Udostępnij
Skomentuj

Ranking energooszczędnych bojlerów elektrycznych – poznaj najlepsze modele

Szukasz energooszczędnego bojlera elektrycznego do domu lub mieszkania? Poznaj cechy najlepszych modeli.

Rozważny wybór energooszczędnego podgrzewacza pojemnoścowego inwestycja na lata. Zobacz listę najpopularniejszych modeli.

Ranking bojlerów energooszczędnych 50 l 2023

Ze wszystkich rodzajów podgrzewaczy do wody bojler elektryczny to najbardziej zwarta w zakresie konstrukcyjnym propozycja na rynku. Tego typu urządzenie nadaje się idealnie dla par, które żyją w mieszkaniach z małą łazienką czy kuchnią. Bojler 50 l cechują z reguły kompaktowe wymiary, co ma związek z mocno ograniczoną pojemnością stalowego zbiornika. Objętość obudowy na poziomie 50 l zapewnia komfort użytkowania dwóm osobom, natomiast raczej nie wystarcza w przypadku rodzin z dziećmi.

Najczęściej wybierane bojlery energooszczędne

Ranking bojlerów energooszczędnych 80 l 2023

Następny w kolejności pod względem wielkości jest bojler 80 l. Taki model sprzętu zajmuje już sporo przestrzeni i trudno zmieścić go w niedużych pomieszczeniach. W związku z tym wspomniany wariant wyposażenia do podwyższania temperatury cieczy stosuje się z zazwyczaj w domu o pokaźnej powierzchni. Bojler 80 l sprawdza się doskonale w obszernych budynkach z nowoczesną instalacją i stanowi świetną opcję pośrednią między tańszymi oraz droższymi egzemplarzami.

Ranking bojlerów energooszczędnych 100 l 2023

Jeśli potrzebujesz naprawdę pojemnego urządzenia do podgrzewania wody dla co najmniej 4-osobowej rodziny, dobrą propozycją może być bojler 100 l. Mając do dyspozycji bojler 100 l, nie musisz martwić się o codzienną kąpiel, mycie naczyń, pranie ubrań lub jakiekolwiek inne czynności. Ogromna objętość zapewnia wygodę nawet wtedy, gdy z ciepłej wody intensywnie korzysta większa liczba ludzi. Na rynku znajdziesz również bojler 120 l spisuje się on znakomicie w mocno rozbudowanym pensjonacie czy hotelu z systemem podzielonym na kilka pokojów.

Najważniejsze cechy dobrego energooszczędnego bojlera

Zamierzasz kupić energooszczędny bojler elektryczny? Powinieneś zdawać sobie sprawę z faktu, że sprzęt zasilany prądem nie gwarantuje ograniczenia wydatków na tym poziomie co bojler Ariston. Jeżeli jednak postawisz na nowoczesny model, wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne, istnieje szansa, że znacznie zbliżysz się do tego celu. Przed dokonaniem wyboru, koniecznie zwróć uwagę na kluczowe parametry techniczne i elementy dodatkowe – na przykład w postaci regulacji temperatury wody.

Najważniejszym z nich jest moc grzałki decydująca o wydajności urządzenia. Wyższa wartość wspomnianego atrybutu oznacza, że przyrząd potrafi szybciej ogrzewać duże ilości wody w krótszym czasie, dając Ci swobodny dostęp do gorącej cieczy. Na rynku znajdziesz najtańsze egzemplarze w zakresie od 1200 W do 1500 W i droższe warianty z systemami o efektywności od 1800 W do nawet 2000 W. Ważne, abyś zdecydował się na bojler dopasowany do intensywności eksploatacji w Twoim domu – nie przepłacaj za wersję, której możliwości nie wykorzystasz w pełni.

Ogromne znaczenie ma jakość wykonania sprzętu. Najlepsze konstrukcje, dostępne w sklepach – każdy bojler Ariston stanowi tutaj dobry przykład – posiadają solidną obudowę, wykonaną z wytrzymałych materiałów. Emaliowany zbiornik i anoda magnezowa, chroniąca powłokę przed korozją to spore atuty, ponieważ dzięki tym elementom zyskujesz trwałość na lata. Dodatkowe uszczelnienie z pianki poliuretanowej zapewnia utrzymanie temperatury na długi czas i zapobiega w ten sposób szybkiemu wychłodzeniu wody po wyłączeniu instalacji. Wymienione aspekty odgrywają istotną rolę, jeśli zależy Ci na wieloletnim użytkowaniu wyposażenia.

Ponadto, zanim kupisz nowy bojler elektryczny, powinieneś sprawdzić obecność dodatkowych udogodnień, które wpływają na komfort eksploatacji urządzenia. Świetnie, kiedy podgrzewacz automatycznie uruchamia system antyzamarzaniowy, gwarantujący ochronę mechanizmu podczas pracy w trudnych warunkach. Specjalnie opracowana innowacyjna architektura przeciwdziała krzepnięciu płynu w stalowym pojemniku. Bardzo przydatne okazują się też uchwyty pozwalające na prosty, szybki i wygodny montaż pod zlewem albo na ścianie w łazience.

Podczas poszukiwania idealnego sprzętu dla siebie i rodziny zwracaj również uwagę na takie elementy wyposażenia jak pokrętło i wyświetlacz ze wskaźnikiem temperatury wewnątrz obudowy. Wspomniane części znacząco poprawiają wygodę użytkowania bojlera i pomagają skutecznie monitorować jego pracę. Dzięki nim możesz także szybko dostosowywać ciepło wody i jej ciśnienie do swoich potrzeb. Najlepsze modele na rynku posiadają zaawansowane technologicznie panele sterownicze z intuicyjnym interfejsem.

Najczęściej wybrane typy energooszczędnych bojlerów

Jeśli chodzi o rodzaje energooszczędnych bojlerów elektrycznych, główny podział dotyczy egzemplarzy pionowych i poziomych. Pierwsza wersja cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Jej konstrukcja zazwyczaj przybiera formę prostopadłościanu lub walca, zajmującego tylko niewiele przestrzeni ponad podłogą, co nie przeszkadza na co dzień. Drugi z wymienionych wariantów sprawdza się gorzej pod tym względem, ale stanowi dobre rozwiązanie w pomieszczeniach o niekonwencjonalnym układzie i wystroju.

Oprócz tego na rynku znajdziesz podgrzewacze z wężownicą i bez niej. Wspomniany element podwyższa temperaturę wody z pomocą centralnej instalacji i pozwala na łączenie ze sobą kilku źródeł ciepła. Odpowiednie zintegrowanie sprzętu chociażby z panelami fotowoltaicznymi daje szansę uzyskania sporych oszczędności finansowych przy intensywnej eksploatacji urządzenia. Istnieją jeszcze modele o standardowej budowie jednopłaszczowej albo innowacyjnej architekturze dwupłaszczowej z emalią ceramiczną, zapewniającej z reguły lepszą wydajność.

Najpopularniejsi producenci energooszczędnych podgrzewaczy pojemnościowych

Chcesz korzystać bojlera wysokiej klasy, który charakteryzuje się znakomitą efektywnością pracy, dużą energooszczędnością i niezawodnością w każdej sytuacji? W takim razie powinieneś celować w przyrządy z oferty cenionych producentów, takich jak na przykład Ariston, Buderus, FCC czy Luna. Egzemplarze z asortymentu tych firm sprawdzają się doskonale, a szeroka oferta umożliwia wybór wyposażenia w pełni dostosowanego do Twoich potrzeb w zakresie mocy, pojemności i pozostałych parametrów technicznych.

Na szczególną uwagę zasługuje każdy bojler Ariston. Urządzenia tej marki są dostępne w wielu wersjach z różnych półek cenowych. Droższe sprzęty odznaczają się imponującą wydajnością – dzięki innowacyjnej konstrukcji z solidnym uszczelnieniem maksymalna temperatura wody bardzo szybko osiąga w nich wymagany poziom. Ponadto szereg usprawnień między innymi w postaci intuicyjnego panelu sterowania i wygodnego systemu montażu daje Ci ogromny komfort na co dzień.

Pamiętaj, że ostatecznie wybór bojlera elektrycznego należy do Ciebie i ma on spełniać Twoje oczekiwania. Ważne, abyś dopasował typ podgrzewacza i jego atrybuty do swoich potrzeb. Popularność poszczególnych rozwiązań wśród klientów to ważna wskazówka. Przede wszystkim liczy się jednak to, czy dany egzemplarz w pełni Ci odpowiada.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.