Udostępnij
Skomentuj

MediEvil Remake – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Na remake gry MediEvil fani czekali od wielu lat. Sprawdź, czy produkcja spełni wszystkie ich oczekiwania?

MediEvil Remake – informacje ogólne

Co należy wiedzieć o odświeżonej wersji klasyka sprzed lat? W naszym poradniku poznasz wszystkie szczegóły, które z pewnością ułatwią decyzję o zakupie gry. 

  • Producent – Other Ocean Interactive
  • Wydawca – Sony Interactive Entertainment
  • Data premiery – 25 października 2019
  • Platformy – PS4
  • Tryb gry – singleplayer 
  • Wymagania wiekowe – od 12 lat

Za produkcję gry odpowiada Other Ocean Interactive. Wydawcą jest Sony Interactive Entertainment. Mamy do czynienia z tytułem ekskluzywnym, więc MediEvil Remake nie pojawi się na PC, czy Xbox. Produkcja oferuje rozgrywkę wyłącznie dla pojedynczego gracza. Zabawa przeznaczona jest dla użytkowników, którzy ukończyli 12 lat. 

Polecane konsole

Warto wiedzieć!

Gra MediEvil zadebiutowała na konsoli PlayStation już w 1998 roku. Bardzo szybko zyskała ogromną popularność. Po latach gracze zapragnęli powrócić do ery starszych produkcji. Ich prośby zostały wysłuchane i MediEvil w ramach usługi PSOne Classics trafił na konsolę PSP, PS3 i PS Vita. Niedawno zapowiedziano odświeżoną wersję tego hitu. Można przypuszczać, że również spotka się z pozytywnym odbiorem.

MediEvil Remake – fabuła, mechanika, detale

Na początku należy podkreślić, że wydarzenia przedstawione w grze mają charakter humorystyczny, a rozgrywka przypomina o tym na każdym kroku. Opowieść rozpoczyna się w 1286 roku. Na Królestwo Peregrina napada czarnoksiężnik Zarok. Podczas bitwy rycerz Daniel Fortesque zostaje zabity strzałą. Jednak pośmiertnie odznaczono go tytułem szlacheckim. Wiek później Zarok przywraca do życia Sir Daniela. Zabawny protagonista pragnie dokonać zemsty na zabójcach. 

MediEvil Remake to trzecioosobowa gra akcji. Świat będziemy, więc obserwować zza pleców bohatera. Podczas przygody przyjdzie nam przemierzać różne lokacje i pokonywać wrogów. W miarę postępów rozgrywki będziemy zdobywać zróżnicowane uzbrojenie. Mogą być to miecze, czy łuki. Warto również pamiętać o przydatności tarczy. Bohater odkryje przeróżne przedmioty, w tym kielichy, dzięki którym uzyska bardzo wartościowe nagrody. Nowe lokacje odkryjemy dzięki kamieniom runicznym, a zdobyte pieniądze pozwolą na zakup ciekawych przedmiotów u handlarzy.

Uwaga!

Remake gry MediEvil pozwoli na bardzo komfortową rozgrywkę. Zarówno sterowanie, jak i warstwa audiowizualna stoi na wysokim poziomie. Modele postaci oraz wszystkie lokacje prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie. Doskonale wyglądają przerywniki filmowe, a ścieżka dźwiękowa podkreśla atmosferę tej ciekawej produkcji. Mamy do czynienia z zupełnie nową wersją gry, która wcale nie utraciła dawnego blasku.

MediEvil Remake – wymagania sprzętowe

Omawiana gra to ekskluzywna produkcja. Chociaż nie ukaże się na PC, warto mieć na uwadze kilka szczegółów, które dotyczą docelowej platformy, czyli PS4. MediEvil Remake wygląda niezwykle atrakcyjnie. Jaką wersję konsoli wybrać? Szczegółowe porównanie zamieściliśmy w poniższej tabeli. 

Podstawowa różnica pomiędzy pierwszą edycją PS4, a PS4 Slim dotyczy głównie wyglądu. Mniejsza wersja wyróżnia się kompaktowym designem i pozwala na niższy pobór prądu. W żaden sposób nie zmieniła się moc obliczeniowa. Użytkownicy nadal mogą liczyć na procesor Jaguar o taktowaniu 1,6 GHz, który wspierany jest pamięcią 8 GB GDDR 5.

Dużo lepiej pod tym względem prezentuje się konsola PlayStation 4 Pro. Sprzęt oferuje znacznie szybszy procesor, a co najważniejsze – obsłuży rozdzielczość 4K oraz technologię HDR. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniego telewizora. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie gry mogą pokazać taką rozdzielczość.

Jak jest w przypadku MediEvil Remake? Gra faktycznie działa w rozdzielczości 4K na najnowszej wersji PlayStation 4 i zdecydowanie warto sprawdzić, jak się prezentuje. Jednak posiadacze starszych konsol również będą zadowoleni z niezwykle atrakcyjnej grafiki. 

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry na PlayStation - PS5 - Gry na PS5 - Gry na PS4 - Pady

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:56
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.