Udostępnij
Skomentuj

PixARK – wymagania sprzętowe

W 2019 roku na rynku pojawi się nietypowy spin-off gry ARK: Survival Evolved. Na czym ma polegać?

Wspomniana produkcja studia Wildcard jest survivalem, w którym trafiamy do krainy pełnej dinozaurów. PixARK również ma stawiać na rozgrywkę survivalową, jednak będzie to gra o zupełnie innej oprawie graficznej. Trafimy w niej do parku zdominowanego przez różne gatunki zwierząt. Nie zabraknie smoków, dinozaurów i wielkich ptaków.

Polecane karty graficzne

PixARK – informacje ogólne o grze

Warto podkreślić, że całość jest przygotowywana w bardzo kolorowej oprawie graficznej, stworzonej z wokseli. Pod tym względem gra przypomina takie produkcje jak Minecraft. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, jednak znamy już oficjalne wymagania sprzętowe gry. Co równie ważne, znajduje się ona obecnie w tak zwanym wczesnym dostępie.

  • Producent – Snail Games
  • Wydawca – Snail Games
  • Data premiery – 2019 rok (gra dostępna we wczesnym dostępie)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

PixARK – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspomnieliśmy, gra wyróżnia się elementami survivalowymi, dlatego naszym głównym zadaniem będzie przetrwanie w otaczającym nas świecie. Problemem mogą okazać się różne stworzenia, które często będą chciały nas zgładzić. Park, w którym przyjdzie nam grać, ma strukturę otwartą, dlatego to od nas zależy, w jakiś sposób będzie prowadzona rozgrywka.

Jak na sandboksa przystało, w PixARK będziemy mogli robić wszystko, co nam się podoba. Warto w tym miejscu podkreślić, że wspomniane stworzenia mogą nam posłużyć podczas eksploracji i walki. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dosiąść ogromnego dinozaura i przemierzać na nim świat. Park stworzony z wokseli możemy zmieniać przy wykorzystaniu posiadanych narzędzi. Pozwala nam to chociażby tworzyć nowe szlaki komunikacyjne czy też stawiać rozmaite budowle.

Największym atutem gry ma być oczywiście swoboda działania. PixARK nie narzuca nam bowiem tego, co powinniśmy robić, ani jak wykonywać konkretne czynności. Tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy przygotowany park i dostępne tam zwierzęta. Oczywiście w grze został zaimplementowany system craftingu, pozwalający nam na wyrób wielu przedmiotów i narzędzi.

Oprawa graficzna jest dość specyficzna, mocno przypomina wskazywanego już Minecrafta. Warto podkreślić, że twórcy przygotowali dwa tryby gry. Pierwszy został przystosowany dla pojedynczego gracza, natomiast drugi opiera się na sieciowej kooperacji z innymi ludźmi. Biorąc to wszystko pod uwagę, gra oparta jest na tych samych zasadach, co ARK: Survival Evolved, zmienia się jednak oprawa graficzna, a także to, z jakimi stworzeniami mam do czynienia podczas gry.

Premiera PixARK zapowiedziana została na 2019 roku, choć tytuł możemy wypróbować już teraz, korzystając z tak zwanego wczesnego dostępu (wymaga opłaty pełnej ceny za grę). Obecnie oceny gry są mieszane, jednak należy pamiętać, że nie mamy jeszcze do czynienia z pełnym, gotowym produktem.

PixARK – wymagania sprzętowe

Pomimo dość specyficznej oprawy graficznej, dzieło studia Snail Games wymaga użycia solidnego sprzętu, zwłaszcza w przypadku uruchomienia pełnej szczegółowości grafiki. Najważniejszym podzespołem wydaje się procesor

PixARK – minimalne wymagania gry

PixARK – jaki komputer do gry?

Chcąc liczyć na płynną rozgrywkę, bez spadków klatkarzu, powinniśmy zakupić maszynę z wydajnym, co najmniej czterordzeniowym procesorem i szybką pamięcią RAM typu DDR4. Do tego warto dołożyć również gamingową kartę graficzną. W przypadku niskich detali graficznych, 2 GB własnej pamięci powinno wystarczyć, natomiast detale wysokie wymagają posłużenia się kartą z 4 GB pamięci.

PixARK – jaki laptop do gry?

Urządzenia za około 3000 złotych powinny okazać się wystarczające do obsługi omawianej gry. Podczas wyboru warto kierować się podobnymi zasadami, co w przypadku komputerów stacjonarnych. Należy więc postawić na szybki procesor i solidną kartę graficzną o gamingowym charakterze.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - PlayStation - Xbox - Nintendo Switch

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.