Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakie wybrać akcesoria do basenu? Które będą najlepsze?

Niezorientowanym przybliżymy nieco temat basenów ogrodowych i niezbędnych akcesoriów.

Chcąc utrzymać czystą wodę w basenie, należy regularnie poddawać ją licznym zabiegom takim jak:

 • filtracja,
 • korekta pH,
 • dezynfekcja,
 • koagulacja.

Niezaprzeczalną podstawą jest filtrowanie wody. W skład zestawu filtrującego wchodzi pompa oraz filtr z wkładem, które skutecznie oczyszczają wodę basenową. Pompa z filtrem nie stanowi dużego wydatku. Urządzenia te, naprawdę dobrej klasy, można kupić już za niewiele ponad 100 złotych. Charakteryzują się one dużą wydajnością (im wyższa, tym krótsza praca i większa energooszczędność), sprawdzaną podaną liczbą litrów na godzinę. Ich przeznaczeniem są zbiorniki wodne o pojemności od 1100 do nawet 17400 litrów. Filtry w pompie wychwytują wszelkie, nawet dość drobne zabrudzenia, liście czy owady, które unoszą się na powierzchni basenu ogrodowego. Pompa powinna być włączana co najmniej sześć razy na dobę przez cały sezon.

Wkład do pompy to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu – wystarczy porządnie i systematycznie płukać je pod bieżącą wodą. Jeśli więc filtr się zużyje, zgodnie z zaleceniami producenta wymienia się w nim wkład.

Jaka pompka do basenu - nożna czy elektryczna?

Pompki do basenów umożliwiają ich używanie, są więc niezbędnym akcesorium. Wybór pomiędzy modelami nożnymi bądź elektrycznymi dyktują jedynie indywidualne preferencje.

Cena pompek elektrycznych jest tak naprawdę nieznacznie wyższa, niż urządzeń do użytku nożnego. Sprzęt elektryczny zasilany jest kablem, wpinanym do gniazdka, zapewniającym pompce moc 220-240 Voltów. Jeżeli więc w domu, na kempingu czy polu namiotowym zabraknie prądu, z pewnością warto mieć ze sobą pompkę nożną. A jak działa pompka do basenu? Jej obsługa jest banalnie prosta i w rozstawieniu oraz nadmuchaniu basenu mogą pomóc nawet dzieci. Mechanizm działania polega na dyszy tłoczącej pompującej powietrze do wnętrza ścianek basenu ogrodowego.

Polecane akcesoria basenowe

Pływający dyspenser środków chemicznych

Decydując się na basen ogrodowy, należy także pomyśleć o profesjonalnych środkach chemicznych, które pozwolą na zachowanie czystości i umożliwią higieniczne korzystanie z atrakcji. Warto pamiętać, że istnieje także dodatkowa metoda uzdatniania wody basenowej. Chodzi o ozonowanie wody basenowej. Ozonowanie jest często wybierane z uwagi na brak brzydkiego zapachu chloru, charakterystycznego dla otoczenia basenów. Ozonowanie jest tak skuteczne, gdyż:

 • niszczy zarazki chorobotwórcze,
 • dezaktywuje wirusy,
 • rozkłada zanieczyszczenia organiczne,
 • nie podrażnia skóry i oczu,
 • w jego efekcie otrzymujemy czystą wodę poprzez nagromadzenie tlenu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór dyspensera środków chemicznych w postaci estetycznego pływaka. Indywidualnie ustawia się tu regulację intensywności, z jaką chemia czyszcząca dozowana jest do konkretnego basenu ogrodowego za każdym razem. Dyspenser ułatwia dbanie o stan zbiorników wodnych. Do środka można wkładać przykładowo tabletki chloru czy bromu. Pływający dozownik chloru to basenowy niezbędnik.

Zestaw do czyszczenia basenów ogrodowych

Przydatną i ciekawą propozycją jest również kompaktowy zestaw do czyszczenia basenów ogrodowych. Niewielkie wymiary sprawiają, że jest niezwykle poręczny. Zestaw do czyszczenia to wąż, końcówki do podłączania pomp, pojemnik na liście, końcówki zbierające. Jego ładny wygląd sprawia, że dzieci chętnie pomagają w czyszczeniu basenu.

Akcesoria basenowe dla dzieci i niemowląt

Jaka drabinka do basenu jest najlepsza? Praktyczna drabina dwustronna do basenu ułatwia maluchom kąpiel i pływanie. Ten niedrogi dodatek dostosowany jest do basenów ogrodowych o wysokości nieco powyżej jednego metra. Gdy jest nieużywany, warto odstawić drabinkę, uniemożliwiając dzieciom korzystanie z basenu bez nadzoru dorosłych.

Jakie akcesoria do relaksu czy nauki pływania warto kupić?

 • Nadmuchiwane kółka.
 • Kółko z zabezpieczeniem.
 • Fotel nadmuchiwany, np. w postaci wieloryba bądź myśliwca lub bardziej uniwersalny klasyczny.
 • Materac z oparciem.
 • Materac nadmuchiwany.
 • Kółko ósemkę.

Materace na wodę i inne akcesoria do basenu dla dzieci sprawiają naszym pociechom ogromną radość, dają poczucie bezpieczeństwa i zachęcają do nauki pływania. Basen ma przecież stanowić miejsce relaksu, gdzie leżąc na materacu lub pluskając się w czystej wodzie, nic nie zakłóca odpoczynku. Wybór materaca może być dowolny, czyli może to być materac pojedynczy, w postaci fotela, z oparciem, welurowy, w dowolnym kształcie i kolorze. W większym basenie ogrodowym można także swobodnie ćwiczyć, również z dzieckiem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.