Udostępnij
Skomentuj

Jakie etui najlepiej chroni telefon? Które wybrać?

Etui na telefon stanowi jedno z najlepszych zabezpieczeń dla smartfona. Jak wybrać pokrowiec na telefon?

Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Potrzebny jest on nie tylko do pracy, ale również do utrzymywania kontaktu z rodziną i znajomymi, a nierzadko także do zabawy. Pośpiech i roztargnienie są często przyczynami uszkodzenia obudowy oraz ekranu smartfona. Dodatkowo telefony bywają użytkowane w dość ekstremalnych warunkach np. w czasie aktywności fizycznej. Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem? Jakie etui najlepiej chroni iPhone’a czy Samsunga? Podpowiadamy możliwe rozwiązania.

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Co rusz można natknąć się na pytania typu, „jakie etui najlepiej uchroni telefon przed upadkiem?”. Zabezpieczanie smartfona przed uszkodzeniem wynikającym z upadku, a często również z pozostawionych w kieszeni czy torebce ostrych przedmiotów, warto zacząć od naklejenia na ekran szkła hartowanego. Niezależnie, czy smartfon kosztował 300 zł, czy 3000 zł, należy zadbać o jego wyświetlacz. Dotykowe ekrany łatwo uszkodzić, a zapobiec temu może właśnie szkło hartowane.

Polecane etui na telefon

Na rynku dostępne są również folie ochronne, one jednak – w przeciwieństwie do szkła, nie chronią przed przykrymi skutkami upadków, ale jedynie zapobiegają powstawaniu nieestetycznych rysek na wyświetlaczu. Dobrej jakości szkło hartowane wytrzyma nawet uderzenie młotkiem. Decydując się na zakup szkła ochronnego , należy dobrać je do posiadanego modelu smartfona. Odpowiadać musi ono nie tylko rozmiarem, ale także wyciętymi otworami na aparat, przyciski itp. Samodzielne wycinanie dziur w szkle może skończyć się jego uszkodzeniem.

Jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem?

Gdy ekran zostanie już zabezpieczony szkłem hartowanym, można pomyśleć o zakupie praktycznego etui na telefon. Tutaj wybór jest całkiem spory, a poszczególne rozwiązania chronią smartfon z mniejszą lub z większą skutecznością.

Biorąc pod uwagę budowę pokrowców na smartfony, można wyróżnić takie rozwiązania jak:

  • kabura na telefon – wykonana jest najczęściej ze skóry naturalnej lub ekologicznej i specjalnie utwardzana. To model pokrowca, do którego chowa się cały smartfon, a zabezpieczenie w postaci magnesu chroni kaburę przed otwarciem. Kabury wyposażone są w szlufki umożliwiające noszenie ich na pasku. Tego rodzaju pokrowce należą do jednych z najsolidniejszych rozwiązań chroniących smartfony. Polecane są przede wszystkim pracownikom fizycznym oraz kierowcom;
  • wsuwka na telefon; wyglądem przypomina pionową kaburę, jednak nie posiada szlufki ani zapinki, dzięki którym można nosić pokrowiec na pasku od spodni. Wsuwki (zwane też kieszonkami) często nie mają zabezpieczenia chroniącego telefon przed wypadnięciem z etui. Kieszonki nie zapewnią telefonowi tak dobrej ochrony, jak kabury, jednak w codziennym użytkowaniu sprawdzają się doskonale. Na uwagę zasługuje również fakt, że wsuwki oferowane są w najrozmaitszych kolorach i wzorach, przez co każdy z łatwością dobierze model wpisujący się w jego gusta. Ceny kieszonek rozpoczynają się już od kilku złotych;
  • futerał na telefon – wyposażony jest w klapkę zasłaniającą ekran oraz twardą podkładkę na tył telefonu. Futerały nie chronią tak dobrze smartfona, jak choćby wymienione wyżej rozwiązania, ponadto trzeba je dobrać do konkretnego modelu telefonu. Przykładowo – etui na telefon Huawei P20 lite jest o kilka milimetrów dłuższe niż etui na telefon Huawei P20 lite, przez co nie przylega ono idealnie do smartfona, a ten w razie upadku może wypaść z pokrowca. Tym, co wyróżnia futerały, jest na pewno elegancki i estetyczny wygląd – to zdecydowanie najładniejsze pokrowce dostępne w sprzedaży;
  • etui na telefon typu plecak – czyli popularne case lub silikonowe etui. Zastanawiając się, jakie etui najlepiej chroni telefon, z całą pewnością można postawić właśnie na tego typu rozwiązanie. Silikony są tanie, łatwo dostępne, oferowane w rozmaitej kolorystyce i stylistyce – można je wymieniać w zależności od potrzeb i humoru. Wadą case’ów jest niewątpliwie niska wytrzymałość na upływ czasu. Po kilku miesiącach użytkowania należy wymienić etui na nowe, jednak ze względu na niskie koszty, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie;
  • bumper – tego typu produkty trudno nazwać etui albo pokrowcami. Bumpery to silikonowe case’y bez pleców – nakłada się je jedynie na ramkę smartfona. Bumpery wzmacniają konstrukcję telefonu, przez co zmniejszają skutki upadków.

Z czego etui na telefon?

Skuteczność w ochronie smartfonów wynika nie tylko z budowy etui, ale także z użytego do jego wykonania materiału. Na rynku znaleźć można całą paletę najrozmaitszych rozwiązań – od silikonowych case’ów, poprzez skórzane futerały, aż po neoprenowe wsuwki.

  • Etui na telefon skórzane – szyte są zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. Najczęściej mają postać futerałów, kabur lub wsuwek. Skóra chroni telefon w czasie upadku, ponadto tego typu etui zachwycają eleganckim wyglądem.
  • Etui na telefon silikonowe – mianem case’ów silikonowych często określa się etui wykonane z poliuretanu lub poliwęglanu. Tego typu case’y są giętkie i elastyczne, doskonale amortyzują upadki, a dodatkowo są odporne na ścieranie. Ponadto są to rozwiązania tanie, ale – jak zostało wspomniane wcześniej – wymagają wymiany po kilku miesiącach użytkowania, gdyż tracą swoje właściwości.
  • Etui na telefon materiałowe – poza tym, że ładnie wygląda, jest miękkie i przyjemne w dotyku, chroni jedynie przed zarysowaniami. W czasie upadku telefon jest amortyzowany w bardzo niskim stopniu i może ulec uszkodzeniu.
  • Etui na telefon aluminiowe – podobnie jak etui materiałowe chroni jedynie przed zarysowaniami, ponadto estetycznie się prezentuje. Poszukując rozwiązania, które zabezpieczy smartfon w razie upadku, nie należy brać etui aluminiowego pod uwagę.

Czym kierować się podczas zakupu etui?

Wybór pomiędzy rodzajem etui oraz materiałem, z jakiego ma być ono wykonane to tylko wierzchołek góry lodowej. Podczas zakupu pokrowca na telefon warto wziąć pod uwagę również jego grubość, odporność na wilgoć, wymiary, a także własne upodobania. Im grubszy materiał, z jakiego zrobiony jest pokrowiec, tym lepsza ochrona urządzenia podczas upadku. Wodoodporne etui sprawdzi się z kolei podczas aktywności fizycznej w plenerze lub pracy w trudnych warunkach. Czym jeszcze kierować się kupując pokrowiec na smartfona? Przede wszystkim wymiarami. Etui na telefon Huawei będzie różniło się od etui na telefon Samsung, szczególnie jeśli jest to case lub futerał. Wsuwki oraz kabury często są kompatybilne z różnymi modelami i dobiera się je nie do otworów na przyciski i wielkości, ale jedynie do rozmiarów smartfona.

Udostępnij
4,2
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.