Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Röki - wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o rozgrywce

W poradniku prezentujemy szczegóły o grze przygodowej typu point and click, która niebawem pojawi się na PC.

Röki – informacje ogólne

Mamy do czynienia z ciekawą produkcją, która reprezentuje nieco zapomniany gatunek gier. Röki nawiązuje do mitologii skandynawskiej. Możemy liczyć na bardzo ambitny i niezwykle oryginalny tytuł.

  • Producent: Polygon Treehouse
  • Data premiery: Listopad 2019
  • Platforma: PC
  • Tryby gry: singleplayer 
  • Ograniczenia wiekowe: bez ograniczeń wiekowych

Premierę gry zaplanowano na listopad 2019 roku. Röki wyjdzie spod skrzydeł Polygon Treehouse. Tytuł trafi wyłącznie na komputery osobiste i przeznaczona jest do rozgrywki dla pojedynczego gracza. Dużym atutem produkcji jest brak ograniczeń wiekowych, co sprawia, że może trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorców. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Warto wiedzieć!

Gry przygodowe typu point and click stawiają przede wszystkim na atrakcyjną fabułę. Gracz za pomocą kliknięć myszy decyduje o poczynaniach bohaterów. Gry tego gatunku bardzo często oferują wiele ciekawych zagadek. Niektóre łamigłówki bywają trudne i wymagają logicznego myślenia oraz korzystania z metody prób i błędów. 

Röki – fabuła, mechanika, detale

Główną bohaterką gry jest Tove – dziewczynka, która poszukuje swoich rodziców. W tym celu rusza w bardzo niebezpieczną podróż. Na swojej drodze spotka wiele niebezpiecznych bestii. Fantastyczny świat został zaczerpnięty ze wspomnianej już mitologii skandynawskiej. Wszystkie złe moce reprezentuje tytułowy Röki. W grze nie znajdziemy jednak przemocy, lecz doświadczymy bardzo ciekawej otoczki fabularnej, która przyciągnie przed monitory zarówno dzieci, jak i starszych graczy.

Ruch naszej postaci będziemy obserwować z boku. To konwencja znana z gier platformowych, lecz tym razem założenia gatunku są zupełnie inne. Produkcja stawia przede wszystkim na eksplorację oraz zagadki. Bardzo ważne będą również rozmowy z innymi bohaterami, których Tove pozna podczas swojej tułaczki. 

Grafika w grze prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Stylistyka oddaje charakter filmu animowanego. Na każdym kroku widać, że twórcy włożyli we wszystkie detale wiele serca. Design lokacji, postaci oraz wszystkich pozostałych elementów rozgrywki naprawdę robi wrażenie. Gracz może poczuć się jak w tajemniczej bajce. Na duże słowa uznania zasługują również efekty dźwiękowe. Muzyka idealnie buduje klimat i w pełni oddaje charakter rozgrywki. W tym aspekcie produkcji również zadbano o przywiązanie do najmniejszych detali. Te wszystkie elementy tworzą niezwykle ciekawą kompozycję.

Röki – wymagania sprzętowe

Oficjalne wymagania sprzętowe nie są jeszcze znane. Jednak na podstawie zwiastuna gry oraz charakteru rozgrywki możemy zaproponować konfiguracje komputerowe, które poradzą sobie z obsługą Röki. Proponowane zestawy przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

Przypuszczalne wymagania sprzętowe nie są wysokie. Styl graficzny gry Röki  jest bardzo atrakcyjny, lecz niezbyt wymagający. Wszystko za sprawą oryginalnej estetyki, która wpisuje się w kanony filmu animowanego. Warto jednak pamiętać o szybkim procesorze oraz dużym zasobie pamięci RAM. Bardzo istotna jest również dobrej jakości karta graficzna. Produkcja nie powinna zabrać dużo przestrzeni na dysku twardym. 

Uwaga!

W przypadku niższej klasy podzespołów niż te umieszczone w minimalnych wymaganiach, nadal warto próbować uruchomić grę. Nie jest wykluczone, że będziemy mogli cieszyć się komfortową rozgrywką nawet na starszych sprzętach. Na oficjalne wymagania sprzętowe musimy jeszcze poczekać. Warto śledzić najnowsze informacje o grze i poznać wszystkie szczegółowe informacje od producenta

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.