Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki zegarek męski do 400 zł wybrać? Polecane modele

Czy dysponując budżetem w wysokości 400 złotych można znaleźć wysokiej jakości zegarek męski?

Okazuje się, że jak najbardziej. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele niezwykle zróżnicowanych modeli, które gwarantują różne podejście do designu, a także dostęp do bogatego zestawu funkcji. Wszystko to sprawia, że bez problemu znajdziemy modele na co dzień, na specjalne okazje, a także rozbudowane urządzenia sportowe i multimedialne. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Polecane zegarki męskie do 400 zł

Jaki zegarek męski do 400 złotych?

Producenci cały czas prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, dlatego też poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem i użytymi materiałami. Spore znaczenie ma zwłaszcza to, co zegarek potrafi. Dynamiczny rozwój technologiczny sprawił, że dziś tego typu urządzenia pozwalają na zaplanowanie dnia, przygotowanie programu treningowego czy też ograniczenie sięgania po smartfona.

Zegarek męski do 400 złotych – jak wybrać?

Decydując się na konkretne urządzenie, warto w pierwszej kolejności przeanalizować obsługiwane funkcje, które są determinowane przez typ sprzętu. W przedziale cenowym do 400 złotych znaleźć można przede wszystkim bardzo eleganckie, klasyczne zegarki, które występują w odmianach wskazówkowych i cyfrowych. Nie powinniśmy mieć problemów, by dostać urządzenie, które charakteryzuje się wysokiej jakości obudową i paskiem bądź bransoletką. Modele tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w ramach oficjalnych stylizacji. Okażą się również odpowiednim wyborem do pracy, szkoły czy też na uczelnie.

Oczywiście musimy zdać sobie sprawę z faktu, że zestaw ich funkcji będzie w pewien sposób ograniczony. Poza odmierzaniem czasu, takie zegarki pozwalają na skorzystanie z kalendarza, stopera czy też minutnika. W przedziale cenowym do 400 złotych dość rzadko zdarzają się urządzenia z czujnikiem tętna i innymi dodatkami.

Jeżeli zależy nam na szczególnie rozbudowanych funkcjach, powinniśmy celować w smartwatche. Oczywiście najbardziej zaawansowane modele kosztują znacznie więcej niż 400 złotych, jednak nawet z takim budżetem możemy liczyć na kupno wielu bardzo przyzwoitych urządzeń. W ich przypadku liczy się przede wszystkim to, jak współpracują ze smartfonem – często pełnią bowiem funkcję jego przedłużenia.

Co to oznacza? Że z poziomu zegarka jesteśmy w stanie odebrać połączenie przychodzące, odczytać i napisać wiadomość tekstową, sprawdzić powiadomienia z aplikacji i portali społecznościowych, a nawet sterować niektórymi aplikacjami (np. aparatem i odtwarzaczem muzycznym). Wszystko to za sprawą połączenia Bluetooth. W kategorii smartwatchy do 400 złotych znajdują się także urządzenia z funkcjami sportowymi.

Znacznie bardziej rozbudowane pod tym względem są dedykowane zegarki dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Przyjęty budżet pozwoli nam znaleźć urządzenia umożliwiające wyznaczenie celów treningowych i analizowanie najważniejszych statystyk. Wiele z nich będzie nas motywowało do dalszej aktywności, a także pozwoli przegląd dane z przeszłości.

Na jakie pomiary możemy liczyć? Przede wszystkim na pomiar dystansu, osiąganych prędkości, spalonych kalorii, wykonanych kroków czy też pokonanych okrążeń. Do tego dochodzi często również monitor snu i pomiar tętna. Choć jest to raczej rzadko spotykane, za 400 złotych zakupimy również zegarek z GPS, pozwalający na wyznaczenie trasy. Oczywiście wiele urządzeń sportowych może zostać sparowanych ze smartfonem, tabletem czy też komputerem. Dzięki temu możemy analizować dane na większym ekranie.

Decydując się na zakup męskiego zegarka, warto sprawdzić również, z jakimi systemami operacyjnymi jest on kompatybilny, czy obsługuje łączność Bluetooth, a także z jakich materiałów został przygotowany. Warto podkreślić, że niektóre smartwatche dysponują również specjalnymi wejściami na karty SIM. Mając na uwadze taką mnogość funkcji, konieczne okaże się sprawdzenie pojemności akumulatora lub żywotności baterii. Zbyt krótko działający zegarek może okazać się bowiem prawdziwym utrapieniem.

Polecane zegarki męskie do 400 zł

Analiza wszystkich kryteriów może okazać się trudnym zadaniem, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam 3 popularne zegarki dostępne w ofercie sklepu.

  • Polar A300zegarek sportowy za niecałe 400 zł. Zapewnia dostęp do takich danych jak przebyty dystans, wykonane kroki czy też ilość spalonych kalorii. Zegarek monitoruje również nasz sen, a także tętno. Jego wodoszczelność wynosi 30 metrów, jest kompatybilny z systemem operacyjnym iOS.
  • Overmax OV-TOUCH 5.0popularny, budżetowy smartwatch od Overmax. Współpracuje z urządzeniami pracującymi na systemach Android oraz iOS. Zapewnia łączność GPS, Bluetooth, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli obsługiwać smartfon. Do tego należy dodać również opcje treningowe i wyświetlacz IPS. Zegarek kosztuje 297 zł.
  • Casio A168WG -9EFna koniec klasyczny, złoty zegarek na rękę z cyfrowym wyświetlaczem i mechanizmem kwarcowym. Dysponuje stalową kopertą, mineralnym szkiełkiem i uszczelnieniem, dzięki czemu jest odporny na drobne zadrapania. Poza pomiarem czasu, użytkownik zyskuje dostęp do alarmu, stopera i datownika. Cena? 232 zł.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.