Udostępnij
Skomentuj

Little Nightmares 2 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Druga odsłona tej tajemniczej produkcji wprowadza wiele nowości. Co należy wiedzieć o Little Nightmares 2?

Little Nightmares 2 – podstawowe informacje o grze

Po raz kolejny gracze doświadczą niezwykłej przygody w mrocznym świecie koszmarów. Już pierwsza część tej produkcji spotkała się z uznaniem wielu graczy. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na sequel. Oto garść najważniejszych informacji, z którymi warto się zapoznać przed zakupem gry.

  • Producent – Tarsier Studios
  • Wydawca –  Bandai Namco Entertainment
  • Data premiery – 2020
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Tryb gry – singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 16 lat

Za produkcję gry odpowiada Tarsier Studios. Twórcy pracowali już m.in. przy wersji LittleBigPlanet wydanej na PlayStation Vita. Natomiast dystrybucją zajmuje się jeden z najpopularniejszych wydawców na świecie – Bandai Namco Entertainment. Gra ukaże się w 2020 roku, lecz twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty premiery. W zabawie wezmą udział użytkownicy komputerów osobistych, a także konsol – PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Little Nightmares 2 oferuje wyłącznie przygodę dla pojedynczego gracza. 

Polecane konsole

Little Nightmares 2 – fabuła, mechanika, detale

Gra stanowi kontynuację przygód bohaterki o imieniu Six, którą mieliśmy okazję poznać w pierwszej odsłonie serii. Na swojej drodze spotyka chłopca – Mono. Nowy towarzysz pomoże jej odnaleźć drogę do wieży, z której dochodzi tajemniczy sygnał. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat fabuły. Krótki zwiastun sugeruje, że będziemy podróżować po świecie znanym z pierwszej odsłony gry. Z pewnością czeka na nas wciągająca i poruszająca historia. Twórcy udowodnili, że potrafią grać na emocjach i zadbać o niezwykle mroczny i ciężki klimat. W tych realiach musi poradzić sobie para bezbronnych bohaterów. Wielu graczy zastanawia się, jakie relacje będą łączyć Six i Mono. Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero po premierze. Z pewnością warto czekać na kolejną przygodę autorstwa Tarsier Studios. 

Uwaga!

Rozgrywka została przeznaczona dla graczy powyżej 16 roku życia. Specjalne oznaczenia, które mówią o ograniczeniach wiekowych, możemy znaleźć w lewym dolnym rogu opakowań z grą. Na odwrocie zostaną wyszczególnione informacje o rodzaju treści niecenzuralnych, jakie mogą pojawić się podczas zabawy. W przypadku dystrybucji cyfrowej powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisem produktu. Dzięki temu dokonamy rozsądnego zakupu.

Akcję gry będziemy obserwować z perspektywy 2,5D. Bohaterowie przemierzają lokacje, których stylistyka nawiązuje do okropnych koszmarów. To wyjątkowo nieprzyjemne miejsca, a na domiar złego czekają na nas potężni wrogowie. Abym im uciec, należy wykazać się niezwykłą zręcznością i logiką. Podczas rozgrywki nie zabraknie zadań środowiskowych, które znacznie urozmaicają opowieść. Mechanika gry przypomina takie produkcje, jak Limbo oraz Inside. Będziemy musieli przemyśleć wiele ruchów, które poprowadzą nas do upragnionego celu. Wszystko to sprawia, że możemy liczyć na wciągającą zabawę, pełną interesujących wyzwań. Gra z pewnością wyróżnia się tematyką na tle innych przedstawicieli gatunku. Little Nightmares 2 to niezwykle oryginalna propozycja.

Na szczególną uwagę zasługuje warstwa graficzna gry. Mamy do czynienia z bardzo ładną i niezwykle klimatyczną oprawą. Świat jest bardzo różnorodny i przedstawia wiele koszmarów, które będą nękać bohaterów. Doskonale prezentują się projekty postaci, w tym również wrogów, którzy czają się na każdym kroku. Zadbano o znakomitą fizykę przedmiotów oraz efekty animacji. 

 

Dowiedz się więcej

Najczęściej świat gry ukazuje zimne i ponure barwy, idealnie podkreślając charakter tej pozycji. Na wysokim poziomie stoi również ścieżka dźwiękowa. Wspaniała muzyka nie przestaje zachęcać do eksploracji tego niezwykłego świata. Wartswa audiowizualna już w pierwszej odsłonie zachwycała graczy. Spodziewamy się, że tym razem będzie jeszcze lepiej. 

Little Nightmares 2 – wymagania sprzętowe

Jaki komputer pozwoli na komfortową rozgrywkę przy Little Nightmares 2? Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych, jednak możemy zaproponować przypuszczalną konfigurację, dzięki której prawdopodbnie będziemy mogli poznać losy protagonistów. Liczymy na dobrą optymalizację, dzięki czemu zdecydowana większość gamingowych komputerów zapewni doskonałą zabawę przy wysokiej jakości detalach i płynnej animacji. Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższej tabeli. 

Do uruchomienia gry powinien wystarczyć procesor Intel Core i3 drugiej generacji lub inna jednostka marki AMD. Oczywiście bardzo ważnym elementem konfiguracji będzie karta graficzna. W tym przypadku dobrze sprawdzi się AMD Radeon R7 265 lub NVIDIA GeForce GTX 480. Warto również zwrócić uwagę na pamięć RAM – proponujemy zasób 6 GB. Gra prawdopodobnie zajmie ok. 10 GB dostępnej przestrzeni na dysku twardym. Zabawa będzie możliwa również na starszym systemie – Windows 7, lecz należy wybrać wersję 64-bitową. Tak skonstruowany zestaw komputerowy powinien sprostać grafice zaproponowanej przez twórców. Jednak nie wiemy jeszcze, czy pozwoli na zachowanie stabilnej liczby klatek animacji i najwyższą jakość detali graficznych. 

Little Nightmares 2 – jaki komputer wybrać?

Jaki komputer powinniśmy wybrać, aby móc cieszyć się wygodną rozgrywką bez spadków animacji przy Little Nightmares 2? Zdecydowanie warto sięgnąć po procesor Intel Core i7 ósmej generacji o wysokim taktowaniu. Będziemy również potrzebować niezłej karty graficznej, lecz dobrze sprawdzi się jednostka ze średniej półki cenowej. Polecane modele to AMD Radeon HD 6970 lub NVIDIA GeForce GTX 660. Powinniśmy również pamiętać o zasobie 8 GB pamięci RAM. Wybierając komputer, warto mieć na uwadze możliwość zabawy przy innych produkcjach, dlatego należy wybrać najnowszy system Windows 10 o architekturze 64-bitowej. Tak skonfigurowany sprzęt to połączenie podzespołów o znakomitym stosunku ceny do jakości. To rewelacyjna propozycja dla osób, które oczekują wysokiej jakości detali przy wielu ciekawych produkcjach. 

Warto wiedzieć!

Jeżeli Twój komputer nie poradzi sobie z obsługą gry, zdecydowanie warto wybrać wersję na konsolę Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. To doskonała propozycja dla miłośników wygodnej zabawy z kontrolerem w dłoni. Niekwestionowanym atutem takiego rozwiązania będzie możliwość rozgrywki przed dużym ekranem telewizora. Najnowsza wersja konsol PS4 i Xbox One pozwala na obsługę rozdzielczości 4K. Natomiast Nintendo Switch zapewni możliwość rozgrywki w trybie przenośnym.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

PS5 - Xbox Series X - Pady - Gry na PlayStation - Gry na Xbox

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.