Udostępnij
Skomentuj

Ładowarka indukcyjna Apple Watch – jak wybrać? Czy warto?

Zastanawiamy się nad tym, czym powinna wyróżniać się dobra ładowarka indukcyjna do zegarka Apple Watch.

Ładowanie bez kabli wydaje się bardzo wygodne. Nie musimy bowiem szukać ładowarki i wolnego kontaktu. Wystarczy bowiem skorzystać z jednego urządzenia, które zawsze będzie znajdowało się w jednym miejscu, a gdy zechcemy podładować swój smartwatch, wystarczy położyć go na platformie. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Choć zegarki Apple Watch wyróżniają się bardzo pojemnymi bateriami, nie są one w stanie działać wiecznie. Przy intensywnym użytkowaniu, konieczne okażę się ładowanie każdego dnia. Warto wtedy dysponować sprzętem, który pozwoli zrobić to szybko i bez problemu.

Czym jest ładowarka indukcyjna i jak działa?

Jak już zostało wspomniane, technologia ta gwarantuje nam sporą wygodę. Odpowiednio dobraną ładowarkę należy podłączyć do gniazda elektrycznego (niektóre modele są też kompatybilne z gniazdami zapalniczek samochodowych), a następnie postawić w łatwo dostępnym miejscu. Ładowanie rozpoczyna się wtedy, gdy położymy nasz zegarek na ładowarce. Wszystko dzięki specjalnym cewkom. Jednej znajdującej się w ładowarce, która generuje pole elektromagnetycznej i drugiej umieszczonej w zegarki – pobiera ona energię poprzez wykorzystanie zjawiska indukcji.

Oczywiście w ten sam sposób możemy naładować również inne urządzenia, na przykład smartfona. Ładowanie indukcyjne Apple Watch jest o tyle korzystne, że na rynku dostępnych jest wiele ładowarek, które mogą zostać przez nas wykorzystane. Warto więc zastanowić się, na jakiej zasadzie dokonać ich wyboru.

Polecane ładowarki indukcyjne

Ładowanie indukcyjne Apple Watch – jaki sprzęt wybrać?

Ze względu na spory wybór ładowarek, warto przed zakupem zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne, tak aby zagwarantować sobie nie tylko szybkie ładowanie, ale również odpowiednia żywotność sprzętu.

 • Standard Qi. Kupując ładowarkę indukcyjną do Apple Watch, powinniśmy sprawdzić, czy spełnia ona standard Qi, który odnosi się między innymi do wykorzystywanej mocy oraz szybkości ładowania. Dzięki temu możemy liczyć na znaczne skrócenie całego procesu.
 • Ładowarka dedykowana czy uniwersalna. Jeszcze ważniejszą kwestią od wspomnianego wyżej standardu będzie to, czy ładowarka jest w ogóle kompatybilna z naszym smartwatchem. Spełnienie tego kryterium gwarantują oczywiście modele dedykowane, a więc przygotowywane specjalnie dla konkretnego sprzętu. Ze względu jednak na ich często wysokie ceny, wielu klientów decyduje się na zakup ładowarki uniwersalnej, która powinna współpracować z wieloma różnymi urządzeniami.

  W takim przypadku należy dokładnie przeczytać opis urządzenia i sprawdzić, czy na liście obsługiwanych urządzeń znajduje się nasz model zegarka. Jeśli takiego zapisu nie ma, możemy zaznajomić się z opiniami klientów na temat ładowarki. Często dzielą się oni swoimi doświadczeniami i wspominają, czy ładowanie w ich przypadku przebiegało w sposób prawidłowy.

  Warto nadmienić również, że na rynku dostępne są także produkty dostosowane do dwóch grup sprzętów od Apple – smartfonów i smartwatchy. Ładowarka indukcyjna iPhone Apple Watch okaże się doskonałym wyborem wówczas, gdy dysponujemy oboma tymi urządzeniami.

 • Natężenie prądu. Decyduje między innymi o szybkości ładowania, dlatego wartość tę powinniśmy dopasować do naszego zegarka. Co ważne, niektóre ładowarki obsługują również technologię fast chargé, która zapewnia błyskawiczne ładowanie (w całości lub do pewnego poziomu). Z pewnością będzie ona przydatna, gdy pojawi się konieczność naładowania zegarka tuż przed wyjściem.
 • Długość przewodu. Należy dopasować ją do miejsca, w którym ma znaleźć się ładowarka i odległości od najbliższego gniazdka elektrycznego.
 • Wykonanie. Dobrej jakości ładowarka indukcyjna powinna zostać wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych. Z tego też względu warto celować w produkty przygotowane przez uznanych producentów. Dają one bowiem gwarancję niezawodności. Jeśli interesuje nas ładowarka indukcyjna iPhone i Apple Watch, dobrym wyborem okażą się modele z dwoma platformami. Dzięki temu będziemy mogli ładować jednocześnie smartfon i smartwatch.

  W przypadku niektórych ładowarek, możemy liczyć również na pewne dodatki, na przykład w postaci diody sygnalizującej poziom naładowania baterii czy też sygnałów dźwiękowych oznaczających zakończenie procesu ładowania. Dostępne na rynku ładowarki różnią się także designem, który dla wielu osób również ma spore znaczenie.

Ładowarka indukcyjna Apple Watch – jaka cena?

Jakość wykonania, parametry techniczne, kompatybilność – wszystko to ma wpływ na cenę omawianych urządzeń. Uniwersalne ładowarki indukcyjne, które wykorzystamy nie tylko do ładowania zegarka, nie są zazwyczaj drogie. Najtańsze modele zakupimy bowiem za około 20-30 złotych.

Jeśli jednak zależy Wam na modelach specjalnie wzmacnianych, dedykowanych lub dostosowanych do ładowania zarówno iPhone’a, jak i Apple Watch, musicie przygotować się na wydatek od 100 złotych do około 200 złotych. Oczywiście w każdym przypadku warto przed wyborem dokładnie przejrzeć specyfikację techniczną, tak aby mieć pewność, że kupowany sprzęt na pewno jest kompatybilny z posiadanym zegarkiem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.