Udostępnij
Skomentuj

Małe kuchenki mikrofalowe – jak wybrać najlepszą?

Mała mikrofalówka to najlepszy wybór do niewielkiej kuchni. Jak wybrać małą kuchenkę mikrofalową?

W przestronnych kuchniach zmieści się mikrofalówka o dowolnej głębokości i pojemności, ale w innych przypadkach konieczne bywa znalezienie urządzenia o małych gabarytach. Jak dobrać małą mikrofalę? Czym się kierować? W końcu najmniejsza kuchenka mikrofalowa może być czasem jedyną opcją w mieszkaniach z mikro aneksem kuchennym. Wobec tego większość renomowanych producentów zadbała o to, aby spełnić oczekiwania konsumentów stykających się z tym problemem. Na rynku można znaleźć różne modele małych mikrofali o wymiarach, dzięki którym nie musisz rezygnować z posiadania danego urządzenia.

Mała mikrofalówka - czyli jaka?

Małe kuchenki mikrofalowe to urządzenia w sam raz do niewielkiej kuchni. Wśród urządzeń, które można uznać za małe, należy wyróżnić:

  • Mikrofalówki o małej pojemności, ale standardowej głębokości – zazwyczaj są niższe od urządzeń standardowych, dzięki czemu zmieszczą się w różnych nietypowych miejscach (np. można postawić je na lodówce, pod nisko zawieszonymi szafkami nad blatem i w tym podobnych miejscach). Ich pojemność to od kilkunastu do 20 litrów, a wysokość najczęściej nie przekracza 26,5 cm.
  • Mikrofalówki o małej głębokości – ich pozostałe wymiary mogą być standardowe lub mniejsze od typowych, ale kluczowa jest niewielka głębokość urządzenia, dzięki czemu zajmuje ono niewiele miejsca na blacie lub mieści się w płytkiej zabudowie kuchennej (na przykład w płytszych szafkach stojących lub wiszących). Wąska mikrofalówka może mieć pojemność od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów, a jej głębokość może wynosić między 30 a 40 cm.

Mała mikrofala wymiary może mieć różne – dlatego należy porównywać różne urządzenia i dobrać model, który najlepiej pasuje do określonej przestrzeni. Warto pamiętać także o tym, że mini mikrofalówka może być dostępna zarówno w wersji wolnostojącej, jak i do zabudowy. Najpierw sprecyzuj jednak, pod jakim względem poszukujesz małej mikrofali. Wymiary optymalne dla niektórych to będzie jak najmniejsza głębokość, dla innych zaś kluczowa okaże się szerokość i wysokość urządzenia.

Mała mikrofala – wolnostojąca czy do zabudowy?

Mini kuchenka mikrofalowa może być urządzeniem wolnostojącym, jak również do zabudowy. Oba rozwiązania są godne uwagi.

  • Mała mikrofala wolnostojąca – to wygodna opcja do już urządzonej kuchni, w której nie przewidziano szafki na mikrofalówkę do zabudowy. Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa mała może być płytsza, jak również może mieć standardową głębokość i niewielką wysokość – wybór jest pod tym względem nieco większy niż kuchenek do zabudowy.
  • Mała mikrofalówka do zabudowy – to świetny wybór do nowej kuchni albo do wnętrza, które przechodzi generalny remont i można zaplanować w nim szafki pod zabudowę AGD. Mała mikrofala do zabudowy ma zazwyczaj określoną wysokość, a jedynie jej głębokość jest mniejsza niż standardowo – np. do 35 cm.

Chcąc kupić małą mikrofalówkę, warto wziąć pod uwagę oba rozwiązania. W przypadku kuchenek pod zabudowę wybór jest nieco większy, ale wąska mikrofalówka pod zabudowę może być droższa niż urządzenie wolnostojące. To, która opcja będzie lepsza, zależy od układu kuchni w mieszkaniu. Przy meblach kuchennych pod wymiar bardzo łatwo wkomponować niewielkie urządzenie do reszty zabudowy (np. obok lodówki, piekarnika i innych AGD). Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli w danym pomieszczeniu jest niewiele blatu roboczego. Z kolei małą i wąską mikrofalówkę wolnostojącą możemy w każdej chwili przestawić w dogodne miejsce. Przy bardzo małym metrażu może się ona znaleźć nawet na przestrzeni między aneksem a salonem. Większość współczesnych modeli wyróżnia się estetyczną obudową, dzięki czemu taka mała mikrofalówka może bez problemu stać w nawet najbardziej widocznym miejscu.

Mała kuchenka mikrofalowa – polecani producenci

Małe mikrofalówki można znaleźć w asortymencie wielu różnych marek, a wybierając urządzenie tego rodzaju, warto kierować się nie tylko jego gabarytami i funkcjonalnością, ale też renomą producenta. Do polecanych firm, w których ofercie znajdują się małe mikrofalówki, należą:

  • Teka – w swoim asortymencie, marka Teka, posiada szeroki wybór małych mikrofalówek do zabudowy. Przykładowa mała mikrofala do zabudowy tej marki to model Teka MS 620 BIS – jest to kuchenka o głębokości 32.5 cm i pojemności 18 litrów.
  • Whirlpool – oferta tego producenta jest bardzo korzystna cenowo. Jeśli interesuje nas tania mikrofalówka do zabudowy o małej głębokości, można zdecydować się na mikrofalówkę Whirlpool AMW 140IX, który ma głębokość 34.3 cm i pojemność 20 litrów. Jeśli natomiast do kuchni pasować będzie wolnostojąca mikrofalówka mała, to wybór może paść na model Whirlpool MWD 20 MIR, który ma 35,5 cm głębokości i zaledwie 26 cm wysokości.
  • Bosch – to wyższa półka cenowa, ale za to mikrofale tej marki oferują szeroką funkcjonalność. Wśród urządzeń Bosch o małych gabarytach warto wymienić mikrofalę Bosch BFL634GW1, która ma 31.8 cm głębokości i 21 litrów pojemności, a także mikrofalę Bosch FFL023MS2 o parametrach: 34,5 cm głębokości, 19 litrów pojemności i tylko 26 cm wysokości.
  • Amica – to kolejna firma, która oferuje mini kuchenki mikrofalowe. Małe wymiary dotyczą wielu modeli. Wśród kuchenek wolnostojących wyróżnia się m.in. mikrofalówkę Amica AMGF20E1GB, który ma głębokość 33.3 cm, a wśród urządzeń do zabudowy warto wymienić niedrogą kuchenkę o pojemności 20 litrów – Amica AMGB20E1GB. Jej głębokość to zaledwie 32.5 cm.

Wybierając kuchenkę mikrofalową, warto pamiętać o tym, że nawet najmniejsza kuchenka mikrofalowa będzie miała około 30-31 cm głębokości. Kuchenka mikrofalowa głębokość do 30 cm i o pojemności poniżej 17 litrów to rzadkość – w sprzedaży są pojedyncze urządzenia tego rodzaju.

Mała mikrofalówka - tańsza od standardowej?

Kuchenki mikrofalowe mają zróżnicowane ceny, a są one najczęściej uzależnione od rodzaju urządzenia, renomy producenta, funkcjonalności, a także od gabarytów. Chcąc kupić tanią mikrofalę o małych wymiarach, warto zerknąć na modele wolnostojące oraz na urządzenia do zabudowy marek takich, jak Whirlpool lub Amica.

Mała kuchenka mikrofalowa może być tańsza od standardowej, ale nie jest to regułą. Warto pamiętać o tym, że niektóre firmy drogo wyceniają rozwiązania nietypowe. Jeśli w asortymencie danej marki dominują urządzenia pełnowymiarowe, zazwyczaj pojedyncze modele o mniejszych gabarytach są dość kosztowne. Szczególnie w przypadku najmniejszych kuchenek mikrofalowych – które pasować będą do każdej przestrzeni – możemy spodziewać się wyższych cen.

Wybierając kuchenkę mikrofalową o małej głębokości, warto kierować się ceną, ale ważniejsze wydają się jednak pozostałe parametry – moc, pojemność, wygodne sterowanie, dostępne tryby działania i tym podobne kwestie. Na szczęście w przypadku większości urządzeń takich, jak mikrofala mała głębokość nie oznacza wcale gorszych parametrów technicznych, a wybór małych mikrofalówek jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.