Udostępnij
Skomentuj

Ranking bezprzewodowych myszek gamingowych 2024. TOP 10 najlepszych myszek

Sprawdź ranking myszek bezprzewodowych gamingowych, aby znaleźć najlepszy model do zaawansowanego grania.

Wybór myszki do gier komputerowych nie jest prosty, tym bardziej, jeśli chodzi o modele bezprzewodowe. Muszą one w końcu dorównać standardami do myszek gamingowych z kablem. Oprócz tego ważna jest długa żywotność baterii, aby sprzęt nie zawiódł w najmniej oczekiwanym momencie. Zatem jaka myszka gamingowa bezprzewodowa będzie najlepsza? Pomóc może poniższy ranking – oto najchętniej wybierane na naszej stronie myszki bezprzewodowe dla graczy!

Polecane myszki gamingowe bezprzewodowe

Ranking bezprzewodowych myszek gamingowych 2024

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest dobra myszka gamingowa. To sprzęt, który powinien cechować się wysoką jakością – awaria w niespodziewanym momencie może zaważyć na wyniku rozgrywki. Bezprzewodowe myszki dla graczy często mają oryginalny wygląd, ale najważniejsze są ich parametry. Odpowiednia czułość urządzenia czy możliwość szybkiej zmiany ustawień wpływają zarówno na grę lokalną, jak i sieciową.

Myszki gamingowe bezprzewodowe to narzędzia, których dane techniczne są szczególnie istotne. Od myszy przewodowych odróżnia je to, że ich komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem sieci. Często spotykane są technologie Bluetooth czy łączność radiowa. Myszka bezprzewodowa ze względu na specyfikę budowy może działać wolniej niż urządzenie z kablem. Z reguły opóźnienia wynoszą zaledwie kilka setnych sekundy, ale nawet taka wartość jest w stanie doprowadzić do przegranej w dynamicznej grze. Czy to oznacza, że żadna myszka gamingowa bezprzewodowa nie ma szans dorównać standardowym peryferiom komputerowym z przewodem? Oczywiście, że nie! Dowodem tego jest nasz ranking myszek bezprzewodowych. Jak widać, modele Wireless są równie chętnie wybierane przez graczy. Wszystko zależy bowiem od preferencji podczas rozgrywek. Bo choć dla kogoś problem mogą stanowić mikro opóźnienia, tak dużym plusem jest za to brak plączącego się i ograniczającego zakres ruchu kabla.

Myszki bezprzewodowe gamingowe muszą cechować się dobrymi parametrami technicznymi, dzięki którym prędkość ich działania nie wpłynie na jakość rozgrywki. Ewentualne opóźnienia powinny być na tyle niewielkie, żeby nie były wyczuwalne. Warto spojrzeć na ranking myszek bezprzewodowych do gamingu i porównać propozycje często wybieranych producentów. W końcu sami gracze wiedzą najlepiej, które modele stanowią najlepsze myszki bezprzewodowe.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G305 LightSpeed

Ranking myszek bezprzewodowych gamingowych rozpoczynamy od produktu do 200 zł, czyli od Logitech G305 LightSpeed. Myszka wyposażona jest w czujnik optyczny HERO, który zapewnia nie tylko niezawodną jakość działania, ale także nawet 10 razy większą energooszczędność. Co więcej, technologia LightSpeed, która jest zawarta w nazwie, eliminuje problemy związane z opóźnieniami, stabilnością i łącznością, jakie miewają myszki gamingowe bezprzewodowe. Boisz się, że urządzenie rozładuje się w najważniejszym momencie? Wskaźnik na Logitech G305 LightSpeed powiadomi Cię, gdy poziom baterii spadnie do 15%. Dany produkt dostępny jest aż w 4 wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, niebieskim i różowym.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G305 LightSpeed

Mysz Logitech G305 LightSpeed

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G Pro Wireless

Kolejna myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech w rankingu, ale tym razem model G Pro Wireless. W tym przypadku również mamy do czynienia z technologiami HERO i LightSpeed. To, co jeszcze jest warte uwagi, to żywotność baterii (możliwość 48 godzin grania na jednym ładowaniu), przełącznik czułości umieszczony pod spodem (dzięki czemu nie ma ryzyka przypadkowego naciśnięcia) i 8 przycisków, z czego przyciski boczne można przekładać na obie strony, w zależności od preferencji gracza.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G Pro Wireless

Mysz Logitech G Pro Wireless

Myszka gamingowa bezprzewodowa SteelSeries Rival 3 Wireless

Tym razem do rankingu trafia bezprzewodowa myszka gamingowa SteelSeries, a dokładnie Rival 3 Wireless. Na starcie nie sposób nie wspomnieć o technologii Quantum 2.0 Dual Wireless, która zapewnia ultra niską latencję do ponad 400 godzin, a także dwa rodzaje łączności bezprzewodowej. Na uwagę zasługuje również nowy czujnik TrueMove – opracowany do precyzyjnego bezprzewodowego śledzenia. Dużą zaletą jest ergonomiczny kształt, przystosowany zwłaszcza dla graczy praworęcznych.

Myszka gamingowa bezprzewodowa SteelSeries Rival 3 Wireless

Mysz SteelSeries Rival 3 Wireless

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G Pro X Superlight

W rankingu myszek bezprzewodowych nie mogło zabraknąć też droższych propozycji gamingowych dla najbardziej wymagających osób. Taką opcją jest Logitech G Pro X Superlight, która tak jak inne modele od tego producenta charakteryzuje się technologią LightSpeed i czujnikiem HERO. Do tego jest to myszka niezwykle lekka, ponieważ waży zaledwie 63 g, czyli prawie 25% mniej niż inne standardowe modele Logitech. Chcąc zapewnić pełną swobodę użytkowania, myszka wyposażona jest w dużą podstawę z teflonu. Logitech G Pro X Superlight jest dostępny w kolorze czarnym, białym i czerwonym.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G Pro X Superlight

Mysz Logitech G Pro X Superlight

Myszka gamingowa bezprzewodowa Razer Deathadder V2 X HyperSpeed

Szukasz opcji poza myszkami gamingowymi bezprzewodowymi Logitech czy SteelSeries? W takim razie może zainteresuje Cię Razer Deathadder V2 X HyperSpeed – myszka z siedmioma programowalnymi przyciskami i ultraszybką łącznością bezprzewodową Razer HyperSpeed Wireless. Warto podkreślić, że jest to model, z którego korzystają nawet zawodowi gracze. Tym bardziej jest to opcja godna uwagi. Ponadto jej koszt to ok. 200 zł. Myszka działa zarówno na bateriach AA, jak i AAA.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Razer Deathadder V2 X HyperSpeed

Mysz Razer Deathadder V2 X HyperSpeed

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G502 Lightspeed

Jeśli potrzebujesz dużej ilości przycisków w swoim gryzoniu, to idealną propozycją z rankingu będzie Logitech G502 Lightspeed. Ta bezprzewodowa myszka gamingowa ma ich aż 11, z czego każdą możesz przypisać do konkretnej funkcji w grze. Naturalnie ten Logitech również jest wyposażony w czujnik HERO i technologie LightSpeed oraz PowerPlay. Zwróć szczególną uwagę na przemyślaną konstrukcję myszki gamingowej, która powinna podpasować każdemu użytkownikowi.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Logitech G502 Lightspeed

Mysz Logitech G502 Lightspeed

Myszka gamingowa bezprzewodowa SteelSeries Aerox 3 onyx Wireless

Podobnie lekką konstrukcję co Logitech G Pro X Superlight ma bezprzewodowa myszka gamingowa SteelSeries Aerox 3 onyx Wireless, a to dzięki perforowanej obudowie. Nie musisz się jednak martwić o jej wytrzymałość, ponieważ ma ona stopień odporności IP54. Oznacza to, że charakteryzuje się ochroną przed wodą, kurzem, brudem i innymi zanieczyszczeniami. Wymagania graczy spełnią nie tylko parametry techniczne, ale także efektowne podświetlenie RGB.

Myszka gamingowa bezprzewodowa SteelSeries Aerox 3 onyx Wireless

Mysz SteelSeries Aerox 3 onyx Wireless

Myszka gamingowa bezprzewodowa Corsair Dark Core RGB Pro

W kolejnej części rankingu myszek bezprzewodowych pokazane zostaną propozycje od innych producentów peryferii gamingowych. Jednym z nich jest Corsair i myszka Dark Core RGB Pro. Produkt wyposażony jest w 9 przycisków i charakteryzuje się częstotliwością odświeżania pozycji na poziomie 2000 Hz (dzięki czemu użytkownik zyskuje wysoką płynność kursora, a przy tym wyeliminowane są opóźnienia). Wyprofilowany kształt to pełna wygoda w użytkowaniu, niezależnie od długości rozgrywki.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Corsair Dark Core RGB Pro

Mysz Corsair Dark Core RGB Pro

Myszka gamingowa bezprzewodowa Genesis Zircon 330

Jeśli szukasz myszki gamingowej bezprzewodowej do 100 zł, to opcją może być Genesis Zircon 330. Powinien spełnić podstawowe wymagania graczy – charakteryzuje się czułością 3600 DPI, akumulatorem 750 mAh, a także szybkością przetwarzania danych 4000 FPS i szybkością śledzenia 30 IPS. Jest to jeden z najchętniej kupowanych myszek w tym przedziale cenowym. Warto dodać, że za tę kwotę Zircon 330 wyposażony jest w teflonowe ślizgacze.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Genesis Zircon 330

Mysz Genesis Zircon 330

Myszka gamingowa bezprzewodowa Redragon M692 BLADE

Ranking myszek bezprzewodowych zamyka najtańszy model gamingowy: Redragon M692 BLADE. Mimo niskiej ceny produkt zapewnia czułość 4800 DPI, 9 programowalnych przycisków i oryginalny design o ergonomicznej konstrukcji. Oprócz tego producent podkreśla długi czas pracy baterii – przed całkowitym rozładowaniem poinformuje nas wskaźnik LED. Jest to naprawdę ciekawa opcja, która ma idealny stosunek jakości do ceny.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Redragon M692 BLADE

Mysz Redragon M692 BLADE

Bezprzewodowa myszka gamingowa – laserowa czy optyczna?

Wiele osób, stając przed decyzją o zakupie sprzętu komputerowego, zastanawia się, które narzędzia stanowią najlepsze myszki. Bezprzewodowe modele z rankingu na pewno pozwalają częściowo zorientować się, jakie są opcje. Mimo to rynek oferuje mnóstwo różnorakich, kolorowych modeli, a każdy z nich ma wiele charakterystycznych parametrów. Część specjalistycznych informacji może być niezrozumiała dla przeciętnej osoby, która dopiero zaczyna przygodę z grami.

Jeżeli interesuje Cię bezprzewodowa mysz gamingowa, powinieneś zastanowić się nad wadami i zaletami każdych z opcji. Różni producenci posiadają w swoim asortymencie zarówno myszki optyczne, jak i myszki laserowe. Co je różni? Mechanizm działania obu narzędzi jest taki sam. Mysz oświetla powierzchnię, a światło odbija się i wraca do niej z powrotem przez specjalne soczewki. Matryca rejestruje wykonane w ten sposób „zdjęcia”, a procesor analizuje je i rozpoznaje kierunek oraz prędkość przesuwania myszy. Takie dane trafiają do komputera.

Zasada działania myszy optycznych i laserowych jest taka sama, ale różnica polega na wykorzystywanym przez nie źródle światła. Urządzenia optyczne są wyposażone w diody LED, a laserowe – w laser. Najczęściej wybierane gamingowe myszki bezprzewodowe to – w przypadku naszego rankingu – zdecydowanie te z sensorem optycznym. Dzięki temu są one pracować praktycznie na każdej powierzchni.

Myszy laserowe cechują się bardzo dużą precyzją i możliwością pracy z większą rozdzielczością (DPI), ale nie są pozbawione wad. Nie każda gra wymaga zastosowania tak czułego sprzętu. Miłośnicy dynamicznych gier (na przykład FPS) często preferują niższe wartości DPI, ponieważ przy wyższych oddawany jest każdy drobny ruch, co utrudnia sterowanie postacią. Gamingowe myszki z kategorii laserowych bywają o wiele droższe od ich optycznych odpowiedników.

Wybór technologii użytej w produkcie powinien zależeć od potrzeb. W przypadku myszy cena nie zawsze idzie w parze z jakością i tańsze urządzenia optyczne bywają lepszym wyborem niż zaawansowane lasery. Bardziej nowoczesne wersje myszy z diodami LED osiągają wysokie maksymalne prędkości i wartości DPI. W zestawieniu z odpowiednią podkładką będą dobrą opcją dla graczy preferujących szybkie tempo rozgrywki.

Jakie cechy powinna posiadać bezprzewodowa myszka dla gracza?

Istnieje kilka istotnych cech, którymi powinny się wyróżniać najlepsze modele – wszystkie z nich były dokładnie wzięte pod uwagę przy rankingu myszek bezprzewodowych 2024. Oprócz wspomnianego przed chwilą źródła światła ważna jest też rozdzielczość. Najlepiej, jeżeli wynosi ona minimum 1600 DPI. Wszelkie większe wartości to rozwiązanie dla profesjonalistów i graczy turniejowych.

Poza tym kształt urządzenia musi być ergonomiczny i dopasowany do dłoni – niektóre rozgrywki mogą trwać godzinami, dlatego zadbaj o swój komfort. Wygląd nie jest aż tak istotny jak funkcjonalność, ale myszka gamingowa bezprzewodowa podświetlana stanowi częsty wybór wśród graczy, którym zależy też na doznaniach estetycznych.

Dodatkowe przyciski mogą bardzo wspomóc graczy. Polecane modele myszy mają ich co najmniej pięć, a do tego są wyposażone w opcję dynamicznego przełączania czułości. Dobrze, jeżeli urządzenie zaopatrzono we wbudowane oprogramowanie, dzięki któremu ustawienia w grach zostaną zapisane, a Ty nie będziesz musiał ich zmieniać po każdym uruchomieniu aplikacji. W naszym rankingu myszek bezprzewodowych wskazany został m.in. model gamingowy Logitech z aż 11 programowalnymi przyciskami.

Powyższe wytyczne dotyczą wszystkich myszy do grania – zarówno myszek gamingowych przewodowych, jak i tych bez okablowania. Bezprzewodowe myszki dla graczy muszą się dodatkowo cechować dobrymi parametrami, które są charakterystyczne tylko dla nich. Ten rodzaj urządzenia powinien posiadać wydajną baterię bądź akumulator. Zwróć na nie uwagę, jeśli zależy Ci na tym, żeby Twój turniej nie został przerwany przez rozładowanie myszy. W przypadku sprzętów z akumulatorem polecane są modele zaopatrzone w specjalną stację ładującą.

Dobra myszka bezprzewodowa do gier to takie narzędzie, które nie generuje żadnych odczuwalnych opóźnień w komunikacji z komputerem. Brak okablowania jest bardzo o wygodny, ale przed zakupem konkretnego produktu zapoznaj się dokładnie z jego parametrami. Zasięg działania nie powinien być mniejszy niż 5 m. Większość graczy wybiera urządzenia o radiowym typie transmisji, ze względu na optymalną prędkość, jaką daje to rozwiązanie, ale na rynku nie brakuje dobrych modeli myszy opartych na technologii Bluetooth.

Poza parametrami samego urządzenia zwróć uwagę na inne aspekty podczas gry. Użytkowanie myszy gamingowej bezprzewodowej powinno być wygodne i nie wpływać negatywnie na jakość rozgrywki, dlatego warto dobrać do niej odpowiednią podkładkę. Dodatkowo wiele osób (a także nasz ranking myszek bezprzewodowych) poleca teflonowe ślizgacze do myszek gamingowych, które odpowiadają za redukcję tarcia podczas użytkowania.

Popularni producenci bezprzewodowych myszek gamingowych

Istnieje kilku przodujących producentów, którzy zdobyli zaufanie konsumentów dzięki swoim funkcjonalnym i jakościowym urządzeniom. Jednym z nich jest Logitech, który niejednokrotnie pojawia się w naszym rankingu myszek bezprzewodowych. Myszki gamingowe tej marki są często wybierane przez osoby grające, a ich wersje bezprzewodowe cechują się brakiem opóźnień i precyzyjnym działaniem. Najnowsze modele wyposażono w czułe sensory optyczne HERO, gwarantujące wyjątkowy komfort użytkowania. Myszki gamingowe Logitech to też estetyka – poszczególne produkty zaopatrzono w technologię Lightsync RGB. Myszka gamingowa bezprzewodowa podświetlana może dostosowywać się do gry, ekranu albo dźwięku.

Kolejną propozycją dla graczy jest myszka gamingowa Razer. Producent zadbał o wygodę użytkowników – nowe modele pozwalają na swobodną regulację DPI i dopasowanie czułości do konkretnej gry, a nawet sytuacji. Zaawansowany czujnik optyczny Razer 5G gwarantuje bardzo dobrą prędkość i precyzję działania, istotną na przykład w grach typu FPS. Marka szczyci się również tym, że proponowane narzędzia bezprzewodowe mają niezwykle wytrzymałe baterie.

Myszki Razer posiadają od pięciu przycisków wzwyż. Ergonomiczny projekt zapewnia wygodę nie tylko podczas grania, ale i przy pracy. Bardziej nowoczesne modele podświetlają się w piękny i wyrazisty sposób, a nawet są zaopatrzone w ciekawe wzory (jak na przykład grafikę przedstawiającą szturmowca z serii Star Wars).

Na uwagę zasługują również inni producenci: SteelSeries, Genesis, czy Corsair – czyli marki, które także pojawiły się w rankingu myszek bezprzewodowych. Oczywiście opcji jest znacznie więcej. Praktycznie każdy popularny producent gamingowych peryferii komputerowych ma w swojej ofercie myszki bezprzewodowe – zarówno tańsze opcje, jak i modele spełniające największe wymagania graczy.

Udostępnij
2,3
14 ocen
3 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (3)

Tragedia haha
XD
sponsoring 200 % XD logitech a gdzie są gryzonie zielonych ? XD
Specjalista Morele | 15:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.