Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Najlepsze żelazka parowe. Ranking polecanych modeli

Prasowanie żelazkiem parowym jest szybkie i wygodne. Które żelazka parowe są najlepsze?

Żelazka parowe cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących, a ich oferta jest bardzo szeroka. Urządzenia te zdominowały klasyczne modele żelazek i trudno się temu dziwić. Gorąca para ułatwia rozprasowywanie wszelkich zagnieceń, a przy tym jest bezpieczna dla tkanin. Prasowanie z użyciem pary umożliwia również odświeżenie odzieży. Które żelazka parowe są najlepsze i najchętniej wybierane? Jakie funkcje powinno zapewnić żelazko tego rodzaju?

Polecane żelazka parowe o dobrych parametrach

  • Żelazko Philips Azur GC4909/60 – niezwykle chętnie kupowane żelazko parowe. Wyposażono je w ekskluzywną stopę SteamGlide Elite. Jest to żelazko, które umożliwia prasowanie z ciągłym wytwarzaniem pary, a także korzystanie z wyrzutów pary. Może być użytkowane do prasowania w pionie i zostało wyposażone w funkcję samooczyszczania, dzięki czemu z łatwością można utrzymywać je w odpowiednim stanie. Uderzenie pary w tym modelu osiąga 250 g/min, urządzenie posiada także spryskiwacz, blokadę kapania wody, a jego moc to 3000 W.
  • Żelazko Bosch Sensixx'x TDA 703021A – kolejne popularne i godne polecenia żelazko parowe. Ten model ma moc 3000 W i umożliwia prasowanie z ciągłym wytwarzaniem pary, jak również korzystanie z uderzeń pary 200 g/min. Zastosowano w nim stopę CeraniumGlissee, można używać go w pionie. Żelazko posiada spryskiwacz, a także blokadę kapania wody.
  • Żelazko Tefal FV9834 – żelazko parowe ze stopą z durilium o mocy 3000 W. Może wytwarzać parę w trybie ciągłym, umożliwia również korzystanie z uderzeń pary 240 g/min. Ten model można używać podczas prasowania w pionie. Żelazko wyposażono w spryskiwacz, blokadę kapania oraz w system antywapienny.

Najczęściej kupowane żelazka parowe

Które tanie żelazko parowe wybrać?

Najbardziej zaawansowane żelazka parowe nie należą do najtańszych. Ich ceny często wynoszą ponad 200, 300 lub nawet 400 zł. Czy można znaleźć tanie i dobre żelazko parowe? Które z budżetowych modeli są chętnie wybierane i godne uwagi?

  • Żelazko Philips EasySpeed GC1742/40 – to jedno z najpopularniejszych żelazek parowych za mniej niż 100 zł. Wyposażono je w stopę ceramiczną i w funkcję ciągłego wytwarzania pary, jak również w opcję uderzenia pary. Nie umożliwia ono prasowania w pionie, ale posiada funkcję samooczyszczania. Wyrzut pary osiąga 90 g/min. Żelazko dysponuje spryskiwaczem i ma moc 2000 W.
  • Żelazko Russell Hobbs SUPREME STEAM PRO 23971-56 – kolejne z popularnych i stosunkowo niedrogich żelazek parowych. Zostało wyposażone w ceramiczną stopę, spryskiwacz, blokadę kapania, system antywapienny i funkcję samooczyszczania. To żelazko, które może wytwarzać parę w trybie ciągłym, ale umożliwia też korzystanie z uderzenia pary 145 g/min.

Stacja parowa zamiast żelazka parowego?

Alternatywą dla żelazek parowych są stacje parowe, które są uważane za zdecydowanie bardziej zaawansowane urządzenia. Są one chętnie wybierane do intensywnego użytkowania, prasowania w pionie i do wielu innych zastosowań.

Popularne modele stacji parowych

  • Generator pary Philips PerfectCare Elite Silence GC9650/80 – stacja parowa marki Philips oferuje moc 2400 W i ciśnienie pary na poziomie 7,5 barów. Strumień pary osiąga 150 g/min, a mocne uderzenie nawet 500 g/min. Mankamentem tego urządzenia jest jednak wysoka cena.
  • Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding – stosunkowo niedrogi generator pary marki Tefal, który jest jednym z najchętniej wybieranych urządzeń tego rodzaju. Urządzenie oferuje moc 2200 W i ciśnienie pary na poziomie 5.5 barów. Silne uderzenie pary osiąga do 330 g/min.

Stacje parowe mogą być dobrą alternatywą dla żelazek parowym, ale pod kilkoma warunkami. Kluczową kwestią jest budżet na zakupy (stacje bywają kilkakrotnie droższe od dobrych żelazek parowych), a także miejsce. Stacja parowa zajmuje więcej miejsca i wymaga naprawdę solidnej deski do prasowania. Wielu kupujących decyduje się jednak na żelazko parowe, które jest mniejsze, lżejsze, bardziej mobilne i zdecydowanie tańsze, a zaawansowane modele tych urządzeń oferują naprawdę dobre parametry do działania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.