Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

RAD – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o tej produkcji

Gry typu Roguelike zyskują coraz większą popularność. RAD to bardzo oryginalny przedstawiciel tego gatunku.

RAD – informacje ogólne o grze

Tematyka postapokaliptyczna oraz gatunek roguelike to połączenie, które może zwiastować ogromny sukces. Fanów tego typu rozgrywki nie brakuje. Przekonajmy się, na co możemy liczyć w przypadku RAD. Oto najważniejsze szczegóły.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

  • Producent: Double Fine Productions, Inc.
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Data premiery: 20 sierpnia 2019 
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Tryby gry: singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 12 lat

Za produkcję gry odpowiada doświadczone i uznane studio Double Fine Productions, Inc. Wydawcą jest Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się 20 sierpnia 2019 roku na komputerach osobistych oraz wszystkich najważniejszych konsolach. Mamy do czynienia z rozgrywką jednoosobową, która przeznaczona jest dla graczy którzy ukończyli 12 lat. 

Warto wiedzieć!

Na opakowaniach z grami znajdziemy specjalne oznaczenie PEGI. Ta informacja mówi o wymaganiach wiekowych. Na odwrocie pudełka prezentowane są szczegóły na temat treści niecenzuralnych, jakie mogą znaleźć się w danej produkcji. Warto na te elementy zwrócić uwagę, aby dokonać rozsądnego wyboru. To szczególnie ważne podczas zakupu gier dla dzieci. 

RAD – fabuła, mechanika, detale

Na świecie dwukrotnie doszło do armagedonu. W tych koszmarnych warunkach musi poradzić sobie młody bohater. Jego codzienność buduje radioaktywne środowisko, w którym na każdym kroku czają się krwiożercze potwory. Nastolatek ma jednak okazję poznać tajemnicę ocalenia ludzkości. Poświęca swoje życie i rusza ku niezwykle niebezpiecznej przygodzie. 

Rozgrywkę będziemy obserwować z widoku izometrycznego. Nasz bohater pokona wiele różnorodnych lokacji wypełnionych postapokaliptycznym klimatem. Ciekawostką w rozgrywce jest dostępność tylko jednej rodzaju broni. Jest to kij bejsbolowy. System walki zmienia się jednak wraz z postępem rozgrywki, a bohater otrzymuje nowe umiejętności. Panujący na świecie klimat powoduje, że postać z czasem będzie zamieniała się...w mutanta. Gra doskonale realizuje ideę swojego gatunku. Oznacza to, że bohater będzie bardzo często ginął, a kolejne sekwencje rozpocznie z nowymi ułatwieniami.  

Grafika została przedstawiona w oryginalny sposób. Pomimo apokaliptycznej wizji świata, lokacje są pełne kolorów. Producent postawił na stylistykę zbliżoną do komiksów. Postacie i wszystkie miejsca na mapie zostały zaprojektowane niezwykle atrakcyjnie. 

RAD – wymagania sprzętowe

Mamy do czynienia z produkcją nastawioną na dynamiczną rozgrywkę. Czy w związku z tym wymagania sprzętowe będą wysokie? Przekonajmy się. Minimalną oraz rekomendowaną konfigurację zamieściliśmy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić, czy nasz komputer poradzi sobie z tego typu produkcją. 

Każdy gamingowy komputer powinien sprostać wymaganiom gry. Wystarczą do tego podzespoły ze średniej półki cenowej. Elementy konfiguracji zaprezentowane w minimalnych wymaganiach pozwolą na uruchomienie gry, jednak musimy się liczyć z koniecznością obniżenia detali graficznych, aby uzyskać szybszą animację. Zadowoleni będą posiadacze starszych systemów operacyjnych. Nawet Windows 7 z powodzeniem poradzi sobie z RAD.

Nieco mocniejszych podzespołów będziemy potrzebować, aby cieszyć się bardzo komfortową rozgrywką bez spadków animacji. Warto zwrócić uwagę na konieczność posiadania dobrej karty graficznej oraz pamięci RAM na poziomie 8 GB. 

Uwaga!

Posiadacze sprzętów o konfiguracji, która nie zrealizuje minimalnych wymagań sprzętowych, mogą wybrać konsolową wersję gry RAD. Zabawa na dużym ekranie z padem w dłoniach będzie niezwykle komfortowa. W przypadku konsoli Nintendo Switch możemy również liczyć na rozgrywkę w trybie przenośnym. Dzięki temu będziemy cieszyć się grą nawet w podróży.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.