Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakiej firmy rower kupić?

Podpowiadamy, na jakiej marki rowery warto postawić. Który producent cieszy się największym uznaniem?

Wybór jednego z kilkuset (a czasem nawet kilku tysięcy) rowerów nie jest prosty. W grę wchodzi nie tylko cena i nasze preferencje, ale również wiele kwestii związanych z jakością wykonania poszczególnych elementów. Co nam bowiem po ładnym, tanim rowerze, skoro posłuży nam zaledwie przez kilka miesięcy?

Biorąc to wszystko pod uwagę, wiele osób analizuje ofertę rynkową przede wszystkim pod kątem rozpoznawalności i renomy marki. Klienci często decydują się na produkty wykonane przez sprawdzone, cenione firmy. Analizują więc różnego rodzaju testy, recenzje i, co najważniejsze, opinie konsumentów. W wielu przypadkach jest to bardzo dobra metoda, pozwala bowiem zawęzić wybór do kilku-kilkunastu modeli, które gwarantują odpowiednią żywotność.

Z tego właśnie względu postanowiliśmy przeprowadzić rekonesans, by sprawdzić, jakie firmy w konkretnych kategoriach cieszą się uznaniem klientów i na co warto zwrócić uwagę.

Polecane rowery miejskie

Rower miejski – jakiej firmy?

Zaczniemy od modeli najlepiej spisujących się na dobrze przygotowanych ścieżkach rowerowych. Zazwyczaj wyróżniają się nieco mniejszymi kołami (przeważnie 26 lub 28 cali) oraz charakterystyczną budową, opartą na szerokiej kierownicy i bardzo wygodnym siodełku.

Choć rowery tego typu nie zostały przygotowane do szybkiej jazdy lub pokonywania szczególnie wyboistych terenów, nie można powiedzieć, że jakość wykonania w ich przypadku nie ma znaczenia. To, jakiej marki rower wybierzemy, zależy przede wszystkim od użytych materiałów, a także dołączonego wyposażenia, na przykład w postaci koszyka, dzwonka czy też bagażnika.

  • Rowery miejskie Goetzebardzo popularne pojazdy, które, co ważne, występują w bardzo szerokim przedziale cenowym. Najtańsze modele kosztują około 500 złotych, natomiast najdroższe nieco ponad 900 złotych. Jest to więc bardzo korzystna oferta, w której znajdziemy mnóstwo rowerów dla kobiet. Dlatego też to właśnie panie powinny zainteresować się tą marką.
  • Rowery miejskie Rometrowery polskiego producenta od lat cieszą się sporym uznaniem. Związane jest to przede wszystkim z wysoką jakością wykonania, a także ciekawym podejściem do designu wielu modeli. Bez problemu znajdziemy rowery nowoczesne, wyróżniające się nieco zmodyfikowanymi ramami, a także produkty w stylu retro.
  • Rowery miejskie DHS kolejna ciekawa marka, która co prawda oferuje rowery nieco droższe (od 919 złotych), które jednak wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania i ciekawym stylem. W ofercie znajdziemy zarówno klasyczne rowery miejskie, jak i pojazdy retro oraz składaki.

To oczywiście nie wszyscy producenci rowerów miejskich, na których warto zwrócić uwagę. Dobrymi opiniami cieszą się również takie marki jak Kross czy też Devron.

Rower górski – jakiej firmy?

Kolejna bardzo obszerna kategoria, w której znajdziemy rowery zarówno dla osób jeżdżących okazjonalnie i raczej rekreacyjnie, jak i dla bardziej wymagających miłośników jednośladów. Jeżeli chodzi o producentów, bardzo szeroką ofertą może pochwalić się Romet – wszystkie modele dostępne w sklepie Presto.pl dysponują przednim amortyzatorem, co oczywiście ma ogromny wpływ na komfort jazdy.

Warto nadmienić, że polska firma przygotowuje modele dla bardzo szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Zakupić możemy rowery z ramą o rozmiarach od 14 do 21 cali, spory wybór związany jest także z rozmiarami kół (od 26 do 29 cali). W katalogu znajdziemy zarówno standardowe modele Rambler i Jolene za 849 złotych, jak i rowery wyróżniające się karbonowymi ramami i szerokimi oponami typu Gravel. Wybór jest więc bardzo szeroki.

Rower jakiej firmy jeszcze warto zakupić? W kategorii modeli górskich wiele ciekawych propozycji ma również firma Kross, która przygotowuje modele uniwersalne, a także specjalnie dostosowane dla mężczyzn i kobiet, Devron (firma specjalizuje się w produkcji rowerów z wysokiej półki cenowej), DHS oraz Arkus.

Rowery turystyczne i dla dzieci – jakiej firmy?

Dobre marki rowerów warto wskazać również w nieco mniej popularnych kategoriach. Rowery turystyczne mają zagwarantować komfortową jazdę podczas pokonywania szczególnie długich, zróżnicowanych tras. Będą to więc modele uniwersalne, wyróżniające się wysoką jakością wykonania. W przypadku tego typu pojazdów, warto polecić marki Maxim, Kreativ i ponownie Romet.

Jeżeli chodzi natomiast do rowery dla dzieci, dołożyć możemy jeszcze firmę DHS. Warto nadmienić, że wymienieni producenci przygotowują zarówno rowery dla najmniejszych dzieci, jak i tych nieco większych, niepotrzebujących wspomagania w postaci dodatkowych kółek.

Polecane marki rowerów

Przedstawiliśmy oferty związane z najpopularniejszymi kategoriami rowerów dostępnych na rynku. Jak jednak można się domyślić, jest ich znacznie więcej. Wiele ciekawych pojazdów znajdziemy chociażby w kategorii rowerów szosowych, które pozwalają na rozwijanie sporych prędkości i pokonywanie długich tras w znacznie krótszym czasie. Wiele dobrego w tym przypadku ma do zaproponowania między innymi firma Giant, zwłaszcza w przypadku wysokiej półki cenowej. Do tego dodać możemy również modele Romet i Kross.

Jeśli zależy nam na rowerach przełajowych, triathlonowych, trekkingowych lub typu Gravel, warto zajrzeć do oferty firmy Accent, ponownie Giant czy też Alipna. Wiele do zaproponowania mają także takie marki jak Dahon, BBF, Maxim czy też Schwinn. Nie możemy zapominać również o rowerach elektrycznych, które są produkowane między innymi przez takie firmy jak Devron, Blaupunkt czy też inSPORTline.

W każdym przypadku warto zwrócić dokładną uwagę na opinie innych klientów. Często wskazują oni na najważniejsze wady i zalety konkretnych modeli rowerów, a także dzielą się swoimi doświadczeniami i tym, jak poszczególne modele sprawdzają się na co dzień. Wiele pożytecznych informacji zaczerpniemy również z rozmaitych testów i recenzji, których pełno w sieci.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.