Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Prido i5 – recenzja. Czy warto?

Polski producent przygotował nowy model swojego wideorejestratora. Czym wyróżnia się Prido i5?

Polecane kamery samochodowe

Jak można wyczytać w materiałach promocyjnych, do czynienia mamy ze sprzętem wszechstronnym, kierowanym do kierowców poszukujących nowoczesnego i taniego urządzenia, pozwalającego na rejestrowanie wysokiej jakości obrazu.

Prido i5 – dane techniczne

Oczywiście informacje te warto sprawdzić w praktyce. Zanim jednak przejdziemy do omawiania wszystkich obsługiwanych funkcji, a także tego, jak sprzęt sprawdza się w praktyce, warto pochylić się nad jego parametrami technicznymi. Wskażą nam one bowiem potencjał wideorejestratora.

 • Maksymalna rozdzielczość – Full HD (1920x1080, 30 FPS)
 • Przesłona – F/2.0
 • Przetwornik – Sony IMX323
 • Kąt widzenia – do 150 stopni
 • Obsługiwany format zapisu – MOV (H.264)
 • Przekątna ekranu – 2 cale
 • Procesor - Novatek NT96658
 • Pojemność baterii – 320 mAh (możliwość podłączenia do zasilacza samochodowego)
 • Karta pamięci – microSD, do 64 GB
 • Złącza – USB
 • Obiektyw - szerokokątny
 • Obsługiwane funkcje – stabilizacja obrazu, detekcja ruchu, nagrywanie w pętli, automatycznie nagrywanie, czujnik położenia, WDR, tryb parkingowy, przypomnienie o włączeniu świateł, tryb nocny
 • Wymiary – 64x64x31 mm (szerokość x wysokość x grubość)

Biorąc pod uwagę wyłącznie specyfikację, śmiało możemy stwierdzić, że jest to standardowy sprzęt ze średniej półki jakościowej. Gwarantuje on bowiem wszystko to, co jest najpotrzebniejsze, bez wykorzystania zbyt wielu nowych technologii czy też rzadko spotykanych funkcji.

Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim fakt obsługi rozdzielczości Full HD, która zapewnia nam dobrą jakość nagrań – zarówno w pełnym słońcu, jak i wieczorem. Odpowiada za to również sensor Sony IMX323, który został wykonany w technologii BSI. Co istotne, zwiększa ona ilości pochłanianego światła. Ma to znaczenie zwłaszcza w słabych warunkach oświetleniowych – urządzenie jest bowiem w stanie wychwycić więcej szczegółów.

Prido i5 – budowa

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu urządzeń, przed podjęciem decyzji o zakupie należy nieco bliżej przyjrzeć się jego wyposażeniu, a także sprawdzić, jak wypadł w testach.

Obudowa sprzętu została wykonana z tworzyw sztucznych. Warto podkreślić jednak, że użyty plastik jest dobrej jakości, dlatego nie musicie martwić się nadmiernym odkształcaniem się konstrukcji czy też charakterystycznym skrzypieniem. Przyciski również zostały wykonane bardzo przyzwoicie.

Jak wskazuje specyfikacja, za pracę wideorejestratora odpowiada układ Novatek NT96658. Jest on najczęściej montowany w modelach tanich – biorąc jednak pod uwagę ich standardowe wykorzystanie, należy podkreślić, że dobrze spełnia swoje funkcje. Nie powinniśmy narzekać na opóźnienia czy też innego rodzaju zakłócenia działania sprzętu.

Co istotne, producent zdecydował się na wykorzystanie soczewki z krystalicznego szkła. Jest ona sześciowarstwowa, co zapewnia dobrą jakość nagrań. Wspomniane szkło wyróżnia się natomiast więcej niż przyzwoitą wytrzymałością mechaniczną. Jest odporne na zarysowania. Na plus należy zaliczyć także szerokokątny obiektyw, a także możliwość zainstalowania karty pamięci microSD o pojemności do 64 GB.

Użytkownicy wideorejestratora Prido i5 chwalą również jakość wykonania wyświetlacza. Przekątna ekranu wynosząca 2 cale zapewnia dobry kompromis między wygodnym nawigowaniem, a kompaktowymi wymiarami sprzętu, który nie rozprasza podczas jazdy. Producent do zestawu dołącza również ładowarkę, którą podepniemy do gniazda zapalniczki. Co ważne, dysponuje ona dwoma gniazdami USB – dzięki temu, możemy jednocześnie ładować wideorejestrator i inne urządzenie, na przykład telefon.

Prido i5 – funkcje i czujniki

O przydatności rejestratorów jazdy decydują także wszelkie obsługiwane przez nich tryby, opcje, a także wbudowane czujniki. To właśnie te elementy w znaczący sposób decydują o możliwościach sprzętu.

W przypadku modeli Prido i5, uwagę warto zwrócić między innymi na czujnik przeciążeniowy. W jaki sposób jest on wykorzystywany? W przypadku wykrycia uderzenia lub gwałtownego hamowania, aktualnie nagrywany film jest nie tylko zapisywany, ale również zabezpieczany przed nadpisaniem. To jednak nie wszystko. Jeśli bowiem kamera nie nagrywa, wykrycie przeciążenia spowoduje zarejestrowanie materiału. Funkcja ta uruchamiana jest także w trybie parkingowym.

Jak wskazuje test Prido i5, czujnik przeciążeniowy działa bardzo sprawnie. Uruchamia się wtedy, kiedy powinien. Plus możemy postawić także przy funkcji WDR, która w sposób automatyczny dostosowuje jasność rejestrowanego obrazu. Niezależnie więc, czy urządzenie nagrywa w pełnym słońcu czy też w pochmurny wieczór, film okaże się wyraźny i szczegółowy.

Wspomnieliśmy już, że poprzez użycie czujnika przeciążeniowego istotne nagrania są zabezpieczane przed nadpisaniem. To samo możemy zrobić korzystając z przycisku SOS. Okaże się to przydatne na przykład wówczas, gdy jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia na drodze. Spośród dostępnych funkcji wyróżnić możemy również nagrywanie w pętli, które polega na nadpisywaniu najstarszych, niezabezpieczonych plików w przypadku zapełnienia karty pamięci, a także tryb parkingowy.

Prido i5 – cena. Czy warto?

Po przedstawieniu najważniejszych parametrów, wyposażenia i funkcji urządzenia, możemy przejść do kolejnej niezwykle ważnej kwestii, jaką bez wątpienia jest cena. Jak się okazuje, wideorejestrator Prido i5 nie jest sprzętem drogim. Kosztuje 319 złotych, co należy uznać za jego kolejną zaletę.

Przedstawiony wyżej wideorejestrator to kompaktowe, dobrze wykonane urządzenie, którego obsługa nie powinna sprawiać większych trudności. Użyty sensor Sony, sześciowarstwowa soczewka, a także układ Novatek zapewniają bardzo przyzwoite działanie i dobrą jakość nagrań – zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki wymienionym funkcjom, możemy liczyć na bezproblemowe odczytanie tablic rejestracyjnych, a także na inteligentną ochronę zapisów wówczas, gdy jest to najbardziej potrzebne. Podsumowując, Prido i5 jest naprawdę warto zainteresowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego przystępną cenę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:56
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.