Udostępnij
Skomentuj

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Które najlepsze?

Bezprzewodowe słuchawki szturmem zdobywają rynek. Czym kierować się przy poszukiwaniu modelu dla siebie?

Jeszcze na początku XXI wieku idea słuchawek bez kabla i na bluetooth brzmiałaby jak abstrakcja. Tymczasem w ostatnich latach stały się powszechnym gadżetem, z czego można wyróżnić różne rodzaje słuchawek bezprzewodowych. Mogą służyć do biegania, gamingu i innych czynności. W związku z bogatą ofertą na rynku pojawia się wręcz dylemat dotyczący słuchawek bezprzewodowych: jakie wybrać?

Nie wszyscy wiedzą, czym kierować się podczas szukania odpowiedniego urządzenia i na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim. Kilka wskazówek dotyczących tego tematu znajdziesz poniżej.

Polecane słuchawki bezprzewodowe

Które słuchawki bezprzewodowe wybrać?

To pytanie zadaje sobie każda osoba, którą interesują słuchawki bezprzewodowe — jakie wybrać, aby się nie zawieść? Nic dziwnego, że takie dylematy się pojawiają i często można spotkać je w Internecie. Na rynku co rusz pojawiają się bowiem nowe modele i przy wciąż rosnącej liczbie zróżnicowanych wariantów po prostu trudno kupić właściwy sprzęt dla siebie.

Dotyczą one szczegółów związanych z budową zewnętrzną, a także z parametrami technicznymi. W pierwszej kolejności połóż nacisk te drugie, ponieważ one decydują tak naprawdę o atrakcyjności danego egzemplarza. Design ma mniejsze znaczenie, ale jeśli oprócz atutów czysto praktycznych zależy Ci również na wzornictwie, bez problemu zaopatrzysz się w ciekawe w tym zakresie akcesorium — producenci oferują wiele różnorodnych propozycji.

Równie ważna jest oczywiście sprawdzona marka. Dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe oferują m.in. JBL, Xiaomi, Samsung czy Apple. Więcej na temat producentów pod koniec tekstu. Najpierw lepiej skupić się na parametrach słuchawek bezprzewodowych, aby wiedzieć, jakie wybrać.

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w stosunkowo tanie słuchawki bezprzewodowe, charakteryzujące się dobrą emisją sygnału audio oraz solidnym wykonaniem, powinieneś rozważyć wiele aspektów. Jak już wspomniano na samym początku poradnika, dostępnych na rynku opcji jest tak dużo, że zwyczajnie nie da się od razu zadecydować o nabyciu konkretnego zestawu. Jakie słuchawki bezprzewodowe zatem wybrać? Poniżej kilka czynników, które pomogą Ci ustalić wybór.

Budżet na słuchawki bezprzewodowe – ile kosztują?

Najpierw pod lupę należy wziąć cenę, ponieważ wartość Twojego budżetu decyduje o klasie gadżetu. Ona podpowie Ci pierwsza, czy możesz sobie pozwolić na coś z niższej, średniej lub wyższej półki.

Zazwyczaj konsumenci stawiają na rozwiązanie pośrednie, czyli atrakcyjne słuchawki bezprzewodowe do 150 zł. Nie dorównują one profesjonalnym urządzeniom, na które trzeba wydać kilka razy więcej pieniędzy, ale przy niewielkim obciążeniu dla budżetu gwarantują całkiem niezłe odtwarzanie dźwięków z komputera czy telefonu komórkowego. Poleca się je przede wszystkim użytkownikom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z akcesoriami wyposażonymi w moduły Bluetooth, jednak w przypadku bardziej doświadczonych osób też sprawdzają się doskonale.

Dla większości konsumentów słuchawki bezprzewodowe ze średniej półki cenowej będą najbezpieczniejszą opcją. Warto bowiem wspomnieć, że w innych przypadkach ceny mogą się znacznie różnić. Za wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe od renomowanego producenta może nam przyjść zapłacić nawet ok. 2 tysięcy złotych. Z kolei najtańsze słuchawki wyceniane są za mniej niż 20 zł. Można się jednak spodziewać, że w przypadku najtańszych modeli nie ma co liczyć na wysoką jakość dźwięku i wytrzymałość.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Po wstępnym określeniu wielkości budżetu zdecyduj, jakie rodzaje słuchawek bezprzewodowych Cię interesują. Na rynku obecnych jest w tej chwili kilka modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami.

Słuchawki bezprzewodowe douszne w ostatnich latach błyskawicznie zdobywają popularność. Wraz z rozwojem technologii elektronicznej niewielkie gadżety do odtwarzania muzyki stały się o wiele bardziej zaawansowane pod kątem działania. Pod względem jakości sygnału audio nie ustępują większym odpowiednikom, w których łatwiej zmieścić efektywne elementy odpowiedzialne za przetwarzanie wszelkich brzmień. Największą zaletą takich słuchawek jest przenośność — zabierzesz je, gdziekolwiek zechcesz bez żadnego problemu, bo mieszczą się nawet w kieszeni spodni.

Biorąc pod uwagę słuchawki bezprzewodowe douszne, zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół w ich konstrukcji. Niektóre modele trzymają się w małżowinie, inne zaś to słuchawki bezprzewodowe dokanałowe, czyli umieszczane bezpośrednio do kanału słuchowego. Jakie wybrać? Tutaj najwięcej zależy od indywidualnych preferencji – dla niektórych wygodniejsze okazują się słuchawki dokanałowe, z kolei pozostała część woli pozostać przy standardowej konstrukcji. Największa różnica polega na redukcji dźwięków z otoczenia (modele dokanałowe bardziej wygłuszają hałasy z okolicy).

Inny rodzaj to słuchawki bezprzewodowe nauszne. Ten typ cechuje mniejsza mobilność ze względu na rozmiary, jednak w zdecydowanej większości przypadków charakteryzuje się on również lepszą pracą. Obszerna powierzchnia prawej i lewej membrany pozwala na uzyskanie czystszego i bogatszego tonacyjnie dźwięku. Wybór jednego z opisanych wariantów zależy od Twoich oczekiwań względem akcesorium.

Zasięg działania słuchawek bezprzewodowych

Oprócz tego zwróć uwagę na zasięg, jaki oferują poszczególne modele. Czy potrzebne Ci słuchawki bezprzewodowe do PC lub smartfona, z którymi nie będziesz w stanie oddalić się na więcej niż kilkadziesiąt centymetrów? Obszar działania stanowi jeden z najważniejszych parametrów, w jakie wyposaża się słuchawki bezprzewodowe — duży zasięg okazuje się niezwykle przydatny na co dzień, zatem opłaca się inwestować w gadżety z dużą wartością tego atrybutu. Mając na oku konkretny sprzęt, upewnij się też, czy nie miewa on problemów z łącznością w określonym w specyfikacji technicznej promieniu. Czasem zdarza się, że niektóre urządzenia gubią zasięg nawet wtedy, kiedy znajdujesz się wystarczająco blisko komputera.

Czas pracy na jednym ładowaniu

Poza tym skontroluj dokładnie czas pracy na jednym ładowaniu podany przez producenta słuchawek bezprzewodowych. Ile trzyma bateria w poszczególnych wariantach? Standardowo przynajmniej kilka godzin, ale najlepsze mogą odtwarzać muzykę bez przerwy nawet przez ok. 20 godzin. Wiadomo – to, ile wytrzymują słuchawki bezprzewodowe po uzupełnieniu energii do pełna, wpływa na cenę. Im dłużej one grają, tym więcej trzeba za nie zapłacić.

W przypadku, gdy mają to być tylko słuchawki bezprzewodowe do biegania czy innych niezabierających za wiele czasu czynności, wytrzymałość baterii nie będzie aż tak istotna. Jeśli jednak słuchawki mają nam służyć na co dzień w każdej wolnej chwili, to krótki czas pracy na jednym ładowaniu może być mało praktyczny i bardzo frustrujący dla użytkownika (zwłaszcza gdy sprzęt rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie). W związku z tym warto sprecyzować sobie, w jakich sytuacjach chcemy korzystać z danego akcesorium.

Opisane powyżej aspekty są najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika, więc na nich powinieneś skupić się najmocniej. We wspomnianej wcześniej półce cenowej między 150 a 250 złotych spokojnie wyszukasz dobry model o zadowalających właściwościach. Jeżeli przeznaczysz większe środki na nowy gadżet, to oczywiście będziesz w stanie znaleźć jeszcze lepsze propozycje uznanych na rynku marek. Warto położyć nacisk na stosunek ceny do jakości, aby nie przepłacać.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Nie spotkałeś się jeszcze ze słuchawkami, które da się zintegrować z innymi urządzeniami, nie używając do tego celu kabla? Zastanawiasz się, jak dokładnie działa takie akcesorium elektroniczne? Nie ma tutaj wielkiej filozofii, bo całą zasadę działania opiera się na doskonale znanych Ci technologiach Bluetooth oraz WiFi, z jakimi spotykasz się w swoim życiu na co dzień. Za ich pomocą łączysz gadżet ze smartfonem albo PC i możesz cieszyć się odtwarzaniem dźwięków, gdziekolwiek zechcesz. Zamiast kabla ogranicza Cię tylko zasięg, a ten zazwyczaj jest naprawdę duży.

W związku z opisanym schematem pracy prezentowanego sprzętu nasuwa się kilka pytań dotyczących zakupu, jakim są słuchawki bezprzewodowe. WiFI czy Bluetooth? Czy słuchawki bezprzewodowe pasują do każdego telefonu? To tylko niektóre z popularnych dylematów pojawiających się w głowach konsumentów i zapewne również w Twojej. Ogółem rzecz biorąc, w sklepach częściej spotkasz modele wyposażone w moduł Bluetooth. Technologia ta pozwala na szybkie, łatwe i do tego stabilne połączenie, zatem nie trzeba korzystać z innych opcji.

Z kompatybilnością też nie ma żadnego problemu. Dzisiaj praktycznie w każdym urządzeniu elektronicznym znajduje się interfejs, z którym słuchawki bez przeszkód mogą się łączyć. Nie gra żadnej roli to, jakiego smartfona używasz lub z jakiego komputera korzystasz, bo dostępne na rynku warianty akcesoriów będą integrować się z dowolnymi modelami.

Dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe?

Przede wszystkim dlatego, że w trakcie odtwarzania muzyki nie przeszkadzają Ci żadne kable, co niewątpliwie każdego w jakimś stopniu irytuje. Zdalna transmisja wszelkich sygnałów, w tym tego audio, stanowi przyszłość. Na ten moment technologia już rozwinęła na tyle, że bez obaw można jej zaufać. Słuchawki Bluetooth osiągają jakość dźwięku porównywalną ze swoimi tradycyjnymi odpowiednikami. Dobre słuchawki bezprzewodowe potrafią grać naprawdę świetnie, co wielu ludzi pozytywnie zaskakuje.

Poza tym to idealne rozwiązanie dla osób uwielbiających podróże, które w ciągu dnia nie siedzą w jednym miejscu, ale ciągle się przemieszczają. Sprzęt da się błyskawicznie wyciągnąć z torby czy kieszeni i zintegrować chociażby ze smartfonem dosłownie w kilka sekund. W razie potrzeby schowanie go też zajmuje dosłownie krótką chwilę. Skorzystasz z nich gdziekolwiek zechcesz, co należy uznać za ogromny atut.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne warto kupić? Propozycji dostępnych na rynku jest wiele, jednak najlepiej stawiać na modele znanych producentów. Solidnym wykonaniem, a także fantastyczną jakością sygnału audio charakteryzują się na przykład słuchawki bezprzewodowe JBL. Amerykańska firma tworzy profesjonalne akcesoria do odtwarzania muzyki. W jej asortymencie napotkasz między innymi głośniki, czy właśnie słuchawki Bluetooth.

Godne polecenia gadżety oferuje także inne przedsiębiorstwo z USA, doskonale znane wszystkim Apple. Słuchawki bezprzewodowe Apple to sprzęt najwyższej klasy, który trudno zdobyć za niską cenę. Opłaca się jednak zainwestować w nie wyższą kwotę, ponieważ gwarantują niesamowite wrażenia akustyczne, a dodatkowo stylowo wyglądają. Obecnie razem ze wspomnianymi wcześniej artykułami JBL rywalizują zaciekle o popularność, szczególnie wśród młodzieży.

Na pierwszy plan wysuwają się również słuchawki bezprzewodowe Samsung. Koreański gigant zajmujący się projektowaniem elektroniki użytkowej każdego rodzaju zyskuje pod względem sprzedaży z każdym miesiącem. Samsung w ciągu ostatnich lat zapracował sobie na to, ponieważ tworzy bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe pozwalające na emisję sygnału audio w wysokiej jakości bez jakichkolwiek zakłóceń.

Stosunkowo niska jakość i dobra jakość? Z tym mocno kojarzą się produkty od marki Xiaomi. Tak też jest w tym przypadku. Polecane przez użytkowników douszne słuchawki bezprzewodowe Xiaomi znajdziesz już w granicach 70 złotych. Ich sprzęt cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, wobec czego bez trudu znajdziesz opinie na temat różnych rodzajów słuchawek bezprzewodowych.

Znasz już zatem marki, których warto szukać w sklepach. Jeśli chodzi o konkretne warianty gadżetów, sam powinieneś przeanalizować swoje potrzeby i na ich podstawie wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Kieruj się podanymi wcześniej wskazówkami, a na pewno podejmiesz właściwą decyzję i się nie zawiedziesz. Dostępnych na rynku propozycji masz tak wiele, że spokojnie znajdziesz coś, co sprosta Twoim wymaganiom zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym.

Koniecznie zajrzyj do asortymentu Morele, gdzie znajdziesz wiele inspiracji lub być może zaopatrzysz się w wymarzone słuchawki bezprzewodowe. Opinie innych czasem okazują się przydatne, dlatego na stronie przeczytasz także zdanie posiadaczy na temat poszczególnych modeli. Jeśli naprawdę interesują Cię zaprezentowane w tym poradniku akcesoria, nie zwlekaj. W Morele zakupisz produkty z różnych półek cenowych, począwszy od najtańszych, standardowych wariantów, a skończywszy na drogich, profesjonalnych gadżetach.

Udostępnij
5,0
8 ocen
12 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (10)

widziałem je w klipach i na uszach gwiazd pop czy rap ale jak odpaliłem je w iSpot to świat się zmienił na lepsze. piosenki które do tej pory słuchałem zyskały nową lepszą jakość. Kupiłem bez wahania
Ja się nie mogę doczekać słuchawek elite e-1 z lamaxa chętnie bym je przetestował albo chociaż poczytał o nich bo wyglądają zarąbiście a głosy dochodzą że graja b.przyjemnie
W tego typu zestawieniach generalnie brakuje mi zazwyczaj jakiś opcji budżetowych, do codziennego użytku. Chciałbym np. dowiedzieć się czegoś o Camry CR 1146 - ciągle trafiam na te słuchawki, są w dobrej cenie, ale opinii i testów niewiele...
Podpinam się, też chętnie otrzymałbym jakiś test słuchawek Camry CR 1146. Z opcji budżetowych, na które do tej pory trafiłem, te wydają mi się najciekawsze, ale mało na ich temat się do tej pory dowiedziałem. Generalnie opinie są pozytywne, ale przydałby się profesjonalny test.
Mam JIB Wireless od Skullcandy i trzymają mi jakieś ponad 5 godzin na spokojnie. Ale to też nie są dokładnie takie słuchawki jak opisaliście w artykule, bo jakoś nie mogę się przekonać do tego, że nie będą wypadać.W tym modelu kabel jest nieduży, więc nie przeszkadza zupełnie w użytkowaniu a jakoś pewniej się czuję.
Ze słuchawek bezprzewodowych polecam nauszne hesh3 od skullcandy. Bardzo wygodne, z gąbką która pozwala na to żeby wytrzymać w słuchawkach przez prawie cały dzień. Bateria długo wytrzymuje bez ładowania
polecam sklep internetowy www.ajfon.myshopify.com mają teraz 50-60% promocji i ceny tez sa fajne, jakosciowo w ogole petarda kupilem ostatnio sluchawki bezprzewodowe elegancka sprawa
Warto pod uwagę zabrać to do czego się je chce używać. Jeśłi sportowe to najelpsze będą otwarte, np. z technologią przewodncitwa kostnego, która daje poczucie bezpieczeńśtwa przy wykonywanych sportach na zewnątrz, gdzie powinno się słyszeć nadjezdzające auto lub rower. Do tego polecam Trekz Aftershokz Air są doskonałe do takich warunków, odporne na pot i kurz.
Zamówiłem u Was Dots1 i od paru tygodni już je testuje sobie. Na tyle poręczne i fajne, że mam je praktycznie cały czas przy sobie. Swietnie się przez nie rozmawia podczas jazdy samochodem.
Ja osobiście korzystam z modelu Philips SHB3075BL i jestem zadowolony - są wygodne, grają czysto, długo trzymają na baterii, a niczego więcej nie potrzebuje od słuchawek bluetooth :)
jak dla mnie króluje marka skullcandy, to jst genialna alternatywa dla iphonowskich czy słucahwek samsunga, modele które testowałem Indy i Push są mega dobrze wykonane, super jakość i wygląd
jak dla mnie rządzą skullcandy push, idealnie wygłuszają otoczenie, przez co sam dźwięk jest na jeszcze wyższym poziomie, do tego designem nie odstają od wielkich graczy rynkowych, bardzo polecam
Specjalista Morele | 21:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.