Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking laptopów do 2500 zł. Top 10 w 2021 roku

Wskazujemy na najchętniej wybierane laptopy w 2021 roku. Cena maksymalna to 2500 złotych.

Budżet ten otwiera nam dostęp do wielu zróżnicowanych konfiguracji gamingowych, biznesowych i multimedialnych. Do tego dochodzą również laptopy ultramobilne, które bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko przy biurku w domu lub w firmie, ale także w podróży – na przykład autobusem czy też pociągiem.

Różnią się one nie tylko wymiarami, ale również zastosowanymi podzespołami i wyposażeniem, które wpływa na jakość ich codziennego wykorzystania. Mając to na uwadze, konieczne okaże się przeprowadzenie dokładnej analizy dostępnych możliwości, tak aby wybrać laptopa, który ma szansę spełnić nasze wszystkie wymagania i potrzeby. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy nie mamy na to czasu?

Ranking najlepszych laptopów do 2500 zł

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy, na przykład w postaci naszych zestawień. Zawierają one bowiem urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Rankingi są generowane automatycznie, a najważniejszych czynnikiem w ich przypadku są dane sprzedażowe. Wszystko to sprawia, że na topowych miejscach znajdziemy laptopy najchętniej wybierane przez klientów sklepu Morele.net.

Tego typu dane pozwolą nam odnaleźć się w aktualnych trendach rynkowych, które mogą wpłynąć na nasze decyzje zakupowe. Konfiguracje znajdujące się na topowych pozycjach wybierane są bowiem z różnych powodów, co można łatwo sprawdzić, na przykład analizując opinie i oceny wystawiane przez klientów. Wskazują oni na najważniejsze zalety sprzętów, które mogą dotyczyć między innymi dobrej jakości wykonania laptopa, wysokiej wydajności podzespołów czy też solidnego osprzętu.

Mówiąc krótko, dzięki rankingom laptopów w sposób szybki dowiemy się, na które modele warto obecnie postawić. Uwolni nas to od żmudnego analizowania ofert i porównywania wszystkich sprzętów mieszczących się w naszym budżecie.

Ranking laptopów biznesowych

W przypadku urządzeń kierowanych do firm i freelancerów musimy przygotować się na bardzo duże zróżnicowanie nie tylko pod względem wykorzystywanych podzespołów, ale również jakości wykonania laptopów, a także dołączonego wyposażenia.

W zestawieniach dostępne są urządzenia, które spełniają wymagania klientów między innymi pod kątem wydajności. Korzystają one zazwyczaj z niskonapięciowych procesorów, które z jednej strony pobierają niewielką ilość energii, a z drugiej zapewniają osiągi, które zapewnią komfortową obsługę pakietu biurowego, prostych programów graficznych i multimedialnych. Do tego dochodzi często szybka pamięć RAM oraz dysk twardy, który wyróżnia się sporą pojemnością (modele HDD) lub szybszym działaniem (SSD).

To oczywiście nie wszystko, ponieważ podczas wyboru laptopa gamingowego warto zwrócić uwagę również na to, w jaką matrycę został wyposażony. Najlepszym wyborem okażą się modele IPS. Na topowych pozycjach w rankingu obecne są sprzęty, które gwarantują co najmniej przyzwoitą jakość generowanego obrazu, a także odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem promieni słonecznych padających bezpośrednio na ekran.

Analiza zestawień pozwoli również wybrać laptopa o wysokiej wytrzymałości (z aluminiową lub wzmacnianą obudową), mogącego pracować przez wiele godzin na baterii, a także dysponującego bogatym zestawem portów. Co ważne, oferowane są także modele ultramobilne. W ich doborze pomoże chociażby ranking laptopów do 2500 13 cali.

Ranking laptopów dla graczy

Przyjęty przedział cenowy pozwala więcej niż przyzwoite sprzęty, które pozwolą na obsługę wielu ciekawych gier. Będą to zarówno tytuły indie, jak i produkcje o niższych wymaganiach sprzętowych, których premiery miały miejsce w przeciągu ostatnich kilku lat. Na liście mogą znaleźć się między innymi takie gry jak Diablo III, Pillars of Eternity czy też Northgard. A to tylko kilka przykładów.

Żeby jednak ich stabilna obsługa okazała się w ogóle możliwa, konieczny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Pomocne w tym okażą się oczywiście rankingi modeli gamingowych. Znajdziemy w nich konfiguracje oparte między innymi na procesorach Intela ósmej generacji i dedykowanych kartach graficznych, na poziomie takich jednostek jak Nvidia GeForce MX150 czy też 920MX. Do tego możemy dodać przyzwoite matryce IPS oraz szybką pamięć RAM.

Nasze zestawienia obejmują urządzenia zróżnicowane także pod względem wielkości ekranu. Przydatny okaże się ranking laptopów do 2500 15 cali, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby skorzystać z zestawień obejmujących także modele większe lub mniejsze.

Ranking laptopów multimedialnych

Jeśli natomiast szukacie urządzeń do wszystkiego (czyli do pracy, nauki, oglądania filmów, przeglądania Internetu etc.), powinniście postawić na modele z kategorii laptopów multimedialnych. W tym przypadku poziom zróżnicowania jest największy. W katalogu dostępne są bowiem zarówno modele oparte na niskonapięciowych procesorach i zintegrowanej karcie graficznej, jak i zapewniające nieco wyższa wydajność, dzięki której możliwa stanie się na przykład obsługa programów graficznych.

Do tego dochodzi zróżnicowanie pod względem materiałów, z których zostały wykonane obudowy, dodatków (np. podświetlenie klawiatury) czy też wielkości matrycy (osobom, które szukają większych sprzętów, polecany jest ranking laptopów do 2500 17 cali). Wszystko to sprawia, że naprawdę warto przeanalizować nasze rankingi. Pozwolą one skrócić proces zakupowy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 22:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.