Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Prezent na święta dla dzieci - co kupić?

Przedstawiamy propozycje prezentów świątecznych dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę?

Przeszukiwanie szafek, nerwowe wyczekiwanie i radość po zerwaniu ozdobnego papieru – są to częste wspominanie dzieci ze świąt, które już na kilka miesięcy przed namawiają swoich rodziców na zakup wymarzonych prezentów.

Oczywiście nie zawsze spełnienie dziecięcych marzeń (zwłaszcza tych wymyślnych) jest możliwe, toteż rodzice muszą stanąć przed koniecznością dokonania bardzo ważnego wyboru.

Prezent na święta dla dzieci – jak wybrać?

Nie zawsze jest to tak łatwe, jak może nam się z początku wydawać. Nikt bowiem nie chce ujrzeć zawodu w oczach dziecka, gdy dostaje nie to, co sobie wymarzyło. Żeby jednak nie popaść w niepotrzebny fatalizm, warto do wszystkiego podejść po prostu z głową.

Na samym początku należy określić budżet, co pozwoli nam zredukować listę propozycji do tych, na które rzeczywiście możemy sobie pozwolić. Następnie powinniśmy sięgnąć w głąb pamięci, by przypomnieć sobie, co takiego nasze dzieci próbowały wyprosić przez ostatnie kilka miesięcy.

Pomysły na prezent świąteczny dla dzieci

Wszystko to powinno znacząco ułatwić nam ostateczny wybór. Jeśli jednak nadal nie mamy pojęcia, na co postawić, powinniśmy skorzystać z pomocy, na przykład w postaci naszej listy, na której umieściliśmy kilka szczególnie ciekawych propozycji prezentowych.

  • Laptop. Zaczynamy z wysokiej półki cenowej. Oczywiście nie oznacza to, że na święta musimy zakupić najwydajniejszego laptopa, który kosztuje 5 tysięcy złotych lub więcej. Warto jednak dopasować go do możliwych zastosowań. Z pewnością przydatny okaże się co najmniej dwurdzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM. Do tego odpowiedni dysk twardy i karta graficzna – zintegrowana do użytku standardowego lub dedykowana, jeśli dziecko jest zainteresowane grami. Dobry wyborem okażą się również urządzenia 2w1, które mogą pracować zarówno w trybie laptopa, jak i tabletu.
  • Tablet. Kolejne urządzenie elektryczne, które często jest wyczekiwane przez dzieci. Tablet pozwoli nie tylko na granie, ale również przeglądanie zasobów internetowych, czytanie, słuchanie muzyki czy też oglądanie filmów. Na rynku znajdziemy modele z ekranami o przekątnej od 7 do 27 cali, wiele z nich jest wyposażonych w mnóstwo dodatkowych funkcji (np. modem LTE).
  • Smartfon. Podobnie jak tablet, zapewni mnóstwo aktywności, toteż warto pomyśleć o zakupie modelu o wygodnym wyświetlaczu i odpowiednią mocą. Nie musi być to jednak smartfon z najwyższego topu. Nawet za 500 złotych zakupimy model, który poradzi sobie z obsługą standardowych aplikacji.
  • Gogle VR. Coś dla młodych miłośników nowych technologii. Gogle wirtualnej rzeczywistości pozwolą na odkrycie zupełnie nowej, multimedialnego głębi. Mogą zostać wykorzystanie do obsługi specjalnych aplikacji, grania czy też oglądania filmów. Na rynku znaleźć można przede wszystkim modele, do których wkładany jest smartfon, jednak dostępne są również gogle samodzielne.
  • Aparat. Prezent świąteczny może stać się początkiem wspaniałej pasji, która naszemu dziecku będzie towarzyszyła przez całe życia. Fotografia może być jedną z nich. Jeśli jest to dla nas korzystna wizja, możemy pokusić się o zakup cyfrowego. Jeśli szukamy czegoś taniego i na początek, dobrym wyborem okazać się mogą modele kompaktowe, znacznie bardziej zaawansowane są lustrzanki i bezlusterkowce. Osobną kategorię tworzą aparaty natychmiastowe, które drukują zdjęcie od razu po jego wykonaniu.
  • Teleskop. Kolejny produkt, który może rozbudzić w dziecku pasje, tym razem do nauki. Teleskop to bardzo ciekawy wybór, zwłaszcza że występuje w wielu atrakcyjnych odmianach i modelach. Ostateczny wybór możemy dopasować pod kątem takich parametrów jak maksymalne powiększenie czy też ogniskowa. Z tego samego powodu dobrym prezentem okaże się również mikroskop.
  • Dron. Produkt niezwykle popularny w ostatnim czasie. Nie tylko pozwala powrócić do frajdy, jaką dawały na zdalnie sterowne modele RC, ale także rozszerzają nasze możliwości – zakupić możemy bowiem drony latające, jeżdżące, a nawet pływające. Wiele z nich jest wyposażonych w dobrej jakości kamery, które pozwalają tworzyć atrakcyjne nagrania.
  • Nintendo Switch. Na koniec bardzo ciekawa przenośna konsola do gier, którą w każdej chwili można podłączyć do telewizora. Jej atrakcyjność wynika również z tego, powstało na nią wiele gier odpowiednich dla dzieci. Mowa tu chociażby o serii Mario Bros czy też Pokemon. Z pewnością znajdziemy wiele ciekawych produkcji.

Jak widać, możliwości wyboru jest naprawdę sporo. Pozostaje nam więc tylko zastanowić się, który z wymienionych produktów ma szansę zainteresować nasze dzieci, a następnie dokonać wyboru. Mamy nadzieję, że powyższa lista ułatwi Wam zadanie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 19:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.