Udostępnij
Skomentuj

Opaska Xiaomi Mi Band 6 już zaprezentowana. Sprawdź co nowego ma do zaoferowania

Xiaomi Mi Band 6 to najnowsza z serii niezwykle popularnych opasek. Jakie funkcje i ciekawe nowości oferuje?

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi Band 6

Choć pełna nazwa najnowszej opaski chińskiego giganta to Xiaomi Mi Smart Band 6, Polscy klienci przyzwyczajeni są już do skróconej wersji pozbawionej członu „Smart”, pod którą kolejne generacje sprzedawane są od 2014 roku. Przez ten czas przeszły one szereg zmian, od prostej pastylki pozbawionej nawet wyświetlacza i komunikującej się z użytkownikiem za pośrednictwem aplikacji mobilnej, aż po nowoczesne, znakomicie wyposażone urządzenie. Dziś już opaska Xiaomi Mi Band 6 z powodzeniem może zastąpić smartwatcha.

Polecane smartbandy Xiaomi

Największą, od razu rzucającą się w oczy zmianą względem 5 generacji jest nowy ekran AMOLED. O ile poprzednik posiadał kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,1 cala, smartband Xiaomi Mi Band 6 wyposażono w panel 1,56 cala o większym zagęszczeniu pikseli i rozdzielczości 152 na 486 pikseli. Jego wyróżnikiem jest zaokrąglenie górnej oraz dolnej krawędzi, przez co niemal w całości wypełnia on obudowę zegarka, jednocześnie nie zwiększając jej wymiarów.

Nowy ekran Xiaomi Mi Band 6 mieści naraz znacznie więcej informacji niż wyświetlacze poprzedników, a dzięki maksymalnej jasności na poziomie 450 nitów znakomicie spisuje się w ostrym świetle. Przykrywające go szkiełko zostało ponadto pokryte dodatkową warstwą oleofobową, redukującą skłonność do zbierania odcisków palców. Poprawia to zauważalnie czytelność ekranu, a także ma ogromny wpływ na estetykę całego urządzenia w codziennym użytkowaniu.

Wzorem poprzedników, również i zegarek Xiaomi Mi Band 6 jest wodoodporny, tym razem z certyfikatem aż do 5 atmosfer. Przekłada się to na możliwość zanurzenia na 50 metrów aż do 10 minut. Opaska Mi Band 6 sprawdzi się tym samym znakomicie do monitorowania treningów pływackich, podczas których nie grozi jej zniszczenie. Nie musisz się również martwić o wydajność. Choć producent nie informuje, jaki chip napędza jego najnowszy produkt, do tej pory opaski Mi Band zawsze sprawdzały się doskonale.

Xiaomi Mi Band 6

Ze smartfonem zegarek Xiaomi komunikuje się za pośrednictwem Bluetooth 5.0, gwarantując stabilne połączenie, dobry zasięg i bardzo niskie zużycie energii. O to ostatnie zresztą nie trzeba się martwić. Specyfikację uzupełnia bateria wystarczająca na aż 14 dni ciągłej pracy. Podobnie jak w poprzedniku, również i Xiaomi Mi Band 6 posiada ogniwo o pojemności 125 mAh. Dzięki magnetycznemu złączu ładowarki naładowanie jej do pełna zajmuje zaledwie dwie godziny.

Xiaomi Mi Band 6 black ma być jedną z sześciu dostępnych wersji kolorystycznych. Oprócz niej mają się pojawić w sprzedaży modele z paskami niebieskimi, pomarańczowymi, żółtymi, zielonymi i beżowymi. Wszystkie one wykonane są z wysokiej jakości silikonu. Jeżeli żadna z tych opcji do Ciebie nie przemawia, możesz liczyć, że podobnie jak w przypadku poprzedników, na rynku bardzo szybko pojawią się setki akcesoryjnych, wymiennych opasek, spośród których na pewno dobierzesz sobie idealną.

Nowe funkcje opaski Xiaomi Mi Band 6

Poprawiona specyfikacja to nie jedyna nowość, jaką wprowadza Xiaomi Mi Band 6. Funkcje programowe również zostały znacznie rozbudowane. Nowy ekran otrzymał aż 60 tarcz zegarka, pozwalających dobrać wygląd zegarka do gustu, nastroju czy okazji. Dotychczas dostępne 11 trybów sportowych rozszerzono z kolei w nowej generacji opaski do aż 30, z czego 6 jest rozpoznawanych automatycznie za pośrednictwem akcelerometru i żyroskopu.

Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 6 wprowadza ponadto po raz pierwszy do swojej rodziny pulsoksymetr, czyli czujnik natlenienia krwi. Szczególnie docenią go fani wspinaczki, ale z jego zalet skorzystają również osoby mające trudności z oddychaniem. Mi Band 6 informuje o spadku saturacji, który poprzedza pojawienie się duszności. Oczywiście na wyposażeniu pozostają też dostępne wcześniej czujniki i funkcje, takie jak pulsometr, monitor cyklu menstuacyjnego czy możliwość śledzenia snu z wykrywaniem fazy REM.

Xiaomi Mi Band 6 niestety bez GPSa

Niestety, nie wszystkie wcześniejsze przecieki i zapowiedzi sprawdziły się w przypadku Xiaomi Mi Band 6. GPS to jedna z funkcji, na którą szczególnie czekali fani opaski. Jego zastosowanie pozwala śledzić trasę treningu biegowego czy jazdy na rowerze nawet jeżeli smartfon został w domu. Ma on jednak duży wpływ na zużycie baterii i cenę smartbandu. Ponadto, odpowiednio małe moduły oraz anteny nie oferują obecnie zadowalającej jakości pozycjonowania. Decyzja producenta o wstrzymaniu się z premierą tej funkcji wydaje się więc być zrozumiała.

Nieco gorzej wygląda kwestia innej funkcji, której zabraknie w przeznaczonej na europejski rynek wersji Xiaomi Mi Band 6. NFC, czyli komunikacja zbliżeniowa umożliwiająca dokonywanie płatności bezgotówkowych, odblokowywanie telefonu, czy odczytywanie informacji z innych urządzeń mobilnych nie została przez producenta zastosowana. Wyposażona w nią wersja ma być dostępna w Chinach, jednak różnica w cenie względem podstawowego modelu przekracza 20%, co – biorąc pod uwagę, że reszta specyfikacji jest identyczna – stanowi znaczną dopłatę.

Premiera nowej opaski Xiaomi Mi Band 6

Pojawiające się regularnie przecieki już od dłuższego czasu zapowiadały pojawienie się Xiaomi Mi Band 6. Premiera nowej opaski miała jednak miejsce dopiero podczas konferencji producenta 29 marca 2021 roku. Zaprezentowano wówczas nowe funkcje i poprawioną specyfikację Xiaomi Mi Band 6. Data premiery wciąż pozostaje jednak nieujawniona. Można się jedynie domyślać, że nastąpi ona w ciągu kilku miesięcy. Warto śledzić informacje o Xiaomi Mi Band 6. Kiedy w Polsce pojawią się pierwsze egzemplarze, z pewnością będą one rozchwytywane przez fanów.

Cena Xiaomi Mi Band 6

Na konferencji podano również inne informacje dotyczące Xiaomi Mi Band 6. Cena europejska ma wynieść 44,99 Euro. Przekłada się to na nieco ponad 200 zł, a więc trochę więcej niż w przypadku poprzednika, gdy ten wchodził na rynek. Oficjalna polska cena nie została jednak jeszcze ujawniona. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że, podobnie jak dla wcześniejszych generacji, będzie ona nieco niższa od ceny europejskiej. Można mieć też nadzieję, że – wzorem premier swoich telefonów – producent przygotuje promocję przedsprzedażową.

Czy warto kupić smartband Xiaomi Mi Band 6?

Z całą pewnością warto czekać na premierę Xiaomi Mi Band 6. Opinie o poprzednich generacjach, które dzięki swojej funkcjonalności i przystępnej cenie zdobyły ogromne rzesze fanów, są znakomite. Pozwala to z optymizmem patrzeć na nowy model. Powinien zaoferować przynajmniej równie wysoką jakość wykonania, a wiadomo już, że pod względem specyfikacji i dostępnych funkcji zauważalnie podniesie poprzeczkę. Choć ostateczną odpowiedź na pytanie, czy warto, przyniosą dopiero popremierowe testy, z całą pewnością jest to niezwykle ciekawa opaska.

Podczas prezentacji premierowej okazało się jednak, że względem wcześniejszych nieoficjalnych przecieków w specyfikacji Xiaomi Mi Band 6 zabraknie modułu GPS i smartbanda z NFC. Ich brak rekompensuje jednak długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz utrzymanie ceny na rozsądnym poziomie. Nie bez znaczenia jest też wprowadzenie pulsoksymetru oraz zastosowanie nowego, znacznie większego niż dotychczas ekranu AMOLED. Sądząc po sukcesach wcześniejszych modeli, Mi Band 6 może stać się najpopularniejszą opaską na polskim rynku.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.