Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Pilarka szablasta - jak wybrać? Która piła będzie najlepsza?

Jednymi z najpopularniejszych urządzeń przydatnym przede wszystkim w budownictwie i pracach remontowych są pilarki szablaste.

Te proste narzędzia służące do cięcia nie raz mogą pomóc przy cięci wszelkiego typu rurek, ale także podczas cięć trudno dostępnych elementów. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednią piłę? Która okaże się najlepsza?

Moc pilarki

Najważniejszą cechą, na która powinniśmy zwrócić uwagę jest moc. Im większa moc naszego urządzenia tym podczas trudniejszych prac możemy ją wykorzystać.

Ilość suwów

Ilość suwów to liczba skoków brzeszczota w ciągu jednej minuty. Duża liczba skoków pomaga podczas cięcia w materiale. Dzięki niej nasz materiał podczas cięcia nie będzie postrzępiony, bez ostrych powierzchni.

Polecane pilarki sztabiaste

Głębokość cięcia

Należy zwrócić uwagę na głębokość cięcia w danym materiale. Dzięki temu dobierzemy odpowiednią pilarkę szablową, która poradzi sobie z przecięciem materiału, na którym będziemy pracować.

Wykończenie

Dobra pilarka szablowa to taka, dzięki której wykonamy szybko i łatwo naszą pracę, dlatego warto zwrócić uwagę również na wykończenie i wagę urządzenia. Niższa waga daje nam komfort podczas długiej pracy. Podobnie jest z jakością wykończenia. Ergonomiczne i wygodne uchwyty sprawią, że nasze urządzenie będzie się trzymało pewniej i nie będzie dla nas takim obiązeniem.

Podsumowanie

W wyborze pilarek szablowych trudno wskazać konkretny model, który sprawdzi się w każdym wypadku. Nie zawsze warto kupować pilarkę popularnych firm, takich jak Makita, Bosch, Dewalt czy Black&Decker. Wszystko zależy od budżetu oraz częstotliwości użytkowania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.