Udostępnij
Skomentuj

Przenośny panel solarny, czyli jak pozyskać energię ze Słońca i naładować smartfon w podróży?

Sprawdź, jak działa mobilny panel solarny i dowiedz się, dlaczego warto go mieć ze sobą podczas wyprawy.

Poznaj zasady działania paneli słonecznych

Panel solarny składa się z ogniw fotowoltaicznych, wytwarzających energię elektryczną za pomocą promieni słonecznych. Urządzenie pokrywa specjalna powłoka z kryształków krzemu, selenu lub germanu, która pochłania promieniowanie świetlne i zamienia je na energię, używaną do różnych celów. Można dzięki niej ogrzać wodę, duże pomieszczenie, dom albo nawet kilka budynków. Da się ją także wykorzystać do oświetlenia osiedli ludzkich lub naładowania różnych urządzeń elektrycznych.

Baterie słoneczne instaluje się w miejscach dobrze nasłonecznionych zarówno na ziemi, jak i na budynkach. Wiele domów ma na dachach zamontowane panele solarne, które są częścią skomplikowanego systemu zasilania słonecznego. O wiele prostszymi konstrukcjami bywają natomiast panele słoneczne na USB. Pełnią taką samą funkcję jak te zamontowane na gmachach, ale są przenośne i posiadają złącze USB, do którego podłączysz urządzenia pozbawione energii w celu ich naładowania. 

Jak zbudowane są ekrany solarne?

Ekrany solarne pokrywa warstwa zbudowana z różnych pierwiastków. Najpopularniejszym z nich i najczęściej wykorzystywanym do budowy ogniw fotowoltaicznych jest krzem. By generował on prąd pod wpływem promieni słonecznych, musi mieć postać krystaliczną, czyli występować w formie kryształków. Wyróżnić można trzy rodzaje baterii słonecznych składających się z krzemowych płytek: monokrystaliczne, polikrystaliczne i amorficzne. Różnice w ich budowie są znaczne, ale każda z nich wytworzy energię zdatną do użytku. 

Co wpływa na jakość pracy paneli solarnych USB?

Wpływ na jakość pracy paneli słonecznych z USB ma między innymi technologia, w jakiej zostały wykonane. Najefektywniejsze są panele monokrystaliczne, wytwarzające najwięcej energii i nieco mniej wydajne polikrystaliczne. Oba rozwiązania wykorzystuje się nie tylko w zaawansowanych systemach fotowoltaicznych montowanych na budynkach, ale też w prostych, przenośnych “elektrowniach słonecznych” na USB. Sam możesz się zaopatrzyć w jeden z nich. Skorzystaj z oferty sklepu Morele.net

Jakość pracy baterii słonecznych uzależniona jest też od ich wielkości. Małe panele solarne wykorzystywane w podróży nigdy nie dorównają w efektywności zaawansowanym produktom fotowoltaicznym, zaopatrującym w energię dom czy osiedle mieszkaniowe choćby obie konstrukcje wykonano w tej samej technologii. Za pomocą turystycznego zestawu naładujesz co najwyżej tablet, komórkę, aparat lub w niektórych okolicznościach także laptop.

Miejsce używania paneli słonecznych na USB ma również istotne znaczenie dla efektywności ich pracy. Baterie słoneczne lubią bardzo nasłonecznione miejsca, dlatego zestaw stacjonarny zamontuj po południowej stronie swojego domu, a solarne urządzenie przenośne na USB powieś na plecaku lub doczep do elementu swojej garderoby. Małe, mobilne konstrukcje wolniej gromadzą energię, ponieważ przemieszczają się razem z Tobą i nieustannie są narażone na zmienne warunki atmosferyczne.

Zalety turystycznego panelu solarnego na USB. Dlaczego warto go mieć?

Panele słoneczne mogą występować w formie przenośnej jako ładowarki słoneczne. To dużo prostsze urządzenia od swoich większych i cięższych braci montowanych na budynkach. Wielką zaletą miniaturowych “elektrowni słonecznych” jest ich niezwykła mobilność. Niesamowicie łatwo możesz je przenosić z miejsca na miejsce i zabrać ze sobą wszędzie. Nieważne, czy jesteś w górach, na spływie kajakowym, na wyprawie rowerowej, pod namiotem czy na Majorce przenośną baterię słoneczną zawsze będziesz miał pod ręką.

Mobilne baterie turystyczne zasilane przez słońce są niewielkie i lekkie. To z pewnością kolejny atut tych urządzeń. Ich mały rozmiar i nieduża waga sprawiają, że zaoszczędzisz sporo miejsca na przykład w plecaku i będziesz mógł przemieszczać się swobodnie i szybko, bez zbędnego balastu. Kolejną korzyścią, wynikającą z gabarytów tych przenośnych “elektrowni słonecznych”, jest bez wątpienia fakt, że będąc w drodze, możesz używać kilku ładowarek solarnych jednocześnie, wystawiając je na działanie promieni słonecznych. 

Turystyczny panel solarny na USB to urządzenie komfortowe w użytkowaniu i ekologiczne. Jego wielkim atutem jest możliwość przypięcia go do kurtki turystycznej, plecaka czy roweru, kiedy jesteś w ruchu lub wystawienie na działanie promieni słonecznych podczas biwaku w lesie albo w czasie odpoczynku na otwartej przestrzeni. Niezależnie od powierzchni, na jakiej się znajdzie, zawsze jest “włączony”. W procesie produkowania energii nie zanieczyszcza środowiska dwutlenkiem węgla i nie szkodzi Twojemu zdrowiu.

Panel solarny turystyczny na USB. Jaki model kupić?

Jeśli wybierasz się na wyprawę i chcesz mieć pewność, że Twoje urządzenia elektroniczne nie rozładują się w najmniej oczekiwanej chwili, musisz koniecznie kupić turystyczną ładowarkę solarną na USB. To bardzo proste akcesorium przenośne, które może istnieć, jako niezależny sprzęt lub być częścią innego przedmiotu, na przykład plecaka, kurtki turystycznej albo powerbanku. Zanim ruszysz w drogę, dowiedz się, jaki mobilny panel solarny wybrać i dlaczego. 

Ładowarka z panelem solarnym na USB

W ofercie sklepu morele.net znajdziesz wiele przenośnych akcesoriów do ładowania sprzętów elektronicznych za pomocą USB. Jednym z ciekawszych rozwiązań są ładowarki z panelem słonecznym na ścianie. Takie ogniwo możesz naładować energią na dwa sposoby: tradycyjny, z gniazdka elektrycznego w domu lub niestandardowy za pomocą słońca. W obu przypadkach sprzęt oddaje zawartą w sobie moc innym urządzeniom elektrycznym z wyczerpanymi akumulatorami.

Sunen Panel solarny 18W na USB

Ta turystyczna ładowarka słoneczna ma niezwykłą konstrukcję, ponieważ jej panele słoneczne z wejściem USB zostały obszyte materiałem — urządzenie możesz składać jak portfel i umieścić w kieszeni. Bateria nie ma dodatkowego powerbanku, więc w podróży musisz liczyć tylko na energię, którą sama wygeneruje za sprawą paneli solarnych. Nie obawiaj się o jej wydajność — moc tych ogniw fotowoltaicznych wynosi aż 18 W. Spokojnie naładujesz swoje urządzenia przenośne i to nie raz.

PowerNeed Panel solarny 9 W z USB

Ogromna bateria o pojemności 20000 mAh, wydajny, monokrystaliczny panel solarny, dwa gniazda USB i wodoodporna obudowa to tylko kilka z zalet tego urządzenia. Litowo-polimerowe ogniwo gwarantuje znacznie dłuższą żywotność niż źródło zasilania w standardowym powerbanku, dlatego bez problemów wielokrotnie naładujesz telefon komórkowy, lustrzankę czy tablet, a energii nadal nie zabraknie. Za pomocą wygodnych uchwytów (na przykład przyssawek, karabińczyka) zamontujesz tę ładowarkę w dowolnym miejscu. 

Sunen z panelem solarnym 1 W na USB

Ta wydajna ładowarka turystyczna z ekranem słonecznym to świetny wybór na każdą podróż. Ogromne ogniwo o pojemności 12000 mAh doskonale sprawdzi się jako źródło zasilania dla mniejszych urządzeń elektronicznych. Za pomocą panelu solarnego powerbank może być permanentnie uzupełniany energią, którą następnie odda Twojemu rozładowanemu telefonowi lub aparatowi fotograficznemu dzięki złączu microUSB. Solidna obudowa jest odporna na różne warunki atmosferyczne, a wskaźnik naładowania sprawia, że model dokładnie pokaże Ci, ile prądu masz przy sobie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.