Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida

Które aplikacje do kontroli rodzicielskiej na urządzenia z systemem Android są najlepsze?

W dzisiejszych czasach nasze dzieci są narażone na wirtulane wirusy. Na szczęscie można temu zapobiec. Coraz większą popularność zyskują aplikacje do kontorli rodzicielskiej.

Czy blokada rodzicielska w telefonie oznacza brak zaufania?

Kontrola rodzicielska telefonu lub tabletu może kojarzyć się z wyrazem braku zaufania do dziecka, ale oprogramowanie tego rodzaju nie służy do szpiegowania dziecka, lecz do podnoszenia poziomu jego bezpieczeństwa w sieci. Kontrola telefonu dziecka przy pomocy specjalnej aplikacji umożliwia monitorowanie jego aktywności w sieci, a także częstotliwości korzystania z telefonu. Może również ułatwić sprawdzanie bieżącej lokalizacji pociechy lub blokować dostęp do części stron internetowych i aplikacji. Kontrola rodzicielska w telefonie może uchronić dziecko przed całym szeregiem zagrożeń, jak choćby kradzież danych osobowych, utrata środków finansowych lub innego rodzaju przestępstwa. Blokada rodzicielska na Androida pomaga również w ograniczaniu dostępu do stron i aplikacji o nieodpowiednim charakterze, jak również do ograniczania częstotliwości korzystania z telefonu lub tabletu. Jeśli zastosujemy odpowiednią aplikację i konkretne ustawienia, możemy skłonić dziecko do o wiele rzadszego zerkania na ekran smartfona.

Jakie są możliwości aplikacji do kontroli rodzicielskiej na telefon lub tablet?

Blokada rodzicielska na telefon i tablet może mieć bardzo szeroką funkcjonalność i wcale nie ogranicza się do blokowania dostępu do wybranych stron czy aplikacji. Jakie funkcje może mieć ochrona rodzicielska na Androida?

 • Śledzenie lokalizacji – kontrola rodzicielska Android umożliwia monitorowanie lokalizacji dziecka, dzięki czemu można sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje. W zależności od zastosowanych ustawień, kontrola rodzicielska na Android może nawet wysyłać powiadomienia, gdy dziecko znajduje się w nieodpowiednim miejscu – np. poza szkołą w czasie, gdy powinno przebywać na lekcjach. Warto jednak pamiętać o tym, że funkcja tego rodzaju działa o tyle, o ile dziecko faktycznie nosi telefon przy sobie.
 • Ograniczenia w dostępie do urządzenia – kontrola rodzicielska na tablet lub telefon może również ograniczać dostęp do urządzenia lub części jego funkcji o określonych porach. W ten sposób można kontrolować czas, jaki dziecko spędza przed ekranem urządzenia.
 • Zabezpieczenie przeglądania stron internetowych – kontrola rodzicielska na telefon lub tablet oferuje możliwość blokowania dostępu do sporej części serwisów online, których treści nie są odpowiednie ze względu na wiek użytkownika urządzenia.
 • Blokowanie zakupów i pobierania aplikacji – blokada rodzicielska Android może również zablokować próby kupowania nowych gier i aplikacji na telefon lub tablet, a także próby pobierania rozwiązań darmowych. To najlepszy sposób na to, by zapanować nad zawartością urządzenia.

Ochrona rodzicielska Android często oferuje także rozwiązania umożliwiające monitorowanie zachowania dziecka w mediach społecznościowych, a nawet kontrolowanie połączeń i wiadomości tekstowych. Oczywiście nie ze wszystkich funkcji trzeba koniecznie korzystać – zawsze jest to kwestią wyboru i zastosowania odpowiednich ustawień.

Antywirusy i bezpieczeństwo

Polecane aplikacje do blokady rodzicielskiej na Android

Wielu rodziców szuka informacji o tym, jaka jest najlepsza kontrola rodzicielska Android po polsku lub jaka aplikacja blokująca internet Android jest szczególnie godna uwagi. Spora część z aplikacji tego rodzaju jest w pełni darmowa, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by przetestować kilka rozwiązań i samodzielnie wybrać najlepsze. Niektóre, nieco bardziej zaawansowane rozwiązania na Android mogą być płatne, dlatego też warto sprawdzić, która kontrola rodzicielska telefon i tablet obejmuje bez problemu i cieszy się popularnością. Oto najpopularniejsze aplikacje:

 • Child Control
 • Google Family Link
 • Chroń Dzieci w Sieci
 • Kids Place
 • Kaspersky Safe Kids
 • Norton Family
 • Yumy Apps FamilyTime Parental Control
 • Eset Parental Control

Jeśli chodzi o system Android kontrola rodzicielska jest dostępna w wielu wariantach. Wybór aplikacji darmowych i płatnych jest bardzo szeroki – każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Szczególną popularnością cieszy się Android blokada internetu – rozwiązanie, które umożliwi czasowe, całkowite lub częściowe ograniczenie dostępu do sieci w urządzeniach mobilnych. Wybierając oprogramowanie typu kontrola rodzicielska tablet i telefon zabezpieczające, warto zwrócić uwagę na możliwości oprogramowania, jak również upewnić się, że działa poprawnie i nie tak łatwo obejść zastosowane zabezpieczenia. Warto przejrzeć opinie użytkowników, by taka blokada internetu Android miała sens.

Polecane artykuły
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.