Udostępnij
Skomentuj

PUBG Lite – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Popularność gier z gatunku Battle Royale stale rośnie. Jak prezentuje się darmowe PUBG Lite? Oto szczegóły.

PUBG Lite – informacje ogólne

Ogromny sukces gry Playerunknown's Battlegrounds sprawił, że na serwerach można spotkać coraz więcej użytkowników. Dla osób, które zastanawiają się nad zakupem pełnoprawnej wersji, udostępniona zostanie  – PUBG Lite. Dzięki temu gracze sprawdzą mechanizmy rozgrywki i na tej podstawie podejmą decyzję.

  • Producent: PUBG Corporation
  • Wydawca: Bluehole
  • Data premiery: 10 października 2019 (wczesny dostęp)
  • Platformy: PC
  • Tryby gry: multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: od 16 lat

Za produkcję gry odpowiada PUBG Corporation, a wydawcą jest Bluehole. Tytuł pojawił się 10 października. Jednak jest to wczesna wersja finalnego produktu. Dzięki temu możemy już teraz poznać wymagania PUBG Lite oraz mechanizmy rozgrywki. Pełna edycja ujrzy światło dzienne w 2020 roku, chociaż dokładna data nie jest jeszcze znana. Możemy spodziewać się wyłącznie trybu dla wielu graczy.

Polecane karty graficzne

Uwaga!

Gra została przeznaczona jedynie dla użytkowników, którzy ukończyli 16 lat. Rywalizacja przedstawia sceny przemocy oraz stawia na eliminację przeciwników za pomocą broni. W przypadku darmowych produkcji, które pobieramy ze strony producenta, należy zapoznać się z opisami rozgrywki. Dzięki temu można być pewnym, że tytuł trafi do właściwej grupy odbiorców. 

PUBG Lite – fabuła, mechanika, detale

Gra komputerowa nie porusza wielowątkowej fabuły, lecz stawia na czystą rozgrywkę. Będziemy mogli stworzyć bohatera w edytorze postaci i rzucić się w wir walk pomiędzy innymi graczami. 

Na początku wszyscy uczestnicy zabawy lecą samolotem, aby następnie skoczyć na spadochronie w dowolne miejsce na mapie. Dodatkowym utrudnieniem jest początkowy brak broni, czy innych przedmiotów, które pomogłyby nam podczas batalii. Oczywiście pierwszym celem będzie znalezienie oręża i innych elementów wyposażenia.

Mamy do czynienia z klasyczną grą typu Battle Royale. Oznacza to, że obszar rozgrywki zmniejsza się wraz z upływającym czasem. Dlatego w miarę postępów coraz łatwiej będzie spotkać wrogów. Wygrywa ostatni gracz, który pozostanie na polu bitwy. PUBG Lite stawia duży nacisk na strategię i umiejętności techniczne. Bezbłędne strzelanie i ukrywanie się mogą mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu. 

Twórcy udostępnili kilka trybów rozgrywki. Możemy bawić się w rywalizacji każdy na każdego lub wziąć udział w meczach drużynowych (2 vs 2 lub 4 vs 4). Decydując się na wariant gry w zespole, należy pamiętać, że ogromne znaczenie ma komunikacja. Warto, więc korzystać z rozmów głosowych. Chociaż posiadanie mikrofonu nie jest elementem wymagań PUBG Lite, zdecydowanie ułatwi współpracę pomiędzy kompanami.

Gra została oparta o silnik Unreal Engine 4. Trudno liczyć na poziom graficzny rodem z najnowszych produkcji, jednak projekty lokacji i postaci stoją na dobrym poziomie. To samo można powiedzieć o animacjach, czy efektach działania broni. Należy pamiętać, że produkcja została przygotowana z myślą o posiadaczach słabszych komputerów. Dużo lepiej prezentuje się ścieżka dźwiękowa. Usłyszymy kroki bohatera, odgłosy przeładowania broni oraz wiele innych dźwięków, które budują realizm rozgrywki. 

PUBG Lite – wymagania sprzętowe

Wielu graczy zastanawia się, jaki komputer sprawdzi się przy PUBG Lite. Zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe zamieszczamy w poniższej tabeli. 

Jak łatwo zauważyć minimalne wymagania PUBG Lite nie są wysokie. Nawet starszy laptop, czy typowy komputer przeznaczony do pracy biurowej powinien uruchomić rozgrywkę. Do tego wystarczy procesor Intel Core i3 o taktowaniu 2.4 GHz lub jego odpowiednik. Należy pamiętać o zasobie 4 GB pamięci RAM. Ważnym elementem jest również karta graficzna. Dobrze sprawdzi się Intel HD 4000. 

Aby cieszyć się komfortową rozgrywką bez spadków animacji, warto wyposażyć komputer w nieco lepsze podzespoły. Mowa tu o procesorze Intel Core i5 2.8 GHz oraz jednej z proponowanych kart graficznych – GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870. Przeszkodą dla słabszych urządzeń może być konieczność posiadania zasobu 8 GB pamięci RAM. Grę uruchomimy również na starszych systemach Windows. PUBG Lite nie zabierze nam wiele miejsca na dysku, bo jedynie 4 GB. 

Warto wiedzieć!

Jeżeli nasz komputer nie sprosta wymaganiom PUBG Lite, warto pamiętać, że na konsolach pojawiła się pełna wersja gry o nazwie Playerunknown's Battlegrounds. Obecnie nie mamy żadnych informacji, aby edycja darmowa wyszła na PS4, Xbox One, czy Nintendo Switch, lecz warto śledzić aktualne doniesienia rynkowe.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.