Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Materac do namiotu – jaki wybrać? Który najlepszy?

Noc pod namiotem to niezapomniane wrażenie, które może zapaść nam w pamięci nie tylko ze względu na widoki.

Bardzo często nieodpowiedni dobór materaca kończy się nieprzespaną nocą lub dolegliwościami bólowymi, które skutecznie uprzykrzają nam pobyt na urlopie. Jaki zatem wybrać materac do namiotu? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby mocowanie było komfortowe ? Na te ważne pytania odpowiadamy w dalszej części. Przedstawiamy też kilka ciekawych rozwiązań, które mogą doskonale sprawdzić się w różnych warunkach.

Tańszy czy droższy model?

To jedne z głównych pytań, gdy wybieramy materac pod namiot. Jaki materac zatem wybrać ? Odpowiedz uzależniona, jest od częstotliwości użytkowania. Gdy nasze wypady są sporadyczne lub okazjonalne wystarczy bardziej ekonomiczny model. Oczywiście można zakupić model droższy, ale roczne lub dwuletnie leżenia w szafie może spowodować, że materac straci swoje właściwości. Jeśli planujemy częstsze wypady, warto zainwestować w model z wyższej półki.

Droższy materac dmuchany pod namiot będzie wykonany z trwalszych materiałów, będzie bardziej żywotny i posłuży nawet przez kilka sezonów, a nocowanie na nim będzie bardziej wygodne.
Tanie materace można kupić już za ok. 50 zł a te lepszej jakości od 100 zł. – 200 zł. Dobrym sposobem na oszczędności jest zakup materaca w internecie. Nie wymaga on przymierzania, a ogólny opis w zupełności wystarcza, aby wybrać odpowiedni model.

Materace trekkingowe

Jest to specjalna grupa materacy przeznaczona dla osób, które często nocują w górach. Są one wykonane z grubszego materiału, co zapewnia lepszą izolację. Są też solidniejsze a po nadmuchaniu znacznie masywniejsze. Kolejną cechą, która może zarówno cieszyć, jak i przeszkadzać — są wymiary. Producenci, dbając o wagę i rozmiar stosują często wyprofilowane kształty. Jeśli osoby nie czują się zbyt pewnie na małych powierzchniach, może być to pewnego rodzaju minusem. Ceny takich konstrukcji rozpoczynają się od ok. 200 zł a górny pułap to nawet kilkaset złotych.

Model jednoosobowy czy wieloosobowy?

Kwestia wieloosobowości jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na jakość spania. Jeśli nocować na nim będą dwie osoby — to wybór wydaje się oczywisty. Jednak w przypadku jednoosobowej wycieczki kusząca jest opcja również większego materaca. Jeśli nie zależy nam na miejscu, gdyż np. spędzamy większość czasu poza nim lub mamy duży namiot możemy pozwolić sobie na taki luksus. Wersje dwuosobowe są zdecydowanie wygodniejsze, nie kosztują znacznie więcej niż te jednoosobowe a ich waga i rozmiar są tylko nieco większe.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnego modelu?

Niezależnie od wybranych funkcjonalności warto zadbać o pewne elementy, które wpływają na ogólną jakość materaca. Pierwszym i nich jest grubość materiału. Te najlepsze wykonane są z kilku warstw, co zapewnia dużą wytrzymałość i żywotność. Niezwykle istotne jest też wykończenie. Welur lub przyjemny materiał wpływa na komfort użytkowania, odczucia dotykowe czy nieprzesuwanie się poduszki. Są to z pozoru drugorzędne kwestie, ale przy dłuższym użytkowaniu wchodzą na pierwszy plan.

Porada 1: Jeśli wybieramy materac dla dwóch osób, warto wybrać model wielokomorowy. Zapewnia on duży komfort i wygodę. Jeśli jedna z osób przewraca się – druga prawie tego nie odczuwa. Komory działają niezależnie od siebie i jest to też dużym plusem, jeśli jedna z nich zostanie uszkodzona, cały materac będzie nadal funkcjonalny.

Porada 2: Jeśli materac w zestawie nie ma elektrycznej pompki, warto się zaopatrzyć w taki model. Częste dopompowywanie czy definitywne napełnianie materaca może okazać się nieco uciążliwe.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.