Udostępnij
Skomentuj

Minecraft: Dungeons - wymagania sprzętowe

Na kwiecień 2020 roku zapowiedziana została premiera spin-offa jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

Minecraft, bo o nim mowa, może pochwalić się obecnie bazą aż 480 milionów kont graczy (z czego 112 milionów jest aktywnych). Nic więc dziwnego, że Microsoft stara się jeszcze rozszerzyć swoje legendarne uniwersum, przygotowują kolejne, pomniejsze odsłony gier. Jedną z nich będzie Minecraft: Dungeons, czyli produkcja akcji, która ma postawić na fabułę.

Polecane karty graficzne

Minecraft: Dungeons – informacje ogólne

Za przygotowanie spin-offa odpowiada studio Mojang AB. Jak można wyczytać z dotychczasowych zapowiedzi, a także ocen ekspertów Dungeons ma stanowić połączenie mechanik znanych z podstawowej wersji Minecrafta z produkcjami hack'n'slash, takimi jak chociażby Diablo czy też Titan Quest.

  • Producent – Mojang AB
  • Wydawca - Xbox Game Studios - Microsoft Studios
  • Data premiery – kwiecień 2020 roku
  • Platformy – PC, PS4, XONE, Nintendo Switch
  • Tryb gry – single player, multiplayer (Internet/wspólny ekran – do 4 graczy)

Choć obecnie gra została zapowiedziana na cztery platformy, można przypuszczać, iż z czasem pojawi się ona także na innych urządzeniach mobilnych (np. działających na systemie Android). Produkcja ma pojawić się w języku angielskim.

Uwaga!

Do tej pory nie poznaliśmy oficjalnej klasyfikacji wiekowej gry. Podstawowa wersja Minecrafta uzyskała rangę PEGI 7 - zgodnie z informacjami zawartymi w opisach systemu, jest to więc produkcja dla osób od lat 7. Może zawierać dźwięki lub sceny potencjalnie przerażające młodszych graczy. Pojawić się mogą również sceny pokazujące częściową nagość, ale bez podłoża seksualnego. Ze względu na charakter produkcji, można przypuszczać, iż spin-off będzie przeznaczony dla nieco starszych graczy.

Minecraft: Dungeons – fabuła, mechanika, detale

Gra skupia się na historii niewielkiej wioski, która została przez złego Arch-Illagera, kontrolującego armię potworów. Czterech mieszkańców wioski postanowiło działać i wyruszyć w podróż, której zwieńczeniem ma być zgładzenie złoczyńcy. Gracze zostaną oczywiście przeniesieni do świata fantasy, typowego dla gier RPG akcji.

W grze pojawiają się cztery postaci. Na samym początku wybieramy jedną z nich. Brak tu jednak podziału na klasy, bohaterowie różnią się wyłącznie wyglądem, który będzie mógł być zmieniany, w zależności od indywidualnych preferencji. Rozgrywka przedstawiana jest z lotu ptaka. Warto nadmienić, że lokacje w grze są generowane proceduralnie – oznacza to, że będą różniły się z każdym podejściem. Gracze będą mogli eksplorować szerokie bagna, kaniony, a także lochy.

Poza rozmaitymi pułapkami, nie zabraknie oczywiście walki. Będzie ona mocno zręcznościowa (podobnie jak w Diablo) – na kolejnych etapach przygody przyjdzie nam mierzyć się z ogromnymi hordami potworów, a także potężniejszymi bossami.

Rozwój postaci ma polegać na zdobywaniu nowego, lepszego wyposażenia. Mowa tu zarówno o broniach, jak i zbrojach oraz artefaktach czy też elementach zwiększających możliwości konkretnych przedmiotów. Ekwipunek znajdziemy nie tylko na mapie, ale również u handlarzy. Walutę w grze będą szmaragdy. Kiedy wyjdzie Minecraft: Dungeons? Twórcy wskazują na kwiecień, jednak na dokładną datę premiery przyjdzie nam jeszcze nieco zaczekać (zapewne do początku 2020 roku).

Należy jednocześnie podkreślić, że w październiku bieżącego roku wystartowały zapisy do wersji beta Minecraft: Dungeons. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy testy te mają zostać uruchomione.

Warto wiedzieć!

Minecraft: Dungeons pozwoli na grę nie tylko w pojedynkę, ale również w maksymalnie czteroosobowych grupach. Jak podkreślają twórcy, to właśnie w trybie współpracy produkcja ma naprawdę rozwijać skrzydła. Warto zaznaczyć, że rozgrywka będzie mogła być realizowana przez sieć, ale również lokalnie.

Minecraft: Dungeons – wymagania sprzętowe

Pod względem oprawy graficznej, twórcy nie zamierzają zbyt wiele zmieniać. Nadal będzie to więc produkcja, które grafika zostanie przygotowana z wokseli, a więc charakterystycznych kostek, które służą do tworzenia brył trójwymiarowych. Obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie Minecraft: Dungeons pojawi się na rynku, nie znamy również oficjalnych wymagań sprzętowych. Biorąc jednak pod uwagę wspomniane woksele, wszystko wskazuje na to, że nie będą one zbyt wygórowane.

Powyższe wartości zostały zaczerpnięte z innego spin-offa serii, a mianowicie z gry Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2, która na rynku pojawiła się w 2017 roku. Wymagania Dungeons mogą być bardzo podobne.

Do komfortowej gry powinien wystarczyć nam dwurdzeniowy procesor na poziomie Intel Core i3, a także 4 GB pamięci RAM. Karta nigdy nie była podzespołem znacząco obciążanym przez produkcje tego studia, dlatego w tym przypadku będzie zapewne podobnie.

Minecraft: Dungeons - cena

Kolejna informacja, na którą wciąż czekamy, dotyczy kosztów zakupu gry. Najnowsza wersja podstawowej wersji gry Minecraft na komputery osobiste kosztuje 100 złotych. Należy pamiętać, że część Dungeons wyjdzie także na konsolach PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Powinniśmy więc spodziewać się ceny na poziomie 120-200 złotych.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Dyski SSD - NVIDIA GeForce - Pady - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.