Udostępnij
Skomentuj

Last Oasis – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

W tym poradniku poznasz wszystkie szczegóły o tej ciekawej grze akcji osadzonej w postapokaliptycznym świecie

Last Oasis – informacje ogólne

Mamy do czynienia z grą wieloosobową, w której gracze rywalizują między sobą i próbują przetrwać w ogromnym chaosie, jaki spowodowała apokalipsa. Tematyka jest bardzo znana, lecz w tej produkcji spotkamy wiele nowości, które uatrakcyjnią zabawę. Co należy wiedzieć o grze?

  • Producent: Donkey Crew
  • Wydawca: Donkey Crew
  • Data premiery: 2020 rok (wczesny dostęp od 3 września 2019 roku)
  • Platforma: PC
  • Ograniczenia wiekowe: Od 16 lat

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada studio Donkey Crew. Premiera zapowiedziana jest na 2020 rok, chociaż od 3 września 2019 roku gracze będą mogli zapoznać się z wersją beta. Nie zobaczymy tam oczywiście wszystkich opcji, jednak sprawdzimy, jak prezentuje się rozgrywka. Jedyną platformą, która obsłuży Last Oasis jest PC. 

Polecane komputery gamingowe

Warto wiedzieć!

Gra została przeznaczona dla użytkowników, którzy ukończyli 16 lat. Specjalne oznaczenie PEGI znajduje się w lewym dolnym rogu opakowań z grami i mówi o wymaganiach wiekowych. Na odwrocie zapoznamy się ze szczegółami na temat rodzaju treści niecenzuralnych. W przypadku Last Oasis pojawi się wiele elementów przemocy.

Last Oasis – fabuła, mechanika, detale

Mamy do czynienia z kolejną produkcją, której akcja umiejscowiona została w postapokaliptycznym świecie. Wielki kataklizm zniszczył księżyc i wstrzymał obrót Ziemi. Nasza planeta została podzielona na dwa bardzo zróżnicowane biomy. Jedna część planety to pustynia, a druga stanowi lodową krainę. Do życia nadaje się tylko mały skrawek terenu, który ciągle się porusza. Ludzie, którzy z kataklizmu uszli z życiem, zbudowali Flotyllę, która stanowi ruchome miasto. Ci, dla których zabrakło miejsca w mieście, podzielili się na klany, które muszą ciągle walczyć w poszukiwaniu surowców.

Gra to multiplayerowy survival, w którym będziemy działać w kooperacji z towarzyszami zabawy. Bohater będzie podróżował po oazach. Mechanika gry w dużej mierze opiera się na walce. Do dyspozycji gracza oddano wiele różnych elementów oręża. Postać będzie oczywiście stale się rozwijać i stawać coraz potężniejsze. Dzięki temu gra może wciągnąć na bardzo długie godziny. 

Grafika prezentuje się rewelacyjnie. Świat pełen chaosu ukazuje wiele bardzo zróżnicowanych lokacji i zachęca gracza do stałej eksploracji. Rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Na dużą uwagę zasługuje warstwa dźwiękowa. Zarówno muzykę, jak i odgłosy walk słychać tu znakomicie.   

Last Oasis – wymagania sprzętowe

Przypominamy, że gra pojawi się wyłącznie na komputerach osobistych. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych informacji o wersji Last Oasis na PS4. Dlatego jedyną możliwością zabawy jest odpowiednio mocny pecet. Producent przedstawił jedynie minimalne wymagania sprzętowe tej produkcji. Sprawdź, czy Twój sprzęt komputerowy poradzi sobie z tym ciekawym tytułem. Szczegóły przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

Aby uruchomić grę Last Oasis, nasz komputer powinien zostać wyposażony w procesor Intel Core i5, kartę graficzną ze średniej półki cenowej oraz zasób 8 GB pamięci RAM. Gra będzie zajmowała sporą przestrzeń na dysku – 60 GB. Należy również pamiętać o bibliotece DirectX i stałym połączeniem z internetem. Oczywiście im lepsze podzespoły zostaną zainstalowane na pokładzie naszego komputera, tym szybciej będzie działała gra. Możemy również liczyć na wyższy poziom detali graficznych.  

Uwaga!

Chociaż wersji konsolowej gry jeszcze nie zapowiedziano. Możliwe, że Last Oasis ukaże się na PS4, czy Xbox One. To oczywiście spekulacje, jednak mają solidne podstawy. Bardzo często udane gry komputerowe pojawiają się na konsolach. Jeżeli tylko produkcja osiągnie sukces sprzedażowy, twórcy z pewnością będą się zastanawiać nad poszerzeniem dostępności do gry o kolejne platformy. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.