Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Prezenty na święta dla nastolatków - co kupić?

Wybieramy świąteczny prezent dla nastolatków. Na co warto zwrócić uwagę? Jaką kwotę przeznaczyć?

Gust i wymagania związane z prezentami zmieniają się z wiekiem. Małym dzieciom często wystarczają ładne zabawki, gdy jednak dorosną, coraz trudniej spełnić ich oczekiwania. Okres przedświąteczny staje się więc bardziej nerwowy, zwłaszcza wówczas, gdy nie mamy żadnego pomysłu na to, co kupić.

Prezenty na święta dla nastolatków – jak wybrać?

Na szczęście rynek jest tak szeroki, że w końcu uda nam się znaleźć to, czego szukamy. Oczywiście wiele zależy od kwoty, jaką jesteśmy w stanie zainwestować. Poszukiwania należy więc zacząć do ustalenia budżetu, dopiero po tym możemy zastanawiać się nad konkretnymi produktami.

Oczywiście najlepiej będzie kierować się zainteresowaniami dzieci. Jeśli chcemy podarować prezent miłośnikom fotografii, gier, muzyki, filmów czy też nowinek technicznych, wybór okaże się znacznie prostszy, ponieważ będzie w stanie zawęzić listę produktów do rozważenia.

Pomysły na prezenty świąteczne dla nastolatków

Jeśli jednak nie jesteście w stanie jednoznacznie stwierdzić, gdzie warto szukać lub co powinniście wybrać, zachęcamy do skorzystania z naszego zestawienia, w którym umieściliśmy kilka ciekawych propozycji. Być może okaże się ono pomocne.

  • Drony. Zaczynamy od niezwykle popularnych produktów wśród młodzieży. Dają one niesamowitą frajdę, a także możliwość stworzenia wielu atrakcyjnych nagrań. I to z różnych perspektyw, ponieważ na rynku dostępne są zarówno drony latające, jak i jeżdżące oraz pływające. Niektóre z nich obsługują wszystkie te tryby.

Warto nadmienić, że urządzenia te występują w wielu przedziałach cenowych. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić stosunkowo tani dron na początek lub wybrać coś z wyższej półki, na przykład model z kamerą Full HD lub 4K UHD.

  • Smartawatche. Nadal kierujemy się popularnością wśród nastolatków. Tym razem przedstawiamy inteligentne zegarki, które gwarantują dostęp do wielu zaawansowanych funkcji. Smartwatch może posłużyć do sterowania powiadomieniami, rozmowami i smsami przychodzącymi na smartfona, zbierania wielu danych pomiarowych, a także obsługi rozmaitych aplikacji dedykowanych. Z pewnością okażą się bardzo atrakcyjnymi urządzeniami.
  • Konsola PS4. Tym razem coś dla młodych fanów gier. Nowa konsola okaże się bardzo dobrym wyborem przede wszystkim dlatego, że nie musimy martwić się przyszłą rozbudową sprzętu o nowe podzespoły, by spełnić wymagania nowych gier, jak ma to miejsce w przypadku komputerów. Jest to więc jedna inwestycja na lata. Zwłaszcza na konsolę PS4 dostępnych jest mnóstwo ciekawych gier, w odpowiednich kategoriach wiekowych.
  • Aparaty natychmiastowe. Okażą się dobrym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim zakup aparatu może rozwinąć w dziecku pasję na wiele lat. Ceny aparatów natychmiastowych nie są specjalnie wysokie, toteż nie jest to zbyt ryzykowna inwestycja. Do tego należy dodać również możliwość uzyskania gotowego zdjęcia od razu po jego wykonaniu. Przekłada się to na konieczność oszczędzania papieru fotograficznego – dziecko nauczy się więc dostrzegać wyjątkowość danych chwil, dzięki czemu nie będzie wykonywał setek bezsensownych zdjęć.
  • Mikroskopy. Kolejne prezenty, które mogą okazać się bardzo przydatne, zwłaszcza gdy przysłużą się do rozwinięcia pasji u dziecka. Na rynku wiele jest mikroskopów, które doskonale nadają się do użytku domowego. Są one zróżnicowane zarówno pod względem ceny, jak i kluczowych parametrów technicznych, takich jak maksymalne powiększenie. Dobrym wyborem z tej samej kategorii mógłby okazać się teleskop – zwłaszcza że w tej kategorii również możemy liczyć na bogaty wybór urządzeń.
  • Czytniki e-book. Nasze zestawienie kończymy urządzeniami, które również mogą okazać się niezwykle użytecznym wyborem, bo przecież właśnie tak można nazwać sprzęt pozwalający na czytanie książek. Co więcej, na dobrze dobranym czytniku zmieści się kilka tysięcy elektronicznych pozycji, posłużyć może również do nauki języków, a także śledzenia aktualności ze stron internetowych. Podobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń, na rynku znajdziemy wiele modeli zróżnicowanych pod względem cenowym i możliwości.

Wybór prezentów w dużej mierze jest zależny od posiadanego przez nas budżetu, jednak w każdym przedziale cenowym dostępnych jest wiele ciekawych produktów, które okażą się dobrym wyborem z różnych względów. Mamy nadzieję, że nasza lista przynajmniej w pewnym stopniu pomogła Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.