznym GT 2e, jak chociażby odbieranie połączeń głosowych.

Czy warto kupić Huawei Watch GT 2e?

Funkcje, jakie oferuje najnowszy smartwatch Huawei jednoznacznie sugerują, że nie jest to typowy inteligentny zegarek. W związku z tym nie każdemu może przypaść on do gustu. Należy przed zakupem dokładniej przyjrzeć się, co potrafi Huawei Watch GT 2e. Czy warto go kupić? Odpowiedź będzie zależała od tego, kto zada pytanie. Wiele funkcji, które – wydawać by się mogło – są dość oczywistymi rozwiązaniami w tego typu urządzeniach, zostały tutaj pominięte. Chcąc zdecydować się na zakup, trzeba mieć na uwadze, że z pewnych rzeczy przyjdzie zrezygnować.

Przede wszystkim jest to produkt skierowany do ludzi aktywnych fizycznie. Do wszystkich tych, którzy dbają o swoje zdrowie, kondycję fizyczną, monitorują zachowanie swojego ciała. Do tego celu inteligentny zegarek Huawei nadaje się świetnie. Jeżeli nie oczekujesz od swojego smartwatcha, że zastąpi smartfona czy laptopa, a zamiast tego chcesz, aby pomógł Ci monitorować Twoje ciało, to będzie to idealny produkty, świetnie dopasowany do Twoich potrzeb. Wytrzymała bateria i możliwość personalizacji funkcji sprawią, że na pewno będziesz zadowolony.

Jeżeli natomiast chcesz za pomocą smartwatcha być w stałym kontakcie ze światem, to Huawei Watch GT 2e zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Wspomniana wcześniej niemożliwość odbierania połączeń, zarządzania powiadomieniami czy korzystania z GPS są tylko jednymi z wielu powodów, dla których mógłbyś być niezadowolony z tego zakupu. Kiedy jednak bardzo zależy Ci na posiadaniu nowego smartwatcha Huawei, to upewnij się, że zawsze masz pod ręką także swojego smartfona, który będzie odpowiadał za zadania, z jakimi zegarek sobie nie radzi.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.