Udostępnij
Skomentuj

Lokalizator kluczy – czym jest?

Lokalizator kluczy to przydatny gadżet dla zapominalskich. Jak działa i czy warto kupić lokalizator do kluczy?

Klucze do domu i kluczyki do samochodu to przedmioty, które łatwo zawieruszyć – kładąc je w nietypowym miejscu, pozostawiając w kieszeni lub strącając za szafkę. Jeśli sytuacje tego rodzaju powtarzają się nagminnie, warto rozważyć zakup sprytnego i niewielkiego lokalizatora kluczy. Co to takiego i jak działa?

Lokalizator kluczy - jak działa?

Lokalizator do kluczy to nic innego, jak poręczny brelok do kluczy, który wyposażono w opcję sygnalizacji dźwiękowej. Może być ona aktywowana za pomocą aplikacji w smartfonie, przy pomocy pilota albo nawet na gwizd – wszystko zależy od wybranego modelu urządzenia. Oto, jak należy korzystać z lokalizatora:

 • Brelok lokalizator podpina się do kluczy – najczęściej jest on niewielki i w kształcie, który umożliwia dopięcie go do kluczy.
 • Gdy kluczyki gdzieś się zawieruszą, wystarczy aktywować lokalizator (na przykład przy pomocy smartfona), który zacznie wówczas wydawać sygnał dźwiękowy, co ułatwi odnalezienie zguby.

Zasada działania lokalizatora jest bardzo prosta, urządzenie tego rodzaju ma za zadanie zasygnalizować dźwiękiem, gdzie się znajduje. Jeśli jest przypięte do kluczy, ułatwia ich znalezienie. W sprzedaży można znaleźć lokalizatory różnego typu.

Rodzaje lokalizatorów do kluczy:

 • Lokalizator kluczy Bluetooth – jest niemal jak GPS do kluczy. Umożliwia zlokalizowanie kluczyków za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na telefon. 
 • Lokalizator kluczy GPS – także jest wyposażony w Bluetooth i obsługiwany przy pomocy aplikacji, ale posiada również nadajnik GPS do kluczy, dzięki czemu w aplikacji można podejrzeć położenie lokalizatora na mapie. 
 • Lokalizator kluczy na gwizd – nieco prostsze urządzenie, które nie wymaga używania aplikacji do lokalizowania kluczy. By je odszukać, wystarczy zagwizdać, a urządzenie aktywuje się i zacznie wydawać sygnały dźwiękowe.
 • Lokalizator kluczy z pilotem – kolejna z dostępnych opcji. Lokalizator jest aktywowany przy pomocy pilota. Mankamentem tego rozwiązania jest jednak fakt, że sam pilot także może się gdzieś zawieruszyć, a wówczas lokalizator zupełnie się nie sprawdzi. 

Jak widać, urządzeń służących do lokalizowania kluczyków jest całkiem sporo. Które wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Polecane modele lokalizatorów do kluczy

Jak wybrać najlepszy lokalizator kluczy?

Oferta lokalizatorów do kluczy jest dość szeroka, a urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością. By wybrać dobry lokalizator, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Rodzaj urządzenia – lokalizatory gps i Bluetooth są najnowocześniejsze i można je obsługiwać z poziomu smartfona, ale należy upewnić się, że będą kompatybilne z jego wersją systemu operacyjnego. Osoby, które nie posiadają smartfona, mogą sięgnąć po lokalizator na gwizd. Najmniej funkcjonalny wydaje się lokalizator z pilotem. 
 • Funkcjonalność – tanie lokalizatory na gwizd nie oferują wielu funkcji, a ich działanie ogranicza się do sygnalizacji dźwiękowej. Lokalizatory Bluetooth mogą działać dwukierunkowo (z poziomu lokalizatora można odszukać telefon, a z poziomu telefonu lokalizator), mogą być wyposażone w sygnalizację dźwiękową, świetlną, mogą działać jak pilot do robienia zdjęć smartfonem albo działać, jak GPS. 
 • Zasięg – warto sprawdzić, na jaką odległość działa urządzenie (szczególnie model na gwizd, na pilota lub na Bluetooth bez GPS). Im większy zasięg, tym lepiej. 
 • Sposób sygnalizacji – może to być sygnalizacja dźwiękowa (skuteczna i prosta), świetlna (przydatna w ciemności) lub obie. Niektóre sygnalizatory mogą jedynie wskazywać swe położenie na mapie w kompatybilnej aplikacji. 
 • Zasilanie – warto zwrócić uwagę na rodzaj baterii w urządzeniu i na jej prognozowaną żywotność. 
 • Wymiary – im mniejszy i poręczniejszy lokalizator, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę także na jego kształt, by łatwo dało się go przypiąć do kluczy. 
 • Cena – zastanawiając się nad tym, jaki lokalizator GPS do kluczy wybrać, nie można nie zwracać uwagi na ceny poszczególnych urządzeń, a te bywają zróżnicowane. Tanie lokalizatory kosztują zaledwie kilkanaście złotych, a markowe urządzenia kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych. Jeśli chodzi o lokalizator kluczy cena najczęściej idzie w parze z jakością i funkcjonalnością urządzenia, dlatego zakup modelu ze średniej lub wyższej półki może być najlepszą opcją.
 • Marka – to kwestia, która również ma znaczenie. Lokalizatory wiodących producentów, jak choćby lokalizator kluczy Notione, Nexus, Baseus lub lokalizator kluczy Trackr cieszą się największą popularnością, są dobrze oceniane i chętnie wybierane.
 • Opinie użytkowników – jeśli chodzi o lokalizator kluczy opinie także są kwestią, którą warto wziąć pod uwagę. To właśnie z nich można dowiedzieć się więcej o działaniu urządzenia w praktyce. Warto sprawdzić recenzje, ale też zestawienia typu lokalizator kluczy ranking, z których można będzie wywnioskować, które modele lokalizatorów są kupowane najczęściej.

Lokalizator kluczy – zastosowania

Niemal każdy lokalizator kluczy może mieć więcej niż jedno zastosowanie, ale oczywiście zależy to od funkcjonalności konkretnego urządzenia. Oto, do czego może się przydać lokalizator:

 • Lokalizacja kluczy lub innych małych przedmiotów, które zdarza się gubić.
 • Lokalizacja bagażu, roweru lub osób i wskazywanie ich położenia na mapie (dotyczy to lokalizatorów z GPS).
 • Lokalizacja dwukierunkowa – za pomocą lokalizatora można odnaleźć telefon, który został z nim sparowany i w którym jest zainstalowana stosowna aplikacja.
 • Alarm dźwiękowy – lokalizatora można użyć też w sytuacji awaryjnej, jak alarmu osobistego, o ile posiada on głośną sygnalizację dźwiękową i łatwo się go aktywuje.
 • Funkcja zdalnego uruchomienia migawki w aparacie telefonu lub tabletu – niektóre lokalizatory z Bluetooth oferują tę opcję. 

Czy warto kupić lokalizator kluczy?

Lokalizator, który najczęściej wygląda jak brelok GPS do kluczy, to urządzenie, którego zakup warto wziąć pod uwagę. Ceny lokalizatorów są stosunkowo niewysokie, a ich funkcjonalność może okazać się przydatna w codziennym życiu. 

Nawet najlepszy lokalizator nie zastąpi koncentracji i odkładania rzeczy na swoje miejsce, ale jeśli już zdarzy nam się zapodziać gdzieś klucze, lokalizator zdecydowanie ułatwi ich odszukanie. 

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.