Udostępnij
Skomentuj

Jakie głośniki gamingowe wybrać? Najlepsze głośniki dla graczy

Dobra jakość dźwięku to ważny element rozgrywki dla każdego gracza. W jej uzyskaniu pomogą głośniki gamingowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając głośniki gamingowe?

Komputer to podstawowe narzędzie gracza, ale jego pełna funkcjonalność może zostać osiągnięta tylko dzięki współpracy z osprzętem dodatkowym. Należą do niego głośniki gamingowe, które odgrywają bardzo ważną rolę. Odpowiadają za emisję dźwięku, a tym samym wpływają na poziom rozgrywki oraz komfort w czasie gry. Z tego względu warto je właściwie wybrać, a kluczem do znalezienia niezawodnego modelu jest skupienie się na własnych oczekiwaniach. W ofercie Morele znajdziesz wiele solidnych zestawów od znanych i cenionych na całym świecie producentów. Zanim sięgniesz po jeden z nich, zwróć uwagę na parametry i cechy zewnętrzne.

Polecane głośniki komputerowe

Zdecydowanie najbardziej istotne przy selekcji są moc i pasmo przenoszenia. To od nich zależą możliwości danego sprzętu. Moc wyrażana jest jako szczytowa moc chwilowa PMPO oraz moc skuteczna RMS. Z punktu widzenia użytkownika decydująca będzie druga wielkość, ponieważ wskazuje ona rzeczywistą donośność, podczas gdy pierwsza obrazuje efektywność w idealnych, zupełnie nieosiągalnych warunkach. Im większa wartość RMS, tym bardziej wydajne są głośniki komputerowe dla graczy. Pasmo przenoszenia określa z kolei najniższą i najwyższą generowaną częstotliwość. O dobrej jakości świadczy zakres 35-18000 Hz z dopuszczalnymi małymi odchyleniami.

Warto kierować się także innymi czynnikami, w tym zewnętrznymi. Ważna jest między innymi obudowa. Powinna ona prezentować się atrakcyjnie, zgodnie z preferencjami właściciela i być wykonana z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Kiepskie tworzywo sztuczne mogłoby negatywnie wpływać na brzmienie, na przykład poprzez wywoływanie szumów. Oprócz tego należy sprawdzić, czy konkretne urządzenia działają przewodowo, czy bezprzewodowo i wybrać pożądaną opcję. Dochodzi też kwestia regulacji głośności oraz tonów. W większości modeli można korzystać z pokręteł, ale w niektórych z dotykowego panelu lub pilota.

Konfiguracja głośników komputerowych dla gracza

Poszukując głośników, trzeba pamiętać również o tym, że występują w różnej konfiguracji, czyli kompletach złożonych z niejednakowej liczby egzemplarzy, a w dodatku jeden z nich to często całkiem inny typ służący do wysyłania sygnałów krótkich. Tym samym swoje zadanie realizują nieco inaczej, ale bardzo trudno jednoznacznie wskazać rozwiązanie dające najlepsze efekty. Szeroki asortyment dostępny w internetowym sklepie Morele pozwala wnikliwie przyjrzeć się im wszystkim. Każdy zestaw jest dokładnie opisany, tak abyś mógł wytypować ten idealny dla siebie. Najpierw poznaj jednak szczegółową charakterystykę poszczególnych układów, co pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

System pierwszy to głośniki 2.0, a więc para dwóch kolumn odpowiedzialnych za wszelkiego rodzaju dźwięki. Wydają zatem zarówno wysokie, jak i niskie tony, bez wyraźnego podziału. Mamy tu do czynienia z wersją stereo, to znaczy dwukanałową. Stanowi standard, dlatego typowe głośniki do komputera dla graczy powinny mieć właśnie taką konfigurację. Jeżeli nie szukasz nadzwyczajnego sprzętu, to z pewnością zapewni ona przyzwoite nagłośnienie, wiernie oddając to, co akurat dzieje się na ekranie monitora. Licząc na coś więcej, musisz sięgnąć po jedną z pozostałych.

Kolejnym wariantem są głośniki 2.1, a inaczej mówiąc zestaw dwóch głośników wysokotonowych oraz jednego niskotonowego, czyli tzw. subwoofera odpowiadającego za basy. Działają one wielokanałowo, stąd w tym przypadku dźwięk jest rozłożony przestrzennie, a jego dostosowanie do indywidualnych wymagań dużo łatwiejsze. Na tej samej zasadzie funkcjonuje ostatnia konfiguracja, a mianowicie głośniki 5.1, które gwarantują świetne brzmienie. Dzięki pięciu głośnikom satelitarnym i subwooferze możliwe staje się uzyskanie wyrazistej głębi, przy zachowaniu czystej barwy. Ostateczny wybór będzie zależny od Twoich oczekiwań co do struktury audio.

Jakie są najlepsze głośniki do grania?

Czytając ten poradnik, można zauważyć, jak bardzo zróżnicowane są urządzenia do odtwarzania dźwięku. To zdecydowanie nie ułatwia znalezienia sprzętu, który sprosta oczekiwaniom zagorzałego gracza. Każdej osobie uwielbiającej spędzać czas przed komputerem zależy w końcu na tym, aby zostały jej zapewnione wyjątkowe wrażenia słuchowe, które są równie ważne, jak te wzrokowe w przypadku nowoczesnej grafiki pełnej kolorów i zachwycających detali. Znowu należy zaznaczyć, że tak naprawdę końcowe założenia muszą wynikać z osobistych przeświadczeń, gdyż tylko wtedy satysfakcja z pokonywania kolejnych misji na sztucznie zaprogramowanej mapie stanie się realna. W budowaniu własnej opinii o konkretnych artykułach pomogą Ci przedstawione niżej obserwacje i wskazówki.

Przede wszystkim powinieneś jasno określić, co Cię interesuje. Wyżej zostały bowiem ukazane konfiguracje o odmiennej specyfice, dlatego ich działanie będzie całkowicie różne. Klasyczne zestawy gamingowe 2.0 bez wątpienia wystarczą do rozrywki na wysokim poziomie, ponieważ stereo to naturalny dźwięk. Jeżeli Twoje ulubione tytuły odznaczają się rozszerzoną ścieżką muzyczną i jesteś nastawiony na czerpanie z niej emocji, wówczas zastanów się nad resztą rozwiązań. Dzięki zastosowanej technologii profesjonalne głośniki 5.1 lub 2.1 pozwolą zintensyfikować przeżycia, bo odczujesz, jakby sceny z utworami muzycznymi czy pojedynczymi odgłosami bohaterów odgrywały się nie na płaskim ekranie, lecz wokół Ciebie. Najlepsze produkty to zatem te pasujące do zdefiniowanych preferencji.

O użyteczności głośników decydują nie tylko schematy kompletów, lecz także parametry. O ile urządzenia dostępne na Morele mają podobne pasmo przenoszenia, mieszczące się w okolicach granic podanych wcześniej, to wartość ich mocy od siebie odbiegają. Jeśli zamierzasz grać na dużej głośności, sprawdź głośniki komputerowe 200 W, które są bezdyskusyjnie najbardziej efektywne pod tym względem. Przyczynią się one do zdynamizowania rozgrywki. Oczekując spokojnej i wyważonej rywalizacji w wirtualnym świecie, zwróć uwagę na głośniki komputerowe 50 W lub słabsze. Nie dorównują one co prawda swoim niezwykle energicznym odpowiednikiem, ale na pewno stanowią świetne wyposażenie, gdyż są na tyle donośne, że odsłuch będzie dosadny i satysfakcjonujący.

Dlaczego warto kupić głośniki komputerowe dla graczy?

Być może zastanawiasz się, po co w ogóle kupować głośniki dla graczy, skoro na przykład podobną rolę spełniają słuchawki gamingowe. W dodatku wiele z nich ma dołączony mikrofon, co niewątpliwie trzeba uznać za spory atut, zwłaszcza gdy akcja dzieje się online i potrzebna jest drużynowa komunikacja. Rzeczywiście głośniki wcale nie są nieodzownym elementem i z powodzeniem zastąpi je inny sprzęt. Pomimo tego warto je posiadać, a na poparcie tej tezy jeszcze raz wyjaśnijmy ich znaczenie dla fanów gier oraz przypomnijmy wszystko to, co oferują nam współcześnie wykorzystywane modele. Pamiętaj, że odnajdziesz je na stronie Morele, pełnej wyłącznie wysokiej jakości produktów.

Zacząć należy od wpływu, jaki głośniki komputerowe dla graczy wywierają na przebieg rozgrywki. Zdecydowanie podgrzewają one atmosferę przy biurku, ponieważ aktywizują zmysł słuchu. Jest to istotne na przykład w popularnych grach FPS, gdzie do zwycięstwa potrzeba wiedzy na temat położenia przeciwnika. Dźwięk rozkłada się przestrzennie, niemalże przenikając do autentycznego świata, co ułatwia odnalezienie się w tym symulacyjnym. W razie chęci możesz pogłośnić je nawet do maksimum w celu zwiększenia dokładności brzmienia. Jednocześnie zyska ono na przenikliwości, nie raz wywołując ciarki na plecach. Z racji na ograniczonej mocy nie zapewnią Ci tego słuchawki. Z głośnikami osoba grająca może przeżywać to, co dzieje się na monitorze dużo intensywniej.

Poza aspektami związanymi z praktycznym zastosowaniem głośników warto podkreślić, że ważne są też zagadnienia poboczne. Po pierwsze tego typu sprzęt to uzupełnienie komputera. Tak naprawdę nie muszą one służyć tylko do wzmocnienia wrażeń z gry, ale po prostu do codziennego użytku. Z powodzeniem odsłuchasz za ich pomocą nową płytę ulubionego zespołu czy obejrzysz intrygujący film. Ponadto po zakupie będą one częścią wyposażenia całego Twojego pokoju. Stąd poruszenie w tym tekście sprawy wyglądu zewnętrznego, który da szansę na wkomponowanie ich w aranżację wnętrza. Dokonując wyboru zestawu, jako gracz skoncentruj się zatem na swojej pasji, ale nie zapominaj o pozostałych kwestiach. Na zakupy zdecyduj się w Morele, gdzie czeka na Ciebie bogata i urozmaicona oferta z produktami najwyższej klasy.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.