Udostępnij
Skomentuj

Ranking top 10 kotłów gazowych 2024. Jaki kocioł jest najlepszy?

Kotły gazowe są coraz częściej przez nas wybierane. Jaki kocioł gazowy najlepiej sprawdzi się u nas w domu?

Ranking kotłów gazowych – TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań

Kotły gazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a to za sprawą rosnącej świadomości ekologicznej, a także komfortu użytkowania, jaki piece tego typu oferują. Jednofunkcyjne, kondensacyjne, zwykłe i dwufunkcyjne – na rynku mamy wiele możliwości wyboru. Na jaki kocioł gazowy warto się zatem zdecydować? Podpowiedzią niech będzie nasz TOP ranking.

To zestawienie 10-ciu najchętniej wybieranych kotłów gazowych. Klienci naszego sklepu docenili te modele z uwagi na ich wysoką wydajność pracy, komfort obsługiwania, stosunkowo łatwy montaż i bezpieczeństwo użytkowania. To najpopularniejsze urządzenia w swej kategorii! Warto zatem wybrać jedno z nich. Nie bez znaczenia jest także cena kotła, choć nie powinna być ona decydująca. W naszym zestawieniu widać spore zróżnicowanie także pod tym względem, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

O tym, jaki wybrać kocioł powinno decydować kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest wielkość oraz położenie domu – inaczej wygląda kwestia ocieplenia wnętrza przy domach jednorodzinnych w wolnej zabudowie, inaczej w tzw. ”szeregowcach”, szczególnie tych położonych w środku zabudowy szeregowej. Kocioł gazowy powinien działać tak, by móc równomiernie dostarczyć ciepło do ogrzania całego domu – tutaj ważna jest jego moc, a co za tym idzie – wydajność. Znaczenie ma także odpowiednie zagospodarowanie miejsca, choć tutaj producenci wychodzą naprzeciw różnym oczekiwaniom, tworząc chociażby kompaktowe kotły gazowe, zajmujące niewiele przestrzeni. Przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedniego kotła należy też pamiętać, że docelowo jest to wieloletnia inwestycja, wiążąca się czasem ze zmianami w instalacji, dodatkowymi kosztami i remontem,  dlatego należy podejść do niej wyjątkowo skrupulatnie.

Polecane piece gazowe

Kocioł gazowy – jak wybrać?

Piec centralnego ogrzewania musi się znaleźć w każdym domu. W tej roli doskonale sprawdzi się kocioł gazowy. Wybierając go, musimy jednak dostosować rodzaj sprzętu do naszych potrzeb. Jeżeli piec ma służyć jedynie do zasilania instalacji centralnego ogrzewania, wówczas wybierzmy piec gazowy jednofunkcyjny, którego instalację można ewentualnie rozbudowywać w przyszłości. Gdy zaś oprócz tej funkcji ma przygotowywać także ciepłą wodę użytkową, wtedy zdecydujmy się na piec gazowy dwufunkcyjny. Co więcej, zdecydować możemy się na kocioł gazowy zwykły lub kondensacyjny. Ten drugi jest droższy w zakupie, jednak tańszy w eksploatacji, gdyż wytwarza więcej ciepła przy tej samej ilości paliwa w porównaniu z klasyczną wersją, a to za sprawą specjalnej konstrukcji, która wykorzystuje ciepło powstające podczas wykraplania się pary wodnej ze spalin.

Bardzo duże znaczenie ma moc kotła. Im większa moc – tym kocioł potrzebuje więcej gazu do jej pozyskania, a co za tym idzie – wzrasta cena jego eksploatacji. Nie zawsze też efektywność pieca jest adekwatna do potrzeb domu, dlatego dobrze należy sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie budynku na ciepło i tempo wychładzania. Liczy się tutaj także zakres modulacji mocy grzewczej pieca. Im większy, tym lepiej – łatwiej będzie jego pracę dostosować do aktualnych zapotrzebowań, związanych z pora roku czy komfortem domowników.

Przy wyborze dwufunkcyjnych modeli kotłów ważna jest ilość wody, jaką kocioł jest w stanie ogrzać. Potrzeby mogą być różne, dlatego warto wybierać urządzenia, które będą potrafiły je pokryć w stu procentach. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek podczas codziennych kąpieli.

Zakup urządzenia to dobry start do modernizacji instalacji grzewczej, zwłaszcza jeżeli do tej pory do ogrzewania domu używaliśmy starego pieca węglowego, który stanowił źródło sporych zanieczyszczeń. Pozwoli nam to zadbać o środowisko naturalne, a i zwiększy komfort cieplny oraz pozwoli na nieco inne zagospodarowanie przestrzeni – piece gazowe nie brudzą, a ich design to połączenie estetyki z prostotą, więc nawet obecność w pomieszczeniach codziennego użytku nie jest tak rażąca, jak w przypadku pieców węglowych.

Szukając sprzętu wysokiej klasy, warto przejrzeć oferty renomowanych marek. Najpopularniejsi producenci oferują nie tylko najwyższą jakość, ale również odpowiednio długi okres gwarancyjny oraz atrakcyjne warunki serwisu. Wśród najchętniej wybieranych marek wymienić można m.in.: piece gazowe Ariston, piece gazowe Beretta, piece gazowe Termet, Jeremias, Junkers, Krzys-Pol, De Dietrich, ONNLINE, piece gazowe Vaillant  czy też piece gazowe Immergas. Tak duże zróżnicowanie nie ułatwia zakupu, ale za to daje sporo szans na zalezienie idealnego pieca do swojego domu. Warto zatem wykorzystać nasz ranking.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.