Udostępnij
Skomentuj

Który monitor 32:9 najlepiej wybrać? Poradnik i polecane modele

Zapraszamy na przegląd jednych z najbardziej zaawansowanych monitorów. Oto możliwości monitorów formatu 32:9.

Czym jest format 32:9?

Format ekranu jest parametrem, który określa stosunek szerokości do wysokości ekranu monitora. Omawiane sprzęty będą, więc charakteryzowały się 32 jednostkami szerokości wyświetlacza oraz 9 jednostkami jego wysokości. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z bardzo nowoczesnymi monitorami o dużej rozdzielczości i długiej przekątnej ekranu. Sprzęty znalazły szeroką gamę zastosowań i idealnie wpisują się w najnowsze technologiczne trendy.  

Polecane monitory 32:9

Warto wiedzieć!

Sprzęty, które dziś opisujemy pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno i szybko zyskały bardzo duże grono odbiorców. Nikogo nie zaskakuje już monitor 32:9 w technologii 4K, który prezentuje rewelacyjne możliwości obrazu. To idealne sprzęty nie tylko dla graczy, ale również dla profesjonalnych grafików, czy muzyków.

Monitory 32:9 – możliwości graficzne

Nie da się ukryć, że po tak wysoce zaawansowanych urządzeniach możemy oczekiwać najwyższej jakości grafiki. Sprawdźmy, na jakie możliwości możemy liczyć:

  • Typ matrycy – VA, LED  lub IPS
  • Długość przekątnej ekranu – 49 cali lub 88 cali
  • Rozdzielczość – 3840 x 1080 (SUW FHD) lub 5120 x 1440

Na pokładzie monitorów umieszczono różnego rodzaju matryce. Możemy wybierać wśród modeli wyposażonych w technologię VA, LED lub IPS. Oczywiście ten ostatni model stanowi najlepszy wybór. Zapewnia szerokie kąty widzenia oraz znakomite odwzorowanie barw. W tej cenie takie udogodnienia powinny stanowić standard. Pozostałe opcje również mają wiele atutów.

Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest oczywiście długość przekątnej ekranu. Obecnie możemy się zdecydować na monitor 49-calowy lub nawet monitor 88-calowy. To oczywiście warunki bardzo profesjonalne, obok których trudno przejść obojętnie. Jednak wielu użytkowników chętnie przyjęłoby monitor 4K i 32 cale przekątnej ekranu. W standardzie 32:9 nie mamy jeszcze tego typu sprzętów.

Największe wrażenie robi oczywiście kapitalna rozdzielczość ekranu. Obraz jest bardzo ostry i szczegółowy. Potrafi zachwycić wielu użytkowników, którzy oczekują od ekranów przeróżnych zastosowań. Śmiało możemy mówić o jednych z najbardziej nowoczesnych modeli na rynku.

Uwaga!

Optymalny wybór sprzętu wiąże się oczywiście z dużymi kosztami. Bardzo dobrą propozycją może być monitor wyposażony w przekątną 49 cali oraz rozdzielczość 4K. Tego typu urządzenbie z pewnością wystarczy, aby cieszyć się jak najlepszą technologią. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić testy omawianych sprzętów i opinie klientów.

Monitory 32:9 – polecane modele

Omówiliśmy już parametry techniczne monitorów 32:9. Warto teraz przyjrzeć się z bliska konkretnym modelom. Sprawdźmy, którzy producenci zdecydowali się na tego typu sprzęty. Wszystkie dostępne modele umieściliśmy w poniższej tabeli.

Monitory, o których mowa posiadają bardzo wiele różnych zastosowań i trafią w gusta wielu użytkowników. Każdy przedstawiony tu monitor cechuje się najwyższą klasą i nowoczesnością. Warto jednak zwrócić uwagę na różnice, jakie je dzielą.

Dla graczy najważniejsza będzie nie tylko rozdzielczość ekranu, ale również ilość wyświetlanych klatek na sekundę. Najlepiej zdecydować się na model o częstotliwości 144 Hz. Te parametry sprawią, że rozgrywka będzie prezentować się absolutnie perfekcyjnie.

Monitory 32:9 – cena

Cena monitorów w formacie 32:9 potrafi znacznie różnić się w zależności od modelu. Najtańszy kosztuje 3849 zł. Natomiast zakup najdroższego sprzętu tego typu to wydatek ok. 49000 zł. Za taką kwotę możemy otrzymać dotykowy monitor o przekątnej aż 88 cali i rozdzielczości 5120 x 1440. Nie jest to jednak sprzęt do zastosowań domowych. Idealnie sprawdza się przy wyświetlaniu reklam i informacji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

A jaką kartę garfiki polecacie do tego Samsung LC49RG90SSUXEN, kupiłem go od Was i za Chiny nie mogę teraz dobrać dobrej karty...
a w czym leży problem? Nie za bardzo rozumiem. Ten monitor ma wysokie odświeżanie i całkiem wysoką rozdzielczość (choć pamiętaj, że nie jest to jeszcze 4k). Tak więc poniżej 5800XT nie masz co kupować. Zakładając oczywiście, że kupiłeś ten monitor z myślą o grach.
Specjalista Morele | 23:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.